Лидл 142 - Горещо августовско пазаруване

  • 94 374
  • 1 973
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 27 578
Надницата чоризчо (в тарелка) у нас зе хареса. Бях взела 2 опаковки намалени на около 3,50. Обаче ги готвя в малко мазнина и след малко доливам гореща вода и по-късно отгоре добавям някакви пресни или замразени зеленчуци. И си имам и наденици, и гарнитура. Остава и малко бульонче.

# 481
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Доматено пюре взимам от това в малките консерви - супер удобно ми е като количество
Дори на половината на тези съм взимала, ама от Кауфланд ли беше... още по-удобни са, ама Лидъла ми е под носа и ползвам техните с кеф. Simple Smile
Много върви дом. пюре при мен

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
И аз първо това от К. открих, но слагах по 2 консерви. После пуснаха "големите", но ги открих в Лидл, а на мен си ми е предпочитана верига Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 3 951
Чудила съм се много пъти - защо Лидл нямат витрини с насипни продукти? Много повече ми вършат работа така.

# 484
  • София
  • Мнения: 547
Преди време купих от кенгурското месо и не съм сигурна как да го сготвя. Само го побутвам във фризера.
Някой готви ли го вече? Някакви съвети, тънкости?

# 485
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
Ходих най-накрая и аз да пазарувам Simple Smile, не бях стъпвала последните две седмици.
От XXL сладоледите още се намираха във фризерите - с бадеми и шоколад на клечка, и във фунийка също. Купих и от двата вида Алома кутия - чийзкейк и карамел.
Салата Морски дар не ме впечатли - пълна е основно с онези бели парчета (*гигантски калмар е май с вкус на гума) 1-2 миди и с малко повече късмет може да има едно разово пипалце октопод. Не я четох какво трябва да съдържа.
Доматено пюре в картонена кутия имаше 3 кашона почти пълни.
На място видях, че патладжана и царевицата са намалени от четвъртък - иначе се бях засилила.
Имаше останали неща от Иберийската седмица - взех си Миди Ексабеш, една селекция Сирена за ММ.
Бразилски орех не беше останал. Купихме и от шоколадите с алкохолните комбинации за проба. А Сладоледените бонбони са ммммм ... Не бях купувала преди.
За насипните продукти - като гледам боба как всеки го рови или киха/кашля/смърча отгоре му 100 пъти предпочитам опакован. Но това съм аз.
Пасатора 3 в 1 ми се стори хубав. Ще го помисля. Една друга жена спомена, че не бил със същия механизъм на щракване на отделните части като предишните. Не знам това дали е добре или не.

# 486
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Тези големи бели парчета сигурно са сепия. От рода на калмарите, но по-закръглена, не така издължена. Сготвена става вкусно. Готви се за кратко време иначе става гумена.

# 487
  • София
  • Мнения: 13 159
Оцетът "Родна стряха" е този, който купуваме вкъщи. Истински е - и ябълковия, и винения. И с двата правя зимнина.
Да добавя, че в една от темите се появи ябълков оцет "Родна стряха", в който се беше образувала гъба. Жената беше много шашната и възмутена, но всъщност това е признак, че оцетът е истински. В днешно време рядко се случва такова нещо.

# 488
  • Мнения: 27 578
Стига де...още в понеделник ли няма бразилски орех?! Confused Дано ме чака някоя опаковчица...

# 489
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
"зеления" трицветен с шамфъстък, че е хвален тук, но никога го няма. Днес бях при отварянето на магазина и имаше само розов.

И аз не го открих....

За съжаление, от този вкус има само по една или две кутии в кашон. Останалото е розов. трябва да уцелите когато се зарежда или да поровите измежду розовите. Друг вариант е с много жален поглед да помолите да ви извадят от склада, от нов кашон, ако имат наличност.  Wink

# 490
  • Мнения: 204
здравейте, съжалявам, ако е коментирано вече, по търсачката не открих -  да не би мини сладоледите на клечка (с различните видове шоколад) да са ги изтеглили? има от плодовите, но от месец при нас няма от другите, а ни бяха любими лятото..

# 491
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
Отдавна чаках ръчния чопър за да си чопам набързо морков и сега го взех а той с въженце - не съм го пробвала ама ми се щеше да е като стария на който му счупих хожовете от моркови Simple Smile

# 492
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
А гофретника 3в1 струва ли си?

# 493
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Аз мисля да се пробвам пак за Бразилски орех в някой от следващите дни.
Angela61 наистина не се задълбочих в състава на салатата.  Иначе ям всякакви морски зверове Wink

# 494
  • Мнения: 10 210
Реших да пробвам сладолед пъпеш, макар и лошите ми предчувствия. За съжаление се оказаха верни. Хубаво са сложили паста от пъпеш 15%, но добавеният ароматизант ми дойде брутално. Напълно заличава финият аромат на пъпеш и ми заприличва на едни дъвки пъпеш..химическа работа. За глюкозо-фруктозния сироп да не говорим - половин час след сладоледа все още ми горчи в устата. Обожавам пъпеш, но втора кутия от този сладолед няма да взимам.

Общи условия

Активация на акаунт