На море в Гърция 2020 - VI

  • 52 973
  • 770
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 964
Да, същото място е посочила и Тодоричка, явно аз не съм уцелила Simple Smile
А Мармари какво безутешно и грозно туристическо градче е, дори не съм подозирала, че на крачка след него има такъв плаж!

А рекламата за Крит е много яка, точно такова място е, като изключим, че никой не пие вино!

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 20:24 от Параход

# 31
  • Мнения: 3 916
Ние сме отсядали в Йерапетра. Като град няма нищо общо с Ханя и Реримно, бяхме там заради разходките до Хриси и Куфониси. Като вторият определено ми легна на сърцето. Толкова е различен, пленителен, пуст ❤️
Крит определено е място, където ще се връщам още доста пъти.

# 32
  • Мнения: 1 668
Благодаря на новата тема, Параход!

# 33
  • София
  • Мнения: 13 044
Да, същото място е посочила и Тодоричка, явно аз не съм уцелила Simple Smile
А Мармари какво безутешно и грозно туристическо градче е, дори не съм подозирала, че на крачка след него има такъв плаж!
Ние пък ходихме до въпросния плаж и не проявихме грам желания да се топнем. Изобщо не изглежда като на рекламата. Имаше само птици. Всъщност пуснете на Гугъл "Мегали Амос, Мармари, Евия" и ще видите, че почти няма снимка с хора на плажа. Рязко става дълбоко.  Съседният каменлив плаж е доста по-привлекателен.

Ето ги:





Ha Маратониси, Закинтос е многократно по-добре, макар и на място да не се вижда красотата му, както е на снимките от дрон.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 10 964
На Маратониси лошото му е, че грам сянка няма.


Много интересно е как от красотите на цяла Гърция баш Евия са избрали да я рекламира...

# 35
  • Мнения: 11 762
То в Гърция все е красиво. Посещавала съм Евия, но на север. И там е красиво.
Параход, благодаря за темата!

# 36
  • софия
  • Мнения: 25 196
Кадрите са илюстративни 😂
Нали рекламират Евия като Сейшелите на Гърция, няма нищо учудващо в избора 😁

# 37
  • Мнения: 10 964
Grinning Сейшелите не бяха ли Лихадонисия само. Те тях и в Камена Вурла ги продават, щото са по средата между континента и острова.

# 38
  • софия
  • Мнения: 25 196
Така де, ама нали Лахадонисия е на Евия.

# 39
  • Мнения: 10 964
Ама знаеш ли, там, където сте - островите на Сивота са доста по-красиви.

# 40
  • Мнения: 3 635
Бихте ли споделили кои места на Закинтос са най-подходящи за наблюдаване на залеза?

Също се колебая между целодневна обиколка на острова или малка лодка само до Сините пещери и Навагио, цените които видях по сайтовете не са много различни, само се притеснявам ако изберем целодневната обиколка да не ни стовари там по обяд, когато има повече хора.

Кои плажове са най-добри за шнорхелуване, начинаещи сме?

Може ли да перпоръчате винарни на острова, такива които правят дегустация?

Оритнировъчно ме интересуват цените за водолазно спускане, нямаме сертификати, искам евентуано да се пробваме с дъщеря ми. Има ли минимална възраст за децата? Тя  на 8 г.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 21:18 от anbibian

# 41
  • Мнения: 10 964
Бихте ли споделили кои места на Закинтос са най-подходящи за наблюдаване на залеза?
Порто Схиза е мястото, или село Камби.
Има и таверни с гледка към залеза, има и тераса за снимки и зяпане, ако не искате таверна. (Щото например на Мизитрес гледката е окупирана от частници и ако не си поръчаш нещо в таверната, не ти дават да снимаш.)
Пътьом можете да видите и - уж - най-старата маслина в с. Екзо Хора.

Eдна снимка от Камби, не по залез


За шнорхелинг са подходящи също западните, скалисти плажове - Лимнионас, Порто Рокса, на изток са пясъчни и много плитки и се съмнявам да има нещо.

За целодневната обиколка, не съм сигурна, според мен е по-добре само Навагио и Сините пещери (рано сутрин или късно следобед, наистина по обед има ужасно много хора - в нормална година) и отделно може до Маратониси и костенурките. На мен целодневните са ми уморителни и няма кой знае какви атракции в другите части на Занте, до които да не може да се доберете по суша. Но хората са различни.

За винарни не знам. Не сме ходили. Знам на Кефалония Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 21:34 от Параход

# 42
  • Мнения: 3 635
Кажи за Кефалония тогава и тя е в списъка за посещение, може би следващата година Simple Smile

# 43
# 44
  • Мнения: 4 752
Минавам да благодаря за препоръката миналата седмица. Днес направихме тестовете в Рамус. Резултатите излязоха за 4 часа. Всичко беше перфектно организирано и лаборантката беше любезна и внимателна. Чакахме около три часа докато ни дойде редът, но опашката се виеше отвъд паркинга. Препоръчвам Рамус на всички, които трябва да се тестват през уикенда (пътуващите понеделник/вторник).

Вторник заминаваме и ние. Приятна почивка в Гърция на всички и благодаря пак!

Общи условия

Активация на акаунт