Полип на лигавицата на матката

  • 2 653
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте при гинекологичен преглед ми казаха,че имам полип на лигавицата на матката,някой който е махал скоро до колкото чета се  маха оперативно хистероскопия или абразио.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Махах си миналата година.Много леко мина абразиото, но от тогава получих силни болки при цикъл.Съвсем различни от това, което е било преди това.Като цяло не ми се отрази добре на организма, въпреки, че самата интервенция не е тежка.

# 2
  • Мнения: 13
А цитонамазката коя група Ви беше като полипа е в лигавицата на матката

# 3
  • Мнения: 439
Доколкото знам при абразиото изчегъртват матката един вид на сляпо. Правих хистероскопия преди няколко месеца точно заради полип на матката. Мина много бързо и абсолютно безболезнено. От възстановяване почти не съм имала нужда, защото не изпитвах никакво неразположение.

# 4
  • Мнения: 13
А симптоми имали ли сте

# 5
  • Мнения: 439
Не съм имала оплаквания.

# 6
  • Мнения: 13
А резултат от цитонамазката какъв Ви беш
Не съм имала оплаквания.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Цитонамазка и колпоскопия  винаги са ми били в норми.

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Махаха ми 2полипа, на шийката един и един в матката.С хистероскопия.Не е нищо страшно, не боли , мен ме наболяваше защото и абразио правиха.

# 9
  • Мнения: 1 698
Ако ще раждате, не правете абразио. Хистерскопията щади матката. Направете второто. Поема се по ЗК. Моето го правих в "Шейново". Платих избор на екип. Не е болезнено. Прави се спинална упойка. После заченах и износих близнаци.

# 10
  • САЩ
  • Мнения: 471
Здравейте! В петък рано сутринта ще ми правят хистероскопия за премахване на полип. Имахте ли силно кръвотечение след процедурата и болки? Забравих да попитам дали е ок на следващия ден да съм на работа? Вече предупредих че може да не отида, но ми се иска да отида че нямам болнични.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
При мен беше абразио, може би хистероскопията е една идея по-лека процедура, но да ти кажа добре се почуствах точно след две седмици, колкото и болничен се полагаше от личната.Не, че кой знае какво, но ми беше уморено и отпаднало.

# 12
  • САЩ
  • Мнения: 471
Благодаря! При мен беше хистероскопия с пълна упойка. Беше рано сутринта и мина много леко, почти никакви болки нямах и съвсем малко кръвотечение същия ден. На следващия ден бях на работа и се чувствах добре. Сега чакам резултати да видя дали няма ракови клетки, гледам да не се притеснявам понеже докторът каза че рядко се случвало при млади жени.
След няколко дни трябва да ми дойде и не съм сигурна какво да очаквам. Също забравих да попитам колко време да се въздържам от секс. На вас какво ви казаха?

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 06:27 от Flying_HiGh

# 13
  • Мнения: 7 106
Абразио и хистероскопия се различават само по това, че първото е "на сляпо", а второто е с камера. Технически е едно и също, така ми обясниха.

# 14
  • Мнения: 2
Махаха ми 2полипа, на шийката един и един в матката.С хистероскопия.Не е нищо страшно, не боли , мен ме наболяваше защото и абразио правиха.
Благодаря, катетър слагат ли преди операцията, че ме е страх веднъж са ми слагали и много болеше.

Общи условия

Активация на акаунт