Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• Публикувана: 31 юли 2020, 22:55 ч.
  • Последно мнение: 3 авг. 2020, 20:21 ч.

Примолут Нор

• 179
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам въпрос относно Примолут Нор- хапчета за забавяне на месечната менструация.
Наскоро бях при генеколожката си и тя ми ги предписа като обясни че се пият 2 пъти на ден , започвайки седмица преди началото на менструацията и спирайки ги в деня на менструацията.
Искам да попитам някоя от Вас пробвала ли ги е за забавяне на менструацията?
Също така имам притеснение защото съм пушач, а на листовката пише че не е препоръчително да се приема от пушачи.
Искам да уточня, че съм момиче на 20 години и искам да приемам хапчетата, защото ми предстои море, на което се предполага, че ще приемам алкохол.
Много ще Ви бъда благодарна, ако споделите мнение!

# 1
  • Бургас
Аз съм ги пила заради ендометриоза.Че ще отложат менструацията е почти сигурно,но пък и алкохол...Като студентка и ученичка да съм изпила няколко чаши алкохол,даже май не е толкова.Никога по време на хормонални лекарства.
Пушене+ алкохол+ хормони= лоша идея.
Когато съм пила Примолут нор и когато ми биеха Золадекс не пушех.Е,като бивш пушач(няма такова чудо,след 6 години въздържание пак ги започнах) палех по някоя цигара,но не всеки ден.
И какво да ти кажа,когато трябваше да ми идва болеше и поприцапваше малко.Казват му пробивно кървене.Някои жени вероятно ще се чувстват добре,но от хормоните ми се гадеше.

# 2
До няколко дни след спирането им цикълът идва (2-3). Така че преценете кога да ги спрете и дали 2-3 дни отлагане Ви стигат или да ги пиете 10 дни примерно.

# 3
Аз също съм пушач и съм ги пила за да си забавя цикъла за сватбата, на която съответно съм консумирала алкохол, на моминското парти преди това също, и не съм имала проблем. Единствено след това цикъла е по-болезнен.
 Може би е вредно ако ще се взимат по-дълго време за регулиране на месечния цикъл и т.н.

# 4
Аз ги пия в момента за ендометриоза.  Гинеколожката ми каза, че може с алкохол. Но аз внимавам - не се напивам, не пия всеки ден, само тази седмица почти всеки ден по чаша вино съм пила, инцидентно две. Не е окей обаче да пиеш алкохол близо до хапчето. Аз го пия сутрин и според моята лекарка вечер няма проблем по чаша вино.

Също съм пушач, но откакто ги пия съм запалила 2 цигари, защото ме е шубе. Преди ги пиех, докато пуших, но според мен трябва да внимаваш и да ги ограничиш. Макар и да нямат ефект, какъвто имат комбинираните контрацептиви, мен ме хвана шубе от листовката. Колко пушиш ти? За кратко време вероятно нищо няма да ти стане.

Mariyaivanova799, може ли да споделиш опитът ти с Примолут нор, може и на лични? За алкохола какво знаеш? Аз внимавам с него, защото не искам да си натоварвам черния дроб, хотмоните достатъчно го товарят. Стана мо интересно, нищо не пише за алкохол в листовката. Също така помогнаха ли за ендометриозата? Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт