Завишено тсх при дете с епилепсия

  • 1 030
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мамита  имам син на 13 с епилепсия но сега излезна и друг проблем с много завишено тсх-15 .След един месец прием на леви тироксин от 50мг един път дневно резултатът показа тсх-6 ,но много завишена функцията на черен дроб.Много съм притеснена ако някой има подобен проблем нека ми пише .В момета изчаквам до една седмица пак ще взимат кръв и ще правим ехограф.Дали това е от прекаленият прием на много лекарства?Между другото той беше в началото на годината в болница с пневмония.Много съм притеснена защото и невролога му назначи в момета намаляне на едно от лекарствата му -Депакин Хроно .Извинявам се ако пиша хаотично но наистина не съм на себе си.Ще ви бъда благодарна ако някой сподели някакво мнение.Бъдете здрави и се пазете😊

# 1
  • Мнения: 923
Тук има теми за хипо и хиперфункция на щитовидна жлеза,където могат да ти бъдат много полезни.Как са другите хормони?За 1 месец прием мисля,че добре сте свалили ТСХ.Дъщеря ми приема еутирокс, при него за да се натрупа в организма до колкото знам трябва да има 4 седмици ,за да започне да сваля.Не мисля,че за 1 месец може да вкарате всичко в норми.Можеш да прочетеш дали не е препръчително да спре млечните и глутена.При определени стойности на щитовидната е добре,както и при някой видове епилепсия.

# 2
  • Мнения: 12 003
В пубертета се отключват някои автоимунни заболявания, между които и на щитовидната жлеза. Има ли в рода ви и други хора с проблем с щитовидната? Хванали сте го навреме проблема, нека си пие лекарствата и всичко ще е под контрол. Има и заболявания, които изчезват през пубертета.

# 3
  • Мнения: 15 204
Намаляването на Депакина, може да е заради чернодробните. Правили ли сте изследване за нива на валпроат?

# 4
  • Мнения: 4
Много ви благодаря за всички полезни отговори.

Общи условия

Активация на акаунт