Деца без памперси

  • 24 968
  • 355
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 097
Сега както си четях се замислих над много неща и си отговорих на въпроси, които даже не се бях сетила да си задам преди това  Joy
Първо да поздравя Людмил и жена му за смелостта да се роди бебето вкъщи. Когато се похвали щях да падна  Shocked и си помислих само едно - ЛУДОСТ! Отде да знам аз, че имало и такива хора още.... Май бях бременна още и страшно наплашена за раждането  ooooh! Може би бих родила вкъщи, но съм много страхлива и се възползвам от упойка дори при зъболекар. Ако не бях такава сигурно щях и аз да пиша как съм родила в хола  Peace
Още тогава ми направи впечатление, че никой не ги подкрепи, а всички нападаха и него, и жена му, та и детето  newsm78 ЗАЩО? Защото не си гледат детето и живеят по начин, които се разминава с вашите представи за нормално?  Thinking Винаги съм мразела наложените неща и обществото като налагащ... Ако нещо е нормално, то е така защото обществото така изисква или повечето хора така правят. Еми хубаво, ама аз не съм обществото, нито част от тълпата! Аз съм индивидуалист и ми харесва да съм синя, ако всички сте червени!

Замислих се, че досега интуитивно съм избирала алтернатични пътища, доколкото ми е възможно (пък и с оглед на възрастта ми  Blush Mr. Green)
Колкото и да смятам синтетиката за напредък (щади природните ресурси и т.н.) такава за себе си и детето не купувам. Отвиквам и мъжът ми да носи изкуствени дрехи.
Колкото и да ми се набива в главата какво чудо са антибиотиците и какви чудеса вършат - такива не пия от 16 годишна мисля. За детето също смятам да не ползвам. Изключвам крайно наложителните случаи, но тогава е по-важен живота, а не какво смятам АЗ за нормално...
Колкото и да са тънки и модерни превръзките, такива не мога да търпя. Еми не са ми удобни просто - убиват, прожулват (и най-меките), мокро ми е докато попият, разместват се и съм 1 седмица нерва, щото си оглеждам Д-то дали няма петна и се пипам дали няма мокро  #Crazy А, мерси! Тампона го предпочитам по още толкова причини, въпреки недостатъците.
Колкото и да са ми удобни памперсите, бих ги хвърлила, ако имах възможност! Ползвам ги единствео за мое удобство. Ако бебето пишка през 10 минути и трябва да го дебна да го прави в легенче, значи ще ходя още по-гладна, неоправила и несготвила отколкото сега  Crazy Имам огромно желание, но времето и сега не ми стига.

При нас се получи друг вид премахване на пелените(частично), и то инстинктивно, дори без да подозирам за тази статия. През деня стоим по голо дупе върху непромокаема подложка. Смея да твърдя, че съвсем не е трудно да се познае кога детето проявява безпокойство преди чишкане. Точно на 4-тия път бях го запомнила, то е специфично, като мрънкането от глад  Wink Просто слагам едно тензухче отгоре или салфетка и готово. А пък и Лео не пикае през 10 минути, за мое щастие.
Когато сме на гости няма как и сме с памперс, на разходка също. Но вкъщи задължително по гъзенце  Heart Eyes

Сигурно ще се получи много объркан пост, но целя 2 неща.
1. Да изкажа похвала и възхищение от смелостта на Людмил и семейството му, защото това са неща, които много малко хора биха практикували. ДА благодаря а информацията, понеже всяка е ценна. Подкрепям всички хора, всякакви начини за гледане на деца и живот. Щом всички са щастливи какъв е проблемът тогава?
Аз например кърмя, но не съдя тези, които не го правят. Обличам детето леко, но не гледам злобно тези, които навличат. Не мисля да давам сладолед и шоколад до опредлена възраст, но нека всеки живее както сметне за добре, за децата си също.
Просто се интересувам какви са техните причини и гледам от тяхната гледна точка. Всеки е различен и точно с това е ценен. Не може да се заклеймява нещо като ДИВАЩИНА или ГЛУПОСТ само защото ТИ не би направил така....
2. Отчитам факта, че живея в 21 век и много от нещата са необходимост, улеснение или просто глезотия. Искало ми се е да не ги ползвам, но от мързел ли, от егоизъм - еми употребяват се....  Grinning Времето, в което живеем просто е такова, че едното води до другото и да не искам да ползвам ток, комшията ще ми осветява стаята с неговата крушка на терасата.... Та пак го ползваш, макар и да не щеш!

Ако има нещо, което да ми харесва и да води до положителни последици и емоции - там съм! Похвално е да се осмелиш, а не да съдиш.
Людмил е съпругата му са една крачка пред нас, защото са успели да живеят по начин който смятат за правилен и имат време и желане да гледат Самуил по начин, по който ние не можем. Някои не искат, други нямат време, но все пак НЕ МОЖЕТЕ. А те МОГАТ  Wink Схващате разликата, нали?
Всеки разбира по различен начин майчинството и бащинството.
А и те "там в гората" казаха, чесе срещат с хора няколко пъти  Wink Та не си мислете, че са заобиколени само от дървета и катерички.

 Peace
Доакто пишех видях, че Людмил е отговорил. Подсети ме за една случка в родилното. Как странно ме гледаха целия болничен персонал, че кърмя на поискване, пък било то и през 20 минути. Щяла съм да се заробя и цялото време да ми отива в кърмене. Аз им казах, че друга работа нямам и те така -  Shocked
Хубаво е да се научиш да познаваш бебето изцяло, но се радвам и за няколко часа да сме като Горските хора  Mr. Green

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 00:40 от crazybrat

# 91
  • Мнения: 532
За съжаление дори и да е такъв малък период от време, не всеки може да си позволи да прекъсне работа и да се отдаде изцяло на детето си. Говоря за татковците, а пък и за майките. Много жалко наистина, защото лично моят опит ми показва колко недостатъчно съм "слушала" децата си и колко повече съм могла да "чуя" и разбера от сигналите, които са ми давали, когато не са можели да говорят. Лошото е, че и когато проговорят, някои родители не осъзнават какво им казват.
crazybrat,   202uu

# 92
  • София
  • Мнения: 6 999
Справка - ражданията секцио по желание - нещо, което в СЪВРЕМЕННИЯ цивилизован свят все по-рядко се прилага...

Кой този 'съвремен цивилизован сват', че ми е адски интересно. Съвсем наскоро немски гинеколог ми каза, че процентът се увеличава, а не намаля... Естествено е въпрос на мед. осигуровка  Wink

Можеш също да хвърлиш око на Нешънъл Джиографик - БГ изданието преди няколко месеца - за още едно потвърждение...

# 93
  • София
  • Мнения: 688
Много е важно човек да се сеща за толерантността от време на време. Аз не видях Людмил на никого да се налага, а само да споделя. Какво е това нахвърляне, скачане и лаене!
Аз прочетох темата преди няколко дена и въпреки, че ми се видя екзотично и не можех да си го представя, реших просто да пробвам. Както разказах и на други места, мойта дъщеря си е с памперс засега, но я издържам, когато ми се стори, че иска да пишка или ака. Та вчера (втори ден, откакто опитваме) успя да стои с чист памперс 5-6 часа, през което време я издържах 4 пъти, от които три тя пишка или ака. Просто наистина нещата опират до това да си в един ритъм с детето си.
Аз съм много далече от природосъобразен начин на живот, но само защото засега не мога да си го позволя, а може би не съм достатъчно смела. Но уважавам всеки, който успява поне малко, въпреки неразбирането на околните.
Единственото, което успявам в тази насока, е да отказвам в супермаркета да ме заливат с найлонови торбички - и дори тогава ме гледат с ей-такива очи.

# 94
  • Мнения: 1 161
Ето ви линкове към материали за отглеждане на деца без памперси (за тези, които не са ги видели в началото):

# 95
  • Мнения: 619
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!
1.кърмя на поискване.
 2.нося бебето почти постоянно на ръце,когато съм в къщи;за навън си уших слинг.                     (е,количката  си я ползвам винаги,но от време на време нося Ави в слинга)
 3.спим заедно в 1 легло.
Искам да ви кажа,че не усещам когато й се ака,при цялото прекарвано време с нея.Явно съм,незнам какво да кажа,но не я усещам.За пишкането не ми се говори,защото го прави на 15-20 мин-не ми се виси над леген,вместо да се разхождаме двете.Краен извод-да живеят памперсите,но след определена възраст да не се слагат(възраста всеки сам си  я определя-аз смятам да пробвам да ги махна колкото е възможно по-рано).

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм се заканила следващото дете да гледам без памперси,  с памучни пеленки, но ще видим.......

# 97
  • София
  • Мнения: 8 939
Аз лично не бих се отказала от памперсите. Ама много се дразня и от явните лъжи на които ставам свидетел в този форум. Това се отнася за личността Людмил.
1. Напуснал работа да живее на село-ами с какво се издържате в този случай. Защото ако твърдиш че си се отказал от ВиК, БТК и Топлофикация, то поне ток ви трябва, за да имаш компютър и Интернет, от който да ни заливаш с глупости. Ако си толкова изолиран, какъв е тоя безжичен интернет-то в големите градове е трудно, какво остава в гората.
2. До сега не видях нито един пост от жената на Людмил. Не че ме интересува какво ще каже, ама някак е съмнително само мъжа и да пише в предимно женски форум.
Има и други неясноти около личноста Людмил, но не смятам че има нужда да се занимаваме с него.

# 98
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
2. До сега не видях нито един пост от жената на Людмил.

Писала е жената:)
След раждането на детето им.

# 99
  • Мнения: 4 621
Не бих се отказала от памперсите в никакъв случай.  Peace
За Людмил и цялата негова история  и пропаганда оставям без коментар Crossing Arms

# 100
  • Мнения: 1 161
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!
1.кърмя на поискване.
 2.нося бебето почти постоянно на ръце,когато съм в къщи;за навън си уших слинг.                     (е,количката  си я ползвам винаги,но от време на време нося Ави в слинга)
 3.спим заедно в 1 легло.
Искам да ви кажа,че не усещам когато й се ака,при цялото прекарвано време с нея.Явно съм,незнам какво да кажа,но не я усещам.За пишкането не ми се говори,защото го прави на 15-20 мин-не ми се виси над леген,вместо да се разхождаме двете.Краен извод-да живеят памперсите,но след определена възраст да не се слагат(възраста всеки сам си  я определя-аз смятам да пробвам да ги махна колкото е възможно по-рано).
Не винаги детето ще прояви само инициатива, особено ако не е изхождано от първия ден, трябва да му помогнеш, да започнете със звуците. Когато го видиш да прави нещо казваш "Пссссссссс" за пишкане и за акане някакъв друг подобен звук. Освен това я дръж голичка когато може (на слънце в стаята) за да видиш сигналите които прави преди да се изпишка -- върти се неспокойно, ръкомаха и др. Всяко дете си има свой начин да сигнализира. Ето, прочети тук.

# 101
  • Мнения: 23
виждам и усещам, че така с нас детето е много щастливо, а това оправдава всичко...


сега е добре. А как ще срещнете Самуил с останалия свят?
Ами ние го правим непрекъснато, особено, когато сега вали и няма нужда от поливане на градината. Преди два дена се върнахме от едноседмична среща с мами от Русе, за обмяна на опит и идеи.
Идват ни също на гости мами от най-различни форуми. В Русе Самуил се срещна с 10 месечно момиченце (чиято майка също ни срещна чрез форумите на dir.bg), което направо преливаше от любов към него, много си допаднаха.
е, хайде, пак ще питам: как ще срещнете детето с останалия, другия свят - светът на памперсите, консервите, децата, които не са отгледани като самуил.. Елегантно отклони въпроса ми, но знам, че си го разбрал. Имаш ли вече готова формула и за обучението на Самуил?
Самуил ще се запознае с хората с които трябва и ще попадне на хората, които са нужни за неговото развитие и за които той е нужен. Това е закон на човешкото общуване и никой няма да бъде подминат от него.

Визията ми за момента, когато детето се сблъска с "светът на памперсите, консервите, децата, които не са отгледани като" е, че той ще приема всичко това както по-големия ми син -- ще присъства в "този свят" само телом, ще се отнася към "тези неща" като "крайпътни дървета" и няма да се впише в тяхната атмосфера. Далеч съм от мисълта, че няма да срещне себеподобни деца и защо е нужно да се научава да общува със всички.

И още нещо: към кое дете как ще се отнася и как ще възприема нещата, които вижда около себе си -- това ще се решава на място и не може от сега да съществува обобщена визия за това.

За обучението -- доколкото е възможно ще е извън стандартната система на обучение и вярвам ако не сега, то дотогава това ще стане възможно: домашно обучение, наше училище и т.н.

# 102
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Много е важно човек да се сеща за толерантността от време на време.
Именно Peace
В тая връзка и аз не мога да схвана какво толкова дразни всички в секциото по желание, че една тема не минава без да се спомене нещо по тоя въпрос и да се заклейми Thinking
Това е въпрос на личен избор, защо трябва да смятаме своя за най-правилен и да се опитваме да го налагаме на останалите?

# 103
  • Мнения: 23
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

  bouquet Много рядко цитирам, но наистина си казала нещата както ги мисля и аз!!!

Не се нахвърляйте, това просто е друга идеология, при това хич не лоша. На мен лично много ми харесва, но смятам, че не бих имала сили, по-точно - не ми стиска.  Това изисква наистина денонощно да се живее в един ритъм с бебето. Съжалявам, аз имам и други задължения и не мисля, че би било по силите ми!

Но, уважавам Peace
Съжалявам, но когато се роди детето то е единственото ми задължение, хайде да не е единственото но приоритетно преди всички останали, колкото и да са били важни преди това за мен.

# 104
  • Мнения: 2 292
аz като си спомня колко ми беше трудно да живея с ритъма на бебето по време на кърменето на поискване (а и после след като успях да въведа някакъв режим). Иzобщо сякаш аz не съществувах като човек с иzисквания, желания, нужди ...  просто трябваше да съм с бебето винаги, толкова беше zависимо. Да не каzвам колко усложняваха нещата и коликите. Е ако и беz памперси го гледах ами нямаше да иzдържа със сигурност на натоварването ... е по полеzно ли щеше да е zа детето съсипана майка, иzтощена и вероятно иzнервена?
ДА кажа само, че в Германия в клиниите на курса zа гледане на бебето (преди раждане)  се покаzват как се повивас памперс и с пелени. Каzват, че с пелени се опаzва околната среда и предлагат на родителите , решили да полzват пелени услугата фирмата, която пере пелените и нещата zа клиниката минава преz дома ви, вzима прането и го връща иzпрано ... Да но и в клиниката полzваха памперси  Wink освен пелените. Можеше да повиваме с пелени или памперси , както искахме всичко си беше в наличност  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт