Деца без памперси

  • 25 029
  • 355
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 129
Аз чакам скоро второ дете, а първото е на 2 г. и нещо, тоест още си иска премного внимание. Принципно съм ЗА идеята ЕБХ, бих я пробвала на второто, след като първото е отгледано с памперси. Но просто такъв близък и постоянен контакт с новото бебче, какъвто е необходим за ЕБХ, просто не виждам как ще мога да осъществявам, гледайки същевременно и първия ми син. Гледаме се сами, всмисъл таткото се включва в ежедневните рутинни неща, рядко, само когато може, иначе е доста зает. Домакинството също е моя отговорност. Да викам детегледачка за първото дете, само и само да прилагам ЕБХ с второто няма да стане просто. Държим ние да си гледаме дечицата.
Така, че не знам, хората тук с опит какво биха ме посъветвали. В моя случай памперсите някак се явяват неизбежност и необходимост, при такава голяма заетост, но ако ми предложите някакви идеи как мога да се оправя с всичко бих размислила... мда

И друг страничен въпрос - просто от любопитство - а майки с близнаци как прилагат ЕБХ -  #Crazy  newsm78 Не е ли mission impossible?

Ще се радвам някой с опит да отговори на тези въпроси ...

# 301
  • Мнения: 7 803
майките с близнаци нямаме време за глупости  Tired имаме си достатъчно друга работа

# 302
  • Мнения: 619
памперсите някак се явяват неизбежност и необходимост, при такава голяма заетост,но ако ми предложите някакви идеи как мога да се оправя с всичко бих размислила... мда
Мисля,че това изречение съдържа отговора на въпроса "Защо съвременните майки не прилагат ЕБХ?"
Днешната жена има твърде много отговорности и задължения,които я карат да действа бързо,за да има време за всичко.

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 11:29 от ива_АВИ

# 303
  • София
  • Мнения: 5 217
В Америка като памперсите са навлезли през 60-те какво да кажат?

Ами те казват, но да има кой да чете! Има ПОТРЕСАВАЩИ статистики за това, но хора на производителите на памперси го заглушава...


майките с близнаци нямаме време за глупости  Tired имаме си достатъчно друга работа

Тук видях такава майка- лично го видях, преди да навършат 1 годинка. Нейната идея е, че кърми защото е по-лесно и практикува ЕБХ, защото е по-лесно... Дъмпера, поздравявам те, както и всеки родител на близнаци- възхищавам ви се и ви се радвам!

# 304
  • Мнения: 1 161
памперсите някак се явяват неизбежност и необходимост, при такава голяма заетост,но ако ми предложите някакви идеи как мога да се оправя с всичко бих размислила... мда
Мисля,че това изречение съдържа отговора на въпроса "Защо съвременните майки не прилагат ЕБХ?"
Днешната жена има твърде много отговорности и задължения,които я карат да действа бързо,за да има време за всичко.
Погледни видеоматериалите, там са заснети майки от Бостън, Ню Йорк, Чикаго -- това са жени живеещи и работещи в един много по-динамичен и напрегнат свят от нашият. И все пак се справят. Истината е, че ЕБХ е труден само първите 2-3 месеца. После е несравнимо по-лесно. Както казваше една майка - много по-лесно е да пуснеш водата в тоалетната, отколкото да смениш памперс. Има голяма разлика да излизаш и пътуваш с едногодишното ти дете свободно, без арсенал от памперси, кърпички, пудри и незнам още какво.

Сега, когато Самуил е вече на годинка и половина и яде и други храни освен млякото, ака и пишка много повече, гърнето се пълни. Незнам, но да ви кажа, хич нямам фантазия да си представя това всичко да отиде в гащите на детето, в памперс когато сме на разходка, в автобуса или влака...Sick

Когато отидем в Търново често се отбиваме в големия Central мол, защото Самуил харесва украсата и е топло.  Има и други майки с бебета, но май ние сме единствените, които посещаваме тоалетната на мола с детето. Доколкото знам "нормалното" и общоприетото е детето пасивно да си върши работата в гащите (памперса) а после, (ако въобще разбере) родителя трябва да го измие и преоблече. И ако не може веднага, детето ще трябва да стои опаковано в собствените си отпадъци. Не знам, тук много хвалят памперсите, може и да греша, но не виждам в това удобство и комфорт за детето???? newsm78

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 13:12 от Ludmil

# 305
  • Мнения: 116
  Joy   hahaha   Има го, да. Майки на деца с малка разлика да се чудят на кое по-напред да сменят памперса... Смеех се на кипърци, че деца на 5-годишна възраст са с биберон и в колички, ама май и ние сме тръгнали натам, защото след време ще се усетим, че наистина сме в 21-ви век и така ще ни е по-лесно и практично, а и бързо ще си решаваме проблема с ревящите ни деца. 
  Почнах да се навивам да използвам ЕБХ. Няма да ходя на работа, мъжа ми не е от тия дето тропат по масата защото няма ядене /това не означава, че няма да се грижа и за него/ и ще се отдада изцяло на първото си бебче, живи и здрави...

# 306
  • Мнения: 7 803


майките с близнаци нямаме време за глупости  Tired имаме си достатъчно друга работа

Тук видях такава майка- лично го видях, преди да навършат 1 годинка. Нейната идея е, че кърми защото е по-лесно и практикува ЕБХ, защото е по-лесно... Дъмпера, поздравявам те, както и всеки родител на близнаци- възхищавам ви се и ви се радвам!


i aз четох за една, ама само една. ако е в чужбина и е сама, не знам дали ще има време за такива неща. апропо, моите са без памперси от 18 месеца. няколко месеца по-късно, но виждам проблем в комуникацията ни  Peace

# 307
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Браво на Людмил.
Дове4ера ,ще кажа на мъжо да про4ете темата .Изхвърлям вси4ко от вкъщи и опъвам една палатка. Crazy

P.s .Toзи живот за мен е безумие. #Crazy

# 308
  • София
  • Мнения: 3 099
Страшна връзка с бебето... на урино-фекално ниво! Егати и стреса да го дебнеш 24/7!... И егати и слугинажа да чистиш вонящите сигнали на силната ви връзка!

# 309
  • Мнения: 2 829
Аз също познавам една майка с близнаци, която практикува ЕБХ- Айла, запалихме се по идеята заедно. Тя си ги гледа девойките съвсем сама-бабите са далече а мъжа и работи на пълен работен ден и ходи по командировки (понякога за по месец).
Моля ви да не се възмущавате толкова-никой не ви кара да практикувате ЕБХ ако не искате, не виждам тези, които го практикуват с какво ви пречат.
За мен ЕБХ е улеснение. Аз например никога не съм бърсала миризливи аки от дупето на сина ми-той ака в леген от преди да е захранен. Много по-лесно ми е да му смъкна гащите, да го изпишкам и да го обуя (става за по-малко от минута), отколкото да свалям памперс, да бърша с мокри кърпички (или да го мия), да мажа с крем против подсичане и после да слагам нов памперс.

# 310
  • София
  • Мнения: 3 099
yanast, правилно ли те разбрах, че нямате случай да се наака/напишка? И няма проблем с разходките от по 3, 4 и 5 часа? А зимата при 0 градуса навън? А на гости, по магазините? Или с бебето - вкъщи е правилния начин???

На никого не пречите иначе... Говорим си.

# 311
  • Мнения: 3 810
Страшна връзка с бебето... на урино-фекално ниво! Егати и стреса да го дебнеш 24/7!... И егати и слугинажа да чистиш вонящите сигнали на силната ви връзка!

Доста грубо...
Ако информацията не ти харесва, просто не я ползвай. Никой никого не принуждава, мисля...
А пък искаш или не искаш вонящите сигнали са си физиологичен процес  Laughing няма как да ги спреш.
Искам да кажа само, че в нашия случай има и медицинскри причини за неползването на памперс. Замислете се за това- дали за вашето удобство не жертвате здраве и удобство за собственото си дете.
 Hug

# 312
  • Мнения: 1 161
Страшна връзка с бебето... на урино-фекално ниво! Егати и стреса да го дебнеш 24/7!... И егати и слугинажа да чистиш вонящите сигнали на силната ви връзка!
Знаеш ли въобще за каква връзка става дума? Явно не.

# 313
  • София
  • Мнения: 3 099
Страшна връзка с бебето... на урино-фекално ниво! Егати и стреса да го дебнеш 24/7!... И егати и слугинажа да чистиш вонящите сигнали на силната ви връзка!

Доста грубо...
...
Нищо грубо няма - това е МОЯТА гледна точка. Не е необходимо да смятате за грубост изразеното различно мнение. Темата не е пусната, за да се изпълни с постинги "ПОКЛОН, ПОКЛОН, ПОКЛОН", нали?! А има теория, че опитите за ранно приучване към гърне водят до развиване на чувство за вина, напикаване в по-късна възраст и др....

# 314
  • София
  • Мнения: 3 099
Страшна връзка с бебето... на урино-фекално ниво! Егати и стреса да го дебнеш 24/7!... И егати и слугинажа да чистиш вонящите сигнали на силната ви връзка!
Знаеш ли въобще за каква връзка става дума? Явно не.

Ти да не искаш под строй да прилагаш ЕБХ и аз да ти мътя водата???

Общи условия

Активация на акаунт