Ясновидки (врачки)

  • 315 896
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 723
мисля че не всички са вандали не трябва да отричате напълно това което не е съвсем ясно....ами Ванга....вярвате ли че славата и е случаина.
 

Ванга, лека й пръст на жената , беше само една   yes
Славата й е известна в цял свят , и това е факт  thumbsup
Не бива, обаче да злоупотрубяваме с името й  Confused

Познавам една женица, дето "хвърля боб" по импулсен телефон... оставя телефона за около 4-5 мин., пуши една цигара и после дърдори врели-некипели... Майко мила колко балъци има дет й се връзват  ooooh! ... и постоянни "клиенти" при това Sick

Има и други, дето в ефир предсказват бъдещето ти  Shocked Много са ми смешни като забелят очите, докато правят връзка с отвъдното  Laughing Mr. Green

Не бъдете толкова наивни, млади сте още  Peace

# 76
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
gerik, добре си го казала във втората част на поста си, напълно съм съгласна. Peace

И аз мисля всичко това за глупости. Гледам да се дистанцирам от хора, които непрекъснато се "допитват" до врачки, баячки, астролози, ходжи и не знам си още какви...  Sick

А за Ванга не ми се говори.  Crossing Arms На колкото хора е познала, на толкова и не е. За мен си е чиста... (премълчавам думата, нали за мървите или хубаво или нищо).

А има и друго, самите те (врачки и т.н.), казват, че веднъж обърнал се към тях, губиш естествената си защита срещу техните сили, добри или лоши - по-често лоши. Същото важи и за магиите  Sick Naughty

# 77
  • София
  • Мнения: 6 999
Ванга, лека й пръст на жената , беше само една   yes
Славата й е известна в цял свят , и това е факт  thumbsup
Не бива, обаче да злоупотрубяваме с името й  Confused

Айде сега - само един феномен може -така ли? Не е ли логично ако е имало Ванга - да има и други с нейните способности?  newsm78

Това дали и колко е известна пък - няма нищо общо.

Мисля си, че всеки има право да търси утеха както и където намери за добре.

Преди години ми доставяше страхотно удоволствие да ми 'гледат' и никога не съм го приемала на сериозно. Преди 4 години една жена, която посетих по случайност ми предложи да ми гледа на кафе и всичко, което ми каза се сбъдна. След това съм се виждала още 2-3 пъти с нея /приятелка е на майка ми/ и всеки път ми е предричала неща, които са ставали. Как да си го обясня? При положение, че тя не знае нищо за мен и живота ми?

Наскоро ми направиха хороскоп професионално. Определено ми беше интересно да слушам разни неща за себе си.

# 78
  • Мнения: 1 069
Най- малкият проблем е ако попаднеш на шарлатанин, лошото е че тези хора в действителност правят връзка с демони и това хич не е безобидно губене само на пари, а на нещо много по- важно и ценно! Доброволно отваряш вратата на сатана  към живота си и после се чудиш защо ти се е случило това или онова и обвиняваш Бог, че е несправедлив и лош. Е, Той не е нахален- щом не Го искаш, няма да ти се натрапва.
 А що се отнася до Ванга- тя не прави изключение и не никаква светица- поне не и Божия, а и сама е била наясно с положението си.

# 79
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А що се отнася до Ванга- тя не прави изключение и не никаква светица- поне не и Божия
- Странно защо тогава до последния си дъх баба Ванга проповядваше на нас - Българите да се обичаме, а не да воюваме и се мразим един друг...
 - Нима Бог не е Любов?

# 80
  • Мнения: 528

Имам много сериозни проблеми и объркано бъдеще.
Много ми се иска да надникна напред. Това ще ми помогне.


И ако погледът напред се окаже неверен, с какво ще ти помогне? Само ще ти създаде повече проблеми. Погледни сега, а бъдещето зависи от днес, не от поглеждане.


Във всеки случай хора, претендиращи да са православни християни и ходещи на църква нямат никаква работа при врачки, астролози и гадатели. Не може и двете Naughty

До авторката: по-добре иди на психолог. Никой не може да вижда бъдещето. Стига Средновековие и стига сте хрантутили лъжци и използвачи на човешкото страдание. Rolling Eyes
С това съм много съгласна. Peace

 Напълно подкрепям тези мнения!

Доколкото знам точно през Средновековието астролозите и гадателите са били преследвани от църквата и изгаряни на
 клада Thinking
Някой от "преведните божи" хора тук беше написал, че астролозите са слуги на Сатаната Joy Много ви моля, погледнете си календара 2007 година сме...стига Средновековие! Mr. Green

# 81
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Доколкото знам точно през Средновековието астролозите и гадателите са били преследвани от църквата и изгаряни на  клада
Цитат
Някой от "преведните божи" хора тук беше написал, че астролозите са слуги на Сатаната 35 Много ви моля, погледнете си календара 2007 година сме...стига Средновековие!
newsm10 newsm10

 - Ерудирания човек, няма да се сугестира, както Гергана от "Извора на Белоногата", а ще използва гледането за отваряне на въображението и разиграването на различни варианти по даден проблем. Peace

# 82
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Доколкото знам точно през Средновековието астролозите и гадателите са били преследвани от църквата и изгаряни на клада Thinking
Някой от "преведните божи" хора тук беше написал, че астролозите са слуги на Сатаната Joy Много ви моля, погледнете си календара 2007 година сме...стига Средновековие! Mr. Green

През средновековието наистина са изгаряни много хора по ОБВИНЕНИЯ в магьосничество. В болшинството случаи това са хора, неудобни на църквата. Иначе съвсем официално в дворовете на много европейски монарси е имало "придворен ясновидец". Пример: някои от най-известните френски крале от средновековието не са правели нищо, преди да се посъветват с личния си гадател, звездоброец, и т.н. И папата не ги е анатемосвал, напротив, поддържали са близки отношения.

А това за слугите на сатаната, хм,  Thinking, за мен е вярно. Не може да се каже, че не съществува злото, нали? Ако е вярно, че всеки се ражда с някаква мисия на земята, то тогава, всяко знание за това, което те очаква (вярно или не), е опит за промяна в плана за твоето развитие.

А горния постинг за сугестирането и "гледането", почти не заслужава коментар  Sick. Кой ти помага да гледаш, какво ти показва, и защо ти го показва, можеш ли да отговориш???

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Може ли някой да ми препоръча ясновидка при която да е ходил, но НАИСТИНА това което му е казала да се е сбъднало....

Аз преди около 8 години се обаждах на един телефон за ясновидци (за съжаление не го помня). Жената позна, обаче това което ми каза се случи след около 2 години. И общо взето нямаше голяма полза. Даже се сетих, че са ми го предсказали доста след като се сбъдна.

"- Ерудирания човек, няма да се сугестира, както Гергана от "Извора на Белоногата", а ще използва гледането за отваряне на въображението и разиграването на различни варианти по даден проблем. "
Научаваш само един варинат. И почти нищо за това как точно се е стигнало до този вариант, за да имаш възможност за разиграване  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 334
Всеки път се заричам повече да не пиша по темата и ето пак пиша.

Според мен всеки човек е уникален и като такъв има свои изградени норми,правила,ценностна система,своя собствена философия за живота.И всеки е свободен да живее така ,както прецени.Целта ми не е да ви убеждавам,че има полза от астролози/нарочно не пиша врачки и гадателки!/,а че след като един човек иска и търси помощ значи му е нужна такава.Сега,че има шарлатани има,че има хора,които изкарват пари на гърба на чуждото нещастие има.......но да се слагат всички под един знаменател е погрешно.
В курса по астрология ни учат,че никой нищо неможе да предотварти и че целта на тази наука е не да предсказва и да променя съдби,а точно обратното да насочва в правилната посока и да ни помогне да намерим себе си,доколкото е възможно,защото свободната воля е много важна.
Това,което учим е,че няма нищо магическо в това да разбереш какви са емоционалните нужди на конкретен човек примерно.Не е тайна,че Луната влияе на процесите на Земята,слънчевите изригвания също.Не искам да влизам в подробности.
Та това,което исках да каже е че няма смисъл да убеждаваме хората,това е правилно, а това не е.Било сатанинско,било дяволско и т.н.Нека всеки сам прецени кое е правилно за него.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 15:59 от мари ан

# 85
  • Мнения: 528
Напълно подкрепям мари ан Peace
Астрологията е наука и няма нищо общо с Рогатия! Стига сте я анатемосвали! Това е смешно!

# 86
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А горния постинг за сугестирането и "гледането", почти не заслужава коментар  Sick. Кой ти помага да гледаш, какво ти показва, и защо ти го показва, можеш ли да отговориш???

 - Имах предвид гледане на кафе, карти и др. под. при което едно прекалено суеверие може да доведе до опасно сугестиране! Пример на суеверие: Гергана от "Извора на Белоногата"  Peace
   

# 87
  • Мнения: 1 069
- Странно защо тогава до последния си дъх баба Ванга проповядваше на нас - Българите да се обичаме, а не да воюваме и се мразим един друг...
 - Нима Бог не е Любов?
Изобщо не е странно, Свидетелите на Йехова също проповядват любов, а са секта, ако ме разбираш!

# 88
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
- Странно защо тогава до последния си дъх баба Ванга проповядваше на нас - Българите да се обичаме, а не да воюваме и се мразим един друг...
 - Нима Бог не е Любов?
Изобщо не е странно, Свидетелите на Йехова също проповядват любов, а са секта, ако ме разбираш!

Точно!  hahaha И мормоните и те много се обичат, имат по 5-6 жени ..... #Crazy и са си чиста проба секта Naughty

# 89
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Най-накрая и аз да се включа. Въобще неискам да набърквам Бог, Библия и т.н.
Само ще кажа за една жена, врачка. Когато човек отиде при нея не казва нищо - нито име, нито рождена дата, нищо. Жената просто те гледа в очите, най-много да ти докосва ръката, и ти говори - минало, бъдеще. Може да й се даде нещо, или да се оставят 10лв, може 20лв, а може и нищо да не й се даде. Както си прецени човек. И нищо да не й оставят, ако се върнат, пак ги приема.
Не ходя по врачки. Но като познавам тази жена, просто ми се повдига от всички онези идиоти по телевизията, или с тарифите: едно хвърляне на карти - толкова пари, едно гледане на кафе - толкова пари....
А всеки сам да си прецени кой може наистина да предсказва, и трябва или не да се ходи при такива хора....

Общи условия

Активация на акаунт