Мами в арабски страни-8

  • 20 364
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте сладурки Heart Eyes
не съм ви чела скоро.Много сте изписали.Приключили сте старата и сте подхванали и нова темичка.Браво на вас.
Честито на малкия рожденик Халид и на сладката Ноя на голяяяяма патерица.Миленка,да ти е жив и здрав малкия-пораснал вече мъж.Нека да расте умно и послушно детенце и късмета да е винаги с него.Нойче,бъди жива и здрава,много щастлива и обичана Heart Eyes.
Ние сме горе-долу добре,като изключа това,че Кари има голям проблем с изхождането Sad.Много се мъчи детенцето.По 2 дни не може да се изака.Давам едни прахчета ИМПОРТАЛ,че иначе нищо друго не помага.Какво ли не опитахме и накрая се наложи да давам медикаменти.Дано отмине от самосебеси този период,че много ми е жал като я гледам как се напъва и нищо не се получава.Все още се кърмим и рядко се налага да я дохранвам и не би трябвало да имаме такъв проблем,но е факт.В събота сериозно се бях притеснила,и вече мислех да ходя да я видят на ехограф,да не би да му има нещо на това дете,но прахчето помогна.Вчера пак нищо не е правила и тази сутрин пак прахче Cry.Помагайте ако знаете как да преодолеем този проблем.Опитах с термометър в дупето,с масажи на коремчето,с гимнастика,с топли и продължителни вани,давам и чайчето Блевит с киви,тамаринд и сливи и нищо не помага.
Ето и снимчица от нас -- http://www.bgphoto.net/photos/1753/o632926285644062500.bmp

# 76
  • Мнения: 3 463
Lorexa,като картинка сте двете,пу-пу,много сте красиви. HugНа нас ни помогна дуфастон,но при моя приятелка нямаше ефект.Дано бързо да се оправите.Не е фатално ако не може да ака по два дни,пожелавам ви бързо да го преодолеете.  bouquet
Миленче,и на вас бързо оправяне,аз също давам мултисаностол,но мисля,че има много добри имуностимулатори,в България съм купувала един френски за горните дихателни пътища,който беше страхотен,но не му помня името.Ще питам и нашата педиатърка и ще ти кажа.
Марси,издай тайната на диетата,моля те,най-обичам да чета за диети докато похапвам сладко пред компютъра. Смятам да започна LPG другата седмица,голяма реклама му правят в нашата болница,първо има консултация с лекар и после ще докладвам.
Добре дошла на Мира 55, надявам да  посетим Египет по време на почивните дни след Хадж,иска ми се да отидем на  курорта,който  взривиха преди,забравих му името. newsm78

# 77
  • Мнения: 468
Здравейте мами в арабските страни:-)))Виждам, че темите с диетата обсъждате. Аз пък така и не мога да вляза в категорията сочна мама и все се притеснявам, даже колегите преди да замина за Сирия се бъзикаха, че ще ме върнат от границата заради неспазените килограми. Mr. Green
Лорекса, не се притеснявай, ще се оправи Кари, незнам точно какво да ти препоръчам, всяко детенце реагира на разлчин лекарства newsm78. Най-добре ще кажат лекарите. Погледни си личните, ако имаш желание.
Ние с малкия преживяхме операция, но слава богу сега сме добре. Скоро ще му махат конците.
Желая приятен ден на всички мами и дечица. Laughing

# 78
  • Мнения: 1 655
Здравеите и от мен!  bouquet
Добре дошла не мими и амал,ей чесе радвам че се увеличават членовете ни!
Лорекса много сте сладки, пу-пу-пу!
Миленче пожелавам весело изкарване на празника и диима да се оправи бтрзичко!
Ох ние последната седмица сме много зле зъби ни мъчат и е един рев едно кривене!И през ноща се буди рев,ужас!Е вчера като му слагах пак гелче усетих че вече драска, и се виждат 2 зъбчета които излизат отдолу!А другите магарии да пищи като изтърван, от няколко дни се е научил да пищи и ще ми проглуши ушите!
а и иска да е седнал и на краката си да стои, абе картинката е  Shocked
Сложила съм нови снимки валбумчето може да го видите!
Лек ден!

# 79
  • Мнения: 468
Креми, Сами е много сладичък. Да е жив и здрав.  Laughing
Впрочем колко е средната възраст на мамите в този форум?
Аз съм на 30. А мамите които живеят в Блъгария и са омъжени за араби как решавате въпроса с образованието на децата? В арабски училища ли ги пращате или в български? Къде учат арабски език ако са в български училища и как ще се прехвърлят в български гимназии ако учат в арабски училища? Много ми е объркано....ние сме на 7.

# 80
  • Мнения: 1 655
Аз съм на 26 и за сега не съм мислила за това, обаче държа на религията, но как ще стане идея си нямам, аз там няма да ида че моя луд мъж........... #2gunfire
тук ще намеря някои ходжа да му говори за исляма, макар че не ми харесва как турците интерпретират исляма, в кувеит ми хареси мирогледа на хората!НО!!!!!Бих искала да израсне в арабска държава но .......здраве да е!Пак ще си държа да е мисюлманин и да го възпитам добре!

# 81
  • Мнения: 468
Извинявай за въпроса (тъй като нямам много време да чета подробно всички мениня, нали съм пработеща мама да му се не види), но ти къде живееш? Браво на теб, че си последователна в следването на религията, но не те ли плаши цялото това негативно настроение в света срещу исляма? Мен малко да и затова се чудя как да постъпя. Не искам детето ми да има проблеми в БГ само защото е мюсюлманин. Той си е мюсюлманин де, но незнам дали трябва да го афишира и да бъде някакъв фанатичен следовник на религията.

# 82
  • Мнения: 468
А, и къде нямало да отидеш? В БГ ли?

# 83
  • у нас
  • Мнения: 660
amal ,кутията ти е пълна и не мога да ти пратя съобщението

# 84
  • Мнения: 468
Готово, изтрих старите, но защо така, не може ли кутията да има по-голям обем? А може ли а се съхраняват писмата някъде?

# 85
  • Мнения: 462
Здравейте!

Добре дошла на Мира от Египет1 Hug

Креми, Сами много е пораснал и става все по-готин! Да ти е жив и здрав! Много жилаво детенце.

Lorexa, и аз имах проблеми с малкия, когато беше на вашата възраст с ходенето по голяма нужда. ooooh!Какво ли не правих и накрая се убедих, че това не толкова голям проблем.Ходеше на 2-3 дена.Но постепенно всичко се регулира. Не и давай на малката много лекарства, защото ще стане по-лошо.А между другото в разни американски книги считат, че това е нормално.Не е, ако е повече от 1 седмица.Защото аз тогава и много книги изчетох.Нали нямах никакъв опит... Rolling Eyes

Миленче, аз на Илияс му давам "Мултисаностол" , когато се сменя времето или не яде достатъчно плодове и зеленчуци.Това са витамини и въобще не е имуностимулатор.А някъде из форумите четох, че не е препоръчително да се дават имуностимулатори на деца до 3г. Моето GP ни предписва при простуда 1 ампула течен вит. С 4 дена .Аз му я слагам в сока непосредствено преди консумация.

amal, пак добре дошла. Аз по отношение на религията имам особено мнение т.е Или е обрязан, но това не го прави автоматично мюсулманин. Мисля, когато стане голям сам да се определи и ще го подкрепя, каквото и да реши. А иначе имам голямо желание да научи арабски и да знае, че е наполовина арбче. Да се гордее с това и с историята и произхода си , за да може да се противопоставя на глупостите по относно ислямския фундаментализъм и т.н.
Ако има арабско училище, amal, бих искала да го посещава, но само извънкласно, защото нямам инфо за нивото на общообразователните предмети. То в българските е голям ад и не можеш лесно да избереш училище, че другите ли?  ooooh! Но ние сме още малки и не се интересувам активно. А вие сте вече на ученическа вълна. Успех ви пожелавам и съжалявам, че сте претърпели операция. Дано да се възстанови бързо малкото момченце!!! Hug

# 86
  • Мнения: 1 655
Амал в къвейт няма да ходя че моя мъж си има приятелка вече, живее му се !
Да е жив и здрав!

# 87
  • Мнения: 468
Нещо не ми е ясно, Креми, с мъжа ти живеете отделно - той е в Кувейт, а ти в БГ? В Сирия имаше много такива семейства. Но ако живее с друга - това е осъдително, защото ако на българите сме готови да им простим повече неща, към чужденците сме по-взискателни като отношение, не е ли така? Съжалявам ако е така.... Cryи такива случаи има.
Има тук в София три арабски училища, мисля, че най-важното - езиците, математиката, компютъра добре го изучават. Имам познати в едното училище. Но въпреки това е много объркващо. А иначе за да научи едно дете такъв сложен в писмено отношение език какъвто е арабският му трябва сериозна образователна подготовка. Баща му едва ли може сам да свърши това. Ми мисля да поучи две три години в арабско училище, а после в българско.
Ма вие с тези бебечета нямате засега такива проблеми, ясно е:-))))

# 88
  • Мнения: 590
Черпим!Приключихме с къщичката,другата година ни чака основен ремонт/живот и здраве/.
Добре дошла на Мира!
Noia Честит рожден ден/на патерици/ и от мене. С пожелания за всичко онова, което ти носи щастие и прави близките ти щастливи. Здраве и разбира се шанс!
Йасин е много крив от вчера,най-накрая се показаха първите зъбчета.Само на ръце сме и ще пиша като се кротне малко.

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 13:03 от manel

# 89
здравейте и благодаря за топлото посрещане smile3525 newsm51.на мен ми предстои да бъда мамичка и естествено ми искачат толкова въпроси че и аз незнам  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт