Как се става модератор

  • 4 765
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Питам от чисто любопитство и не говоря само за този форум,а по принцип.Преди време видях една позната, че е модератор в един друг форум, и като разбрах бях толкова изненадана...и през ум не би ми минало че е мод.Как се избира такъв човек, на какви изисквания трябва да отговаря newsm78

# 1
  • Мнения: 7 716
Ами първо администраторът по свое усмотрение или по предложение на редовните потребители  обявява тема за номинации за модератор.
После номинираните потвърждават или отказват.
След това се пуска анкета и номинираният с най-много гласове става модератор.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Тцъ, Лали Wink

С голееееми подкупи и много яки връзки. Много!
Обаче има бонуси - например вредни под формата на кисело мляко.

# 3
# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Тцъ, Лали Wink

С голееееми подкупи и много яки връзки. Много!
Обаче има бонуси - например вредни под формата на кисело мляко.
Тъй- тъй! Ма то е страшна работа. Не само не ти плащат, ами плащаш и членски  внос- кой колкото/каквото може. Аз понеже нямам к`во да дам, мама и тате от село правят превод на админите- дирекно в кисело зеле, царска туршия и по една патка месечно. Бе сериозна е работата.
Какви качества трябва да притежава Модератора:
Той е институция- значи трябва внушително да изглежда - под 70 кила- само по изключение.
Да му е дървена главата- с това аз се справям от раз.
Да му е голяма устата - за да пие по- бързо бонусите и продължава да работи.
Да не ползва отпуска, защото работата не го позволява- нонстоп на компа!!!До болестно състояние.
За толкоз се сещам. Дайте още инфо, че аз се изчерпих- докато напиша този пост и се задъхах.
 Mr. Green

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Лали, ти не се смей!
Мъжът ми още изплаща модераторския ми пост... Понеже нямаме село (т.е. имаме, ама продукция нямаме) и няма патки-зеле, се налага в кеш... Мъка...

Говореше се, че ще дават 'вредни' под формата на малки Данончета на най-заседналите във форума потребители, но от Данон като видяха месечните статистики, се отказаха мигновено - нямали били ресурс да покрият такова търсене... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 716
Модераторството има и един сериозен минус.
Ограничава ти правата.
Трябва да броиш до хиляда преди да се намесиш в скандал /във форума, който модерираш/. Laughing
Дори и да имаш мнение и да си на една от страните, трябва да запазиш мълчание, за да не подклаждаш скандала.
И винаги някой ще ти размаха пръсТ: "Ти, като модератор, не можеш това или онова...!!!!!"

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Колежката Йосарян е пропуснала някои от най-важните качества за един мод тук.

- Модераторът трябва да умее да приема фино подкуп от потребителите (за различни нужди - да отключи/заключи тема, да я изтрие, да изтрие определен пост на потребителя или вражески такъв...етс.), а ако потребителят не се сеща сам - да умее да си поиска с финес и да смотае парите бързо под компютърната маса, не цял форум да го види.

- Да умее да носи на псувни и бой - когато ответната страна се усети, че 1) са я прередили с подкупа, или ако 2) не е удовлетворена от резултата след подкупа 3) не желае да дава подкуп

и т.н.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Има и още бонуси, разбира се (толкова скъпо плащаме за привилегията да сме модове, трябва все пак и екстри да има!). Има специален телефон 0-800-CALL-MODERATOR (не звънете, приема само обаждания от избрани номера.) На него звъним, ако сме нападнати във форума от потребители, ако някой ни сръфа, а на нас ни е неудобно сами да отвърнем на удара и прочие. Там оператор приема обаждането и го пренасочва към всички свободни в момента модератори от форума бг-мамма. Това - да удовлетворя любопитството как винаги ако някой мод е в беда, се намира минимум още един, който да му подаде ръка, по-често - няколко.

# 9
  • Мнения: 9 905
Говореше се, че ще дават 'вредни' под формата на малки Данончета на най-заседналите във форума потребители, но от Данон като видяха месечните статистики, се отказаха мигновено - нямали били ресурс да покрият такова търсене... Rolling Eyes

хъ, че аз защо вися толкова Sad а от На баба млякото няма ли да се навият?

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
...модерирането на всеки допълнителен подфорум, разбира се, също се заплаща под масата. Поемането на втори допълнителен подфорум струва на модератора 50% от първоначалната такса за правото да си мод, на трети - 25%. Модериране на четвърти подфорум е безплатно, но за съжаление между приемане и предаване на подкупи и лочене на кисело мляко се налага да се посвършва и малко работа. Затова няма модериращи повече от 3 подфорума едновременно.

По това на колко подфорума е модератор ще познаете и имотното му състояние. Един подфорум - бедняга. Два - добре бееее. Три - не мой се говори с тебе, како!

Затова колежката Йосарян да разправя каквото ще, но съм сигурна, че бута нещо допълнително по офшорките на Кайманите, иначе как модерира два подфорума едновременно? Crossing Arms

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
...има и страшни междуособни войни между модераторите. Модерирането на различните форуми носи престиж (както и да се модерират възможно най-голям брой подфоруми). Всъщност половината модератори тайно ненавиждат другата половина, отделно не се траят помежду си. Но пред хората си даат вид и правят фасони на първи приятелки. Това всичкото е лицемерие. Ако някой мод изрази публично несъгласие с мнението на друг мод - знайте, че всичко е нагласено предварително, уговорено по между им и съгласувано с Мамма. Това е, за да не изглежда прекалено приятелството между модераторите - от време на време има такива мнения.

Не всеки модератор е доволен от форума, който модерира. Но за съжаление, тук действа принципът 'Кой превари, той завари'. Който е бутнал повече - е получил по-хубав подфорум.
Аз например хич не исках 'Кърмене', всъщност тайно се потрисам от идеите в него, но това имаше - това взех. Сега ми се налага да се правя, че много ми харесва... но Ноблес облидж, не мога да се издам. Ерика също - мрази да готви. Да е жив и здрав мъжът й, че всичко умее в кухнята. Тя само се прави и от време на време преписва по някоя рецепта от готварските книги на мъжа си, колкото да си придаде вид на въртокъщница.

# 12
  • Мнения: 7 837
Има специален телефон 0-800-CALL-MODERATOR

С 1-ца започва, недей да лъжеш хората  Grinning

Истината е, че всичко е много мътно. Аз нали се опитах да се намърдам в тази ложа, но уви, няколко мод-а ми поискаха 5-6 цифрени суми, за да лобират за мен  Mr. Green
Защо мислите, мечовете им са зелени. Не е от естетична гледна точка. Тъпчат гушите с кис. мляко и "гущери"  Crossing Arms

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
С 1-ца в Щатско - може би. В България - с нула Grinning
Кейси, нидей рива - толкоз изгодна оферта ти дадох, ти - йок...

# 14
  • Мнения: 8 470
Олелееее,то цяла мафия! ooooh!
Не може ли някоя от вас да каже добра дума за мен? Joy Където трябва.

Общи условия

Активация на акаунт