Обзавеждане на малък апартамент 42 кв.м

  • 3 545
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
3 квадрата няма да я спасят.
Живяла съм в много квартири, абе друго си е да има балкон, да изнесеш столче с масичка и да си пиеш кафето, да изпушиш цигара, без да окадиш тавана вътре, да си лакираш ноктите, да сложиш сандъчета с подправки. Простирането на въздух също не е за пренебрегване Grinning
Реално балконът е твоето място 'навън', 'дворчето', 'градината' ти, когато си в блок и като пробвала и двата варианта, абсолютно не разбирам смисъла на усвояването. Особено ако става дума за квартира, усвоиш терасата и туриш някаква безсмислено гигантска мебел в стаята, просто защото ти се е отворил половин метър повече.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 604
Ние затова си оставихме единия балкон. Сега съм си наредила столчета, масичка, цветя...

# 17
  • Мнения: 1 042
Премахнах малката масичка в кухньо хола. И ми се освободи такова огрооомно пространство. Я карайте известно време без нея и ако чак толкова Ви стане необходима си купете една ню ню помощна.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 604
Аз затова в началото питах за масите. Имах една като плот и една холна. Обаче от 2 г. махнахме плота и ядем на холната.

# 19
  • Мнения: X
Пускам няколко видеа на малки жилища , иначе може и сама да потърсиш condominium interior, condominium design:
https://www.youtube.com/watch?v=Xl8VmnrHVYA
https://www.youtube.com/watch?v=KYaoy1rlWy4
https://www.youtube.com/watch?v=50TU3PEsYac
https://www.youtube.com/watch?v=N4h3h8iA7wU
Обърни внимание на кухненския остров и как от едната страна е шкафове, а от другата барплот със столове.

Сега забелязах, че всички клипове са от любимия ми канал Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
В много от новите блокове това не може да се прави. Не е разрешено, не е законно.
Не е сигурно Blush.. Тераси по 40-50-100 (сто!) м2 затварят, че и напълно открити са - покривни, че и на два етажа съм виждала как си построяват Dizzy Face.

Попадали са ми два апартамента с почти идентично преустрояване, различни хора и места.
Холът преустроен на холокухня като е усвоена частично терасата - с размери 3,5*1,1м
- към стаята се прибавят около 1,3 м и за тераса остава 2.2*1.1.
Усвоеното се използва за част от кухнята и там е вратата към терасата, а на останалата стена към терасата е прозорец.
В единият случай в усвовната част бе хладилник и допълнен с висок шкаф, а в другият - фурна с котлони и шкаф с плот.

# 21
  • Мнения: 53
Терасата на хола съм я затворила с хубава дограма, изолация, теракот. В дълбоката част, срещуположна на водост. тръба, миналата година направих вграден гардероб. Така в хола, който ползвам и като спалня, нямам гардероб, само скрин и тв шкаф и е доста широко. Някои правят кухни, аз гардероб, но съм много доволна от това си решение. Гардеробите са нещо, което не обичам, много смаляват помещенията и става претрупано и тясно.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 604
Ние спим на балкона всъщност. А в нишата между трегера и стената също сложихме гардероб.
Кухнята си остана в бокса.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Много е малко това жилище. Дори за сам човек е малко.
 Колко души ще живеете в него?
Ние сме усвоили балконите с хубава дограма и всички изолации, защото отпред направиха главното шосе към Бизнеспарка и шумът е голям, както мръсотията, а от задната страна има голям паркинг и е пак същото. Иначе  наистина е добре да си има открито пространство. Ако балкончето е миниатюрно, и да се усвои, все тая, никакви проблеми няма да реши. По-добре да си остане открито. Като завършим ремонта, мога да снимам и да покажа как го направихме ние. Но жилището ни е по-голямо от това де.

# 24
  • Мнения: X
Реалистично погледнато, не е чак толкова малко. Но с мебели дори функционални от Икея много лесно и неусетно можеш да го направиш кафез без въздух и ще ти изглежда малко.
А подходящите мебели са скъпи, поръчкови и не знам в БГ кой и къде изработва.

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Е, за поръчка аз съм правила, при нас има къде, но се чака 2-3 месеца и са си пари. По-скъпо е отколкото с готови мебели.

# 26
  • Мнения: X
Пускала съм този линк и в други теми:
https://youtu.be/O8bf9gul1yQ
Живее в доста по-малко пространство и все пак е събрал 3 помещения. Абстрахирайте се от това, че е минималист Simple Smile Масата, работният плот и леглото-платформа са много добри идеи.
Ако аз имам такива мебели в гарсониерата, която обитавам, ще мога да препускам с кон в нея

# 27
  • София
  • Мнения: 2 052
Здравей priyatelka, пускам плана на нашето апартаментче, преди и след преустройството му -  чистата жилищна площ без стени 39 кв.м , това включва и балкончето /съвета ми е ако имаш такова да не се лишаваш от него, на мен лично ми липсва голям балкон за сядане отвън/
За съжаление  нямаше как да се прекара канал до голямата стая за да се получи холокухня и трябваше да се задоволим на това положение. Храниме се на ниска маса, което не е много ок, но свикнах, гадното е, че можем да поканим максимум 2 - 3 човека на гости.
Притеснявах се, че реално живеем в коридора до входната врата на апартамента, но сложихме 2 последователни врати и така не се чува нищо отвън.

Скрит текст:

# 28
  • Мнения: 8 890
Предстои ми обзавеждане на нов апартамент 42 кв.м чиста жилищна площ.Дневната е 16 кв.м с много прозорци,един трикрилен от едната страна и един двукрилен,който са почти на ъгъл, и искам да я направя като хол с трапезария и кухня.Спалнята е около 12 кв.м. и ще я обзавеждам с голям гардероб. Коридорчето е малко около 3  кв.м и ще търся малко антре.Терасата ми е около 2 кв.м и мисля да и сложа тента. Моля, който се е справил с обзавеждането на апартамент с подобни размери, и ако разбира се не е проблем,нека сподели снимки,за да придобия визуална  представа. Благодаря Ви! Simple Smile
защо не сложите истински чертеж на този апартамент. Няма смисъл хората да ви пишат за техните малки апартаменти, да ви дават идеи, които може би не са приложими за вас?

Общи условия

Активация на акаунт