Има ли смисъл от професионален сешоар

  • 2 525
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 383
Дълго време оствах косата си да изсъхне естествено. По принцип състоянието й е добро, само с честото цъфтене не мога да се справя. Затова реших да пробвам сушене със сешоар. Нужно ли е да вземам чак професионален? Искам да е качествен, но реално ще се ползва само до 2 пъти в седмицата. Във форума гледах, че се препотъчва магазин 2та щъркела и там си харесах този: https://2styrkela.com/seshoar-za-kosa-moser-protect-1500-w-23396.html. Добър ли е? Може да препоръчвате и други.

# 1
  • Мнения: 5 300
Според мен би имало смисъл, ако можете да си стилизирате косата със сешоар, аз лично не мога да я издухвам и за това ползвам обикновен.

# 2
  • Мнения: 1 436
Професионален, т.е.мощен, за мен има смисъл, ако си с дълга, гъста, трудно съхнеща и непокорна коса, която искаш да стилизираш, изправяш с четка и т.н.
За нормална коса, която просто искаш да изсушиш 2 пъти в седмицата, един среден клас сешоар е напълно достатъчен.
Още помня преди години, когато се заговори за Професионални сешоари (предимно парлукс) във форума, беше толкова зарибяваща темата, че едва се възпрях да изръся едни 300++ лв за такъв. Причината беше, че си признах пред себе си, че косата ми не е супер гъста, само зимата я суша със сешоар и никога не си играя с кръгла четка.. До ден днешен съм доволна от решението си и се поздравявам за трезвата си преценка.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Има смисъл. Ползвам такъв от 10+ г и не го заменям за нищо.

# 4
  • Мнения: X
Има смисъл ако си с гъста и дълга коса. Аз ползвам Парлукс от години и за мен смисъл има. Това са най-правилно похарчените 250 лв! Косата ми не гори, съхне бързо и не умирам от жега, докато я суша. С обикновените сешоари беше някаква мъка.

Аз косата не я чакам да изсъхне сама, защото е невъзможно. Дори лятото няма как.

Ако нямаш такава коса, купи си обикновен сешоар.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 101
Има смисъл, разбира се.
И това се разбира, когато веднъж го хванеш в ръце и изсушиш косата си.

# 6
  • Мнения: 383
Има смисъл ако си с гъста и дълга коса. Аз ползвам Парлукс от години и за мен смисъл има. Това са най-правилно похарчените 250 лв! Косата ми не гори, съхне бързо и не умирам от жега, докато я суша. С обикновените сешоари беше някаква мъка.

Аз косата не я чакам да изсъхне сама, защото е невъзможно. Дори лятото няма как.

Ако нямаш такава коса, купи си обикновен сешоар.

Да, дълга и гъста е и с дебел косъм. Въобще всичко е наред освен цъфтенето. Сигурно от 12-14-годишна  я оставям да изсъхне естествено, защото си мислех, че това е по-щадящ, здравословен вариант. Но сега реших да се зачета и открих и обратните мнения в интернет, че естественото изсъхване всъщност е по-вредно. Затова искам да пробвам и изсушаването със сешоар като вариант за разрешаване на моя проблем. Но чак пък 250 лв не ми се дават (поне на този етап - незнам дори дали ще придобия навик и ще си го ползвам). Как ви се струва този, който съм постанала или ще препоръчате ли друг конкретен?

Има смисъл, разбира се.
И това се разбира, когато веднъж го хванеш в ръце и изсушиш косата си.


Навярно е така. Едната от фризьорките, при която ходя я изсушава доста добре и ми прави изправяне с четка. Наистина изглежда по-различен начин, отколкото след естествено сушене.  Аз с изправянето едва ли ще се справя сама, но поне за изсушаване ще си го ползвам. Мисълта ми беше, че предполагам, че професионалния сешоар би трябвало да е по-издръжлив и мощен, защото се ползва по-много пъти на ден. А аз ще ползвам 2 пъти в седмицата само. Затова питам реално нужен ли е?

И другото важно нещо - искам да не се уврежда вследвие на използването на сешоар и горещ въздух. Има ли значение на каква температура ще суша? И има ли значение сешоара? Извинявам се, ако са глупави въпросите, но не съм сушила косата си от дете (ако не бройм посещенията при фризьори) и не разбирам нищо от какви да е сешоари.

# 7
  • Мнения: X
Професионален сешоар е инвестиция. Издържат с години, защото в салоните трябва да работят с часове. А у нас се суша за броени минути. Ползвам го поне от 5 години вече.

Старият ми сешоар беше ремингтън и ми пърлеше косата. Не сушеше така добре. Сегашният ми е идеален.

Този, който сте постнала горе не ми е познат, но чак професионален за 100 лв…

А и не е толкова мощен.

Аз всеки ден съм щастлива, че си го купих, защото иначе нямаше съхнене.

# 8
  • Мнения: 8 806
Правилно е, когато не ти се налага, да не сушиш косата си, а да я оставяш да изсъхне естествено. Сешуарите също както и машите, увреждат косата.
Но, има случаи, когато искаш да излезеш набързо, а косата ти е мокра. За такива случаи ти трябва сешуар. Също, и когато искаш да си направиш някаква прическа (както фризьорката те прави).

Така или иначе имаш нужда от само един сешуар. Дори и само 2 пъти седм да го ползваш, според мен, има смисъл да си купиш професионален. Той ще ти стои, ще ти служи дълги години ( до времето, когато не сгане модерно нещо ново, което се постига с други средства и инструменти). Ще си избие парите, дето се казва.

Важно нещо за сешуара е да има висока мощност. Напрмер: 2400  W (вата). Това значи, че постигаш силна струя. , Хубаво е да има йонизираща функция, бутон за охлаждане на въздуха , бутон «РЕСПЕКТ»,  превключвател за температура (позиции 1-2-3), превключвател за въздушна скорост (позиции 0-1-2), и накрая някакъв дисплей, да виждаш в кой режим е.

 • "ЙОННО-КЕРАМИЧНА" система:
- автоматично ще разпръсне отрицателните йони, които намаляват статичното електричество, придават блясък на косата и я правят по-лесна за обработка. Този ефект е подсилен от  топлина, излъчвана от керамичното покритие.
• ОТДЕЛНИ НАСТРОЙКИ ЗА СКОРОСТ И ТЕМПЕРАТУРА:
- дава професионални резултати, без да изсушава косата.
• Функцията „РЕСПЕКТ“
-автоматично програмира температура от 65°C с въздушен поток от 15m/sec. Тази комбинация е идеална за предотвратяване на нацепване или повреда на люспите по повърхността
на косата, като същевременно гарантира, че косата  е изсъхва бързо. Контролите на температурата и скоростта нямат ефект в режим РЕСПЕКТ.
• КОНЦЕНТРАТОР и ДИФУЗЕР
Скрит текст:

# 9
  • Мнения: 383
Правилно е, когато не ти се налага, да не сушиш косата си, а да я оставяш да изсъхне естествено. Сешуарите също както и машите, увреждат косата.

А защо естественото изсъхване да е правилно? Има и професионалисти и учени на обратното мнение. Благодаря за останалата част от постта Ви. Simple Smile Flowers Hibiscus



Старият ми сешоар беше ремингтън и ми пърлеше косата. Не сушеше така добре. Сегашният ми е идеален.

Този, който сте постнала горе не ми е познат, но чак професионален за 100 лв…

А и не е толкова мощен.



А каква е връзката между парите и качествения сешоар? Независимо колко струва нали принципа на работа е да се изпраща гореща струя към косата? Как един може да я пърли, а друг не? За какво да гледам, когато избирам модел сешоар?

# 10
  • София
  • Мнения: 16 036
Във форума гледах, че се препотъчва магазин 2та щъркела и там си харесах този: https://2styrkela.com/seshoar-za-kosa-moser-protect-1500-w-23396.html. Добър ли е? Може да препоръчвате и други.
   
Като майка на фризьорка те съветвам да бягаш далече от магазините 2та щъркела.
Голяма реклама, магазини по моловете, а обслужване - нула.
Каквото и да купиш от там и да е развалено нямаш право да го върнеш. Няма и рекламация - опищяват света, изкарват те малоумен и некадърен.
Купих на дъщеря ми проф. ножица Солинген за 667 лв. Фирмата дава доживотна гаранция. Да но царя дава, пъдаря не разрешава.  Ами на 10тия ден ръждяса, а само тя си я ползваше.
Рекламация не приемат, били сме я ползвали на влажна коса. В салон да не измиеш клиента преди подстригване - рискуваш много. ОК, прибрах си уреда и се обърнах към централата в Герм. Лесно е - дъщеря ми живее там. Милите не знаеха как тук някакви продавачки се отнасят с клиентите, не знаеха за ценообразуването, за липсата на възможност за рекрамация. Компенсираха ни с истинска, качествена ножица. Вече 7 г. подстригва без забележки.
Сега на въпроса - цъфтящата коса ще се влоши от ползването на проф. сешоар. По-силен е,  ще е по-близо до косата в твоите ръце, няма да е като фриз. да те изсушава. С 2 думи - ще я изгориш, колкото и да се стараеш.
Има и други фирми, които продават проф. оборудване за салони. Няма да ги изброявам тук, не рекламирам нищо, може да потърсиш. Като сешоар чувала съм от дъщеря ми, че е доволна от Валера, червената серия. Каквото и да означава това.

# 11
  • Мнения: X
Правилно е, когато не ти се налага, да не сушиш косата си, а да я оставяш да изсъхне естествено. Сешуарите също както и машите, увреждат косата.

А защо естественото изсъхване да е правилно? Има и професионалисти и учени на обратното мнение. Благодаря за останалата част от постта Ви. Simple Smile Flowers Hibiscus



Старият ми сешоар беше ремингтън и ми пърлеше косата. Не сушеше така добре. Сегашният ми е идеален.

Този, който сте постнала горе не ми е познат, но чак професионален за 100 лв…

А и не е толкова мощен.



А каква е връзката между парите и качествения сешоар? Независимо колко струва нали принципа на работа е да се изпраща гореща струя към косата? Как един може да я пърли, а друг не? За какво да гледам, когато избирам модел сешоар?

Гледай да е с професионален мотор и да е много мощен. Естествено, че професионалните са скъпи.

# 12
  • Мнения: 8 806
Neznam86
Цъфтежа на косата не е породен от това, че не я сушиш със сешoар.
Има жени, с такива коси, че след естествено сушене, не могат да се гледат. Simple Smile За тях са сешoарите? Ти с каква коса си, къдрава или права?
За да не ти цъфти косата, на 2 месеца ходиш на фризьор и молиш да ти 'подстрижат връхчетата" на косата. При такова подстригване никой няма да забележи, че ти е малко по-къса, или че си била на фризьор,  отнема се мах 1 см от косата. Разбира се и повече см е добре дошло, стига да искаш и по-късо.
Що се отнася до оформянето на косата, съвсем може да не ползваш сешoар, ами разни продукти за мокра коса,  пооформяш я, и като изсъхне си ОК.
За мен, ще си опазиш косата, ако си продължиш по метода "Без Сешoар, Без Маша, Без Преса, Без Боя". Остави специалистите... те трябва и да продават.

Последна редакция: пт, 30 дек 2022, 21:06 от Pepina_n3

# 13
  • София
  • Мнения: 35 101
Сешоар се казва, сешоар се пише.

Аз съм с дълга, гъста, непокорна, чуплива към къдрава коса. Мога да съхна и два дена. С четка минавам рамката на лицето да нямам лимби и замазвания.
Така, на профи сешоара не му е само силата. Степените му са, йонизацията, баланса на струята, интелигентното разпознаване на влага и структурата на косъма, автоматичната регулация на топлина, вкарването на въздух между косъма и основата му, копринената коса, лесната стилизация, безупречната гладкост и подреденост на косата, блясъка!
Това не е лукс, това е усещане. Всяка стотинка си струва, предвид дългата експлоатация.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 499
Този сешоар е супер оферта. Сешоар си трябва, особено сега зимата. При използване 1-2 пъти седмично, с термозащита преди това, дъщеря ми има супер коса. Аз ползвам даже по-често.

Общи условия

Активация на акаунт