Избор на кашкавал и сирена

  • 15 243
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: X


Като голям любител на сирена и кашкавали търсих такава тема, но не намерих.
Кои са ви любимите сирена и кашкавали - видове и марки?
Откъде пазарувате?

# 1
  • Мнения: 646
Вкъщи много харесваме кашкавала и сиренето на Забърдо, също козе сиренето на Кърнаре. Има ги в повечето магазини.

# 2
  • Мнения: 977
Ние също харесваме Забърдо много. Но последния път взех сирене да захраня малката на Ведраре и просто се влюбихме. Уникално е,сега ще взимам и кашкавала да опитаме.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 107
Българско краве сирене не харесвам.
Обичам прясно и маслено, тебеширено не.
Но пък обичам фета и халуми, козе и овче, Дунавия.

С кашкавалите съм по без претенции.

От световните сирена и кашкавали рядко да не харесам някое. Търся качество, компромис не бива. Съответно си плащаш цената.
Това си нося, като ходя някъде - нови вкусове.

Моцарела, рокота, гауда, Бри, горгонзола, чедър, бурата и неколцина по- популярни не ги броя - достъпни са на нашия пазар.

Интересни са ми швейцарските фондюта и раклети, като едно еднакво не съм яла. Всеки кантон си има рецепта, има и готови смески - много добри.

Сиренето е любов.

# 4
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Аз харесвам сирене Ралица но и него взеха да го развалят и все по-трудно го намирам Simple Smile

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз лично гледам най-напред състава, да няма калциев двухлорид и други подобрители, пълнители и т.н. Тебеширеното усещане идва точно от калциевия двухлорид, той е пълнител някакъв. Обикновено сиренетоби кашкавала, които се ограничават до мляко, сол, закваска/сирищни ензими са много хубави. Такива са продуктите на ЕлБи и Верея, в Лидл също съм срещала хубав кашкавал, май на Пилос беше. Има и други, но тези са ни фаворити.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 107
Кашкавала на Верея е чудните 29 лв.
Едамера и Едама са за простосмъртни Laughing

# 7
  • Мнения: 25 620
Напоследък предпочитаме овчето сирене на мандра „Сакар“.
Ако ми потрябва краве сирене – обикновено за баница или нещо подобно – сирене „Елена“ в металните кутии. Или „Гърдев“. Или каквото друго по-твърдо намеря във вакуумните опаковки. Насипно отдавна не купувам.
Кашкавал – „Гърдев“.

# 8
  • Мнения: 2 672
Аз лично гледам най-напред състава, да няма калциев двухлорид ...
Никога не се бях замислял. Ето нещо по въпроса: https://harmonica.bg/ufaqs/zashho-dobavyame-kaltsiev-dihlorid-v-sireneto/
От сирената предпочитам прясно неузряло овче, за съжаление все по-трудно го намирам. От кашкавала много харесвам испанския Mahón, пускат го в испанската седмица в лидъл.
В българските сирена и кашкавали най-много ме дразни факта че няма посточнство. Една марка веднъж први хубав продукт следващата партида лош.

# 9
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами да, като цяло е подобрител, но нито едно от сирената, които споменах не са ронливи или подпбно.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 548
От една млекарница в центъра на Троян си купих много вкусен, добре узрял кашкавал. Марката е "Рима", около 15 лв. килограма. Отначало я прочетох като "пума". Бяхме на екскурзия в района, взехме го случайно, да има какво да закусим. Като си тръгвахме от града взех още две пити (по половин кило са).

# 11
  • Варна
  • Мнения: 909
От българските сирена купувам Олимпус син етикет и Ведраре. Забърдо много ми го хвалят, но все още не съм купувала, скоро ще се поправя. Обожавам овчи кашкавал и купувам от пита, от краве ми харесват марките Здравец и Боженци.

# 12
  • Мнения: 2 476
Аз също харесвам най-много прясно овче сирене и сега му е сезона, та ще се радвам още 2 месеца. Вкъщи заради мъжа ми обикновено взимаме от мандра Ракево козе и овче зряло сирене, понякога на Ведраре, аз предпочитам всички пресни, горгонзола, синьо сирене, бри, камембер, чедър (Wyke)... Винаги сами за себе си, без никакви сладка, плодове и пр. В Италия ядохме едно страхотно манчего, което е испанско сирене, но още ми текат лигите по него, тук не намерих такова.
Кашкавал - също Ракево, гюбек го водят, разни ръчни, Ведраре... Нямам си супер любим обаче.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 551
Вкъщи вземаме краве сирене на "Верея", а кашкавал купуваме от магазин на "Ракево".
Случайно купихме овче сирене на Ведраре и много ни хареса. Ще пробваме и други продукти от тях.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 758
Много обичам млечни продукти. Месо мога и да не ям изобщо, но без сирене и кашкавал не мога. Нямам определени любими марки. От българските наистина ме дразни непостоянното качество. Точно си харесам някоя марка и при следваща покупка се разочаровам. Не знам дали е от млякото или от добавки ако слагат, но някой път имат вкус на пластмаса. Харесвам и меките, тип фета и по-твърдите. Моцарела обаче не обичам особено, защото ми е безсолна. Всички вкъщи сме почитатели на италианските кашкавали, които свекърва ми носи като се прибере.

# 15
  • Мнения: 10 993
Кашкавал напоследък си купувам "Наборъ", доволна съм. Сирене всеки път различно. За себе си предпочитам бри от Лидъл, другите членове на семейството не го ядат.

# 16
  • Мнения: 9 035
Сиренето бри има незаслужена слава на фин вкус.

# 17
  • Мнения: 1 316
Кашкавал, извара, масло и сирена на Дельо войвода- Златоград, особено от самата мандра, която е в екологично чист район - село Добромирци на 12км от град Златоград.

Сирене- Роса, Дъга- производство на Сердика Добрич.
https://serdikadobrich.bg/

Продуктите са истински от качествени суровини.

За баница вземам Давидово и Ралица.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 255
Кашкавал на Маклер, а сирене Пастирка

# 19
  • София
  • Мнения: 971
Обичам овче, козе и биволско сирене. От кашкавала само овчи. От "Млекаря 75" и от "Наслада". От големите вериги не купувам, там всичко е химия.

# 20
  • Мнения: 363
Обожавам сирена.
От всяко бих опитала, освен ония с живите личинки -там тегля чертата, страшно гнусни са ми. Любимото ми нещо е да седна някъде и да си поръчам плато от сирена и чаша бяло вино.стой та гледай как опуквам всичко, да ми завидиш на артериите.   
На паста и в салатки си стъържа, стъържа, докато не направя доволна куличка от 5 см отгоре им 😀
Харесвам главно два вида - тези с nutty flavors, (нотки на ядки звучи малко странно) като пармезан, ементал и меките и мажещи се от типа на Бри. Моцарелата е страшно надценена според мен или поне аз не съм попаднала на хубава такава.
Краве сирене обичам само след термична обработка- в баница или по шопски. Сурово ми идва прекалено натрапчиво.
Не мога да допринеса с точни марки към темата, защото пазарувам от "насипния" щанд в супера до нас и рязко обръщам внимание на имената им.пазарувам по вид и нюанс. Вакумираните нещо ги избягвам и аз не знам защо

# 21
  • София
  • Мнения: 971
Трябва да опиташ оригинална биволска моцарела. Външно е като другите, но вътре е още по-кремообразна и със специфичен вкус. Мммм. Аз пък на една сватба ядох някакво плато със сирена и много ми хареса едно от типа на бри, но не точно. Вътре беше със сушени плодове. Но НЕ е Стилтън. Някой, ако знае какво е сиренето и къде да го намеря да каже.

# 22
  • Мнения: 2 672
Сега си чакам термометъра за готвене и почвам домашната моцарела.
Нещото което не харесвам на българските сирена е солта, струва ми се че напоследък прекаляват (или е заради калциевия двухлорид който споменаха по-горе).

# 23
  • Мнения: 954
Кашкавал - "Жълтуша". Обожавам го! А трудно харесвам кашкавал, иначе много обичам да ям. Това е един от малкото, които консумирам в суров вид с удоволствие! И цената, поне от магазинчето близо до нас е 12лв/кг., което си е ТОП. Сиренце взимам бяло саламурено на "Вършец". Давам и на детето от тях. Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Моцарелата я комбинирам почти всеки ден с бъркани яйца. Не ми мазнеят така.

Не съм впечатлен от кашкавала на Маклер и Тертер.

# 25
  • Мнения: 11 094
Българско сирене от масовите марки - Пастир, кашкавал - Ведраре. От разни занаятчийски млекарници също, hit and miss е, и там има ширпотреба.

Любимите ми сирена ги продават рядко в България, френското комте и швейцарските грюер и ементал (у нас ементалът е френски, немски и дори полски, не и швейцарски).

Моцарелата е хубава, когато е качествена. Немска в супермаркета ясно, че няма да е такава. Обожавам бурата - моцарела с течен сметанов център. Скаморца и пекорино обичам също от италиански сиренца.

Гърците също имат хубави сирена - препоръчвам мецовоне и талагани за печене, лимноското калатаки и цикладската ксиномизитра за салати, а в България си купувам просто насипна фета от гръцките магазинчета, защото тази на Олимпус в супермаркетите е пълно менте.

# 26
  • Мнения: 1 463
Много обичам моцарела!
Сирене на "Елена" купуваме вкъщи.

# 27
  • Мнения: 363
Ще ми се и аз да я заобичам тая моцарела...😔 ще пробвам варианта с бърканите яйца, звучи интересно.

И за да не е спам, аз за броени часове успях да си противореча и си взех някакъв вакумиран пушен кашкавал на Саяна, щото всичко което пише "пушено" на него е способно да залепи муцуната ми на витрината.
Щях да си го стържа на салатата, но уви, твърде е мек. Ще го оставя за филийки на парти грила, сигурно ще се получи добре.

# 28
  • Мнения: 517
Сирене и кашкавал 'Еленко"

# 29
  • Мнения: 11 094
Steliosi,
ей тук има добри пушени неща http://dobrev-cheese.com/bg/products/?cat=26

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Много харесваме кашкавала Родопчанка. Вкусът ми напомня на някогашния Витоша.
От сирената най-много ни харесва Верея и Олимпус. Лакрима също става, както и Маджаров.
От миналата година обаче си купуваме домашно овче сирене  и оттогава друго не искам да вкуся.

Препоръчват ми сирене на Костов. Някой да има отзиви?

# 31
  • Мнения: X

О, на Добрев всичко им е хубаво. Heart

# 32
  • Мнения: 10 427
Кашкавал Върбина или Жълтуша, сирене Съединение (Костов)

# 33
  • Мнения: 8 526
Български кашкавал и сирене не бях яла отдавна!Допада ми кашкавал Маджиров и сиренето Матанд

# 34
  • Мнения: 2 476
Изпреварили са ме с буратата. Аз не харесвам моцарела също (освен на пица, ама там не се брои Grinning). Сега се замислих, че май не съм виждала съдържание на кашкавал без калциев дихлорид... Или бъркам, има ли такива?

# 35
  • Мнения: 3 589
От българските харесваме кашкавите на Наслада, и ценово са достъпни. От сирената предпочитам Лакрима.

# 36
  • Мнения: 289
Само Хармоника. Като цяло продуктите им са осезаемо по-истински от на масовите марки.

# 37
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Изпреварили са ме с буратата. Аз не харесвам моцарела също (освен на пица, ама там не се брои Grinning). Сега се замислих, че май не съм виждала съдържание на кашкавал без калциев дихлорид... Или бъркам, има ли такива?

ЕлБи, Верея, Пилос, Боженци

# 38
  • Мнения: 1 242
Имал съм шанса да ям истински млечни продукти (всякакви ), но съм фен на киселото мляко и сирената, напоследък и на кашкавали.
За хубав продукт трябват хубава суровина и спазване на технологията, при нас често това не се случва.
Тези западни сирена (за нас са по-скоро кашкавали ), са хубави в оригинал, в чужбина ми се е случвало да пробвам и обикновено не са същите на вкус като предлаганите у нас в големите вериги от съответната марка.

# 39
  • София
  • Мнения: 971
Намерих го това сирене.

# 40
  • Мнения: 9 035
ляля,
в "Берьозка" ли продават това сирене? Понеже пише на руски...

# 41
  • София
  • Мнения: 971
Не, аз го намерих във Фантастико, но може и в други вериги да го има. На Берьозка са вафлите под сиренето. Grinning Има го във вариант с папая и ананас, доколкото видях.

# 42
  • Мнения: 4 020
Харесвам краве сирене Съединение и кашкавак Забърдо. Но тъй като ги няма в Кауфланд, откъдето най често пазаруваме, съм се спряла на марката Домлян. И за кашкавал, и за сирене.

# 43
  • Мнения: 15 619
Обичам сирене от козе и овче мляко - смес, само от козе сирене също, от краве и всякаквите ваианти на смес от млека. Кашкавал - да. Но никоя от продаваните в магазинната мрежа не бих препоръчала. Качествено ям като си направя или като намеря някоя баба да си е правила за себе си. С домашно мляко.

# 44
  • Мнения: 1 242
За мен най-доброто кисело мляко което съм ял е смес от овче и биволско, иначе поотделно не са ми били толкова хубави, при смесването изглежда се неутрализират някак тежестта и специфичния мирис. А съм имал възможността да ги пробвам всеки ден.

# 45
  • Мнения: 9 662
На мен сирене и кашкавал най-любими са ми Алфатар. Даже сирене, освен на Алфатар, не мисля, че има друго, което ми харесва. А от кашкавалите - Добрев и Хармоника. Сега ме подсетихте от темата за Жълтуша, че също преди купувах и ми харесваше. Сега нямам наблизо Жълтуша. А също и киселото мляко Жълтуша супер много ми харесва. Други млечни от магазина - Верея, Тертер, Маджаров и подобни не ми харесват. Обичам много и ементал, като вид сирене, но не мога да кажа някоя конкретна марка. Въобще всичко млечно обожавам, с изключение на прясно мляко.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, препоръчаха ми сирене "Кокона", дали някой го е опивал - къде мога да го намеря?

# 47
  • Мнения: 14 635
Напоследък не мога да намеря бяло сирене,което да ми харесва.Кашкавал на ''Р.Василева''.Мисля,че е само в нейната верига магазини.

# 48
  • Мнения: X
И ние купуваме само овче кашкавал от едно квартално магазинче, не си спомням коя марка е, веднъж видях, но ми беше тотално непозната и забравих. Трябва да попитам. Друг кашкавал не мога да ям. Гумени са, меки и безвкусни. Читавите сирена по мое мнение са на малките мандри от 16 лева нагоре, но не можем да си го позволим и купуваме Елит. Гръцкото сирене Ливади в Лидъл също е добро за цената си. Иначе популярните марки са ми все едни и същи, даже и скъпите им серии не ми харесват.
Аз най-много обичам козе сирене, но никъде не съм намерила свястно.
Кисело мляко виждам че сте коментирали - най-доброто, което съм опитвала е Герзовица. Затворът в Смолян го произвежда Sweat Smile Има го тук-таме по малките магазинчета, но е по-скъпичко. Ние купуваме Елена. Не се разтяга като дъвка и има нормален кисел вкус. Разваля се.

# 49
  • Мнения: 9 531

О, на Добрев всичко им е хубаво. Heart

взимала съм кисело мляко, въобще не ми хареса. та не се престраших за сирена и кашкавали, иначе цените са нормални и ако са добри бих пробвала.
от масовите купуваме елби, иначе от мандри. за кисело мляко и домлян. както и всякакви вносни сирена и кашкавали - фенове сме.
сега последно взехме от някаква нова мандра до с. Лещен, но още не сме ги отворили.

# 50
  • Мнения: 2 476
От онзи ден имам две попадения - овче сирене и прясна сметана на Лесидрен.

# 51
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Нито Добрев, нито Лесидрен харесвам. И двете имат вкус на тебешир.

# 52
  • Мнения: 2 476
Поправка - биволско било лесидренското. Не бях купувала досега и ме изненада

# 53
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Сирене и кашкавал харесваме на Домлян. И насипното им е добро, и вакуума. Ако намеря кофичка 4 кг сирене, предпочитам. Напоследък, обаче, едно че няма, друго че последната бучка ни жълтясва. Затова взимам вакуумирано. Харесвам и сирене Костов, понякога взимам от него
Преди взимах Маджаров, но откакто няколко пъти ми хруска,  спрях да купувам.
От кашкавала на Домлян - Ценител е хубав, другият по около 200-250 гр и той не е лош.
Кисело мляко взимам Елена или отново Домлян. С тях квася домашно и става много добро. От малки мандри сме взимали няколко пъти, хубави са им нещата, но все са далече за редовно пазаруване. Последно взехме от Михалково, брънзата им е супер, кашкавалът и той беше добър.

# 54
  • Мнения: 25
Аз лично гледам най-напред състава, да няма калциев двухлорид и други подобрители, пълнители и т.н. Тебеширеното усещане идва точно от калциевия двухлорид, той е пълнител някакъв. Обикновено сиренетоби кашкавала, които се ограничават до мляко, сол, закваска/сирищни ензими са много хубави. Такива са продуктите на ЕлБи и Верея, в Лидл също съм срещала хубав кашкавал, май на Пилос беше. Има и други, но тези са ни фаворити.
Добър ден. Бих ли ми помогнали? В кои марки не слагат калциев двухлорид? Тези на ЕлБи, Верея и Лидл всички са с него.

# 55
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз лично гледам най-напред състава, да няма калциев двухлорид и други подобрители, пълнители и т.н. Тебеширеното усещане идва точно от калциевия двухлорид, той е пълнител някакъв. Обикновено сиренетоби кашкавала, които се ограничават до мляко, сол, закваска/сирищни ензими са много хубави. Такива са продуктите на ЕлБи и Верея, в Лидл също съм срещала хубав кашкавал, май на Пилос беше. Има и други, но тези са ни фаворити.
Добър ден. Бих ли ми помогнали? В кои марки не слагат калциев двухлорид? Тези на ЕлБи, Верея и Лидл всички са с него.

В продуктите на ЕлБи и Верея не съм срещала, за лидл в повечето има, аз говоря за кашкавал Пилос, който е на едни тълги парчета по около 700 - 800гр,в другите им продукти обаче има. Трябва да погледнете етикетите.

# 56
  • Мнения: 9 531
съгласно етикета, елби нямат. дали е така - не се знае. има по-вредни неща от него, споко.

# 57
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
В България производителите са длъжни да опишат всички съставки на етикета на продукта. Освен ако си нямате лична лаборатория, в която да проверявате състава на всико което купувате, то не е редно да твърдите, че етикета лъже. На мен лично ми е много чудно, кое точно е по-вредно от калциевия двухлорид в сирене или кашкавал, чиито съставки са мляко, сол, закваска и калциев двухлорид. Разбира се има купища сирена и кашкавали, които съдържат още един куп подобрители, но аз лично тях не ги разглеждам като част от хубавите и качествени продукти на пазара. За мен качествено означава малко и познати съставки, които използваме в ежедневието си.

# 58
  • Мнения: 9 531
Къде точно твърдя, че някой лъже? съвсем си изсмуквате от пръстите някакви глупости.
Предлагам да разгледаме вредата от калциевия хлорид. Ще чета с внимание какво ще напишете и с какви доказателства ще го подкрепите.
защото "Хармоника" например си го слагат в сиренето /твърдят, че е законово изискване и не е вреден/.

# 59
  • Мнения: 1 242
Не знам точно, но по принцип изискванията за влагане на определена съставка в продукт могат да бъдат много различни в отделните държави/законодателства - от пълна забрана, до определени кол-ва и е възможно да варират доста. Така някои хранителни добавки могат да са забранени примерно в Скандинавието, а по БДС или да кажем в Щатите да са напълно редовни. Същото е (и е неразривно свързано ) и с ,,вредностите".

# 60
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Къде точно твърдя, че някой лъже? съвсем си изсмуквате от пръстите някакви глупости.
Предлагам да разгледаме вредата от калциевия хлорид. Ще чета с внимание какво ще напишете и с какви доказателства ще го подкрепите.
защото "Хармоника" например си го слагат в сиренето /твърдят, че е законово изискване и не е вреден/.

Чак законово изискване не е, не е вреден, никой не е казал, че е, но не е нужен. Това е пълнител, който дава уж повече структура на крайния продукт, който пък не е нужно да зрее достатъчно дълго заради него. Използва се, защото е по-евтин от млякото. Придава вкус на тебешир. Аз не смятам, че сирене наблъскано с пълнители е качествен продук, пък ако иска и папата да го прави и продава. За себе си съм избрала да купувам млечни продукти които са направени от мляко, закваска и сол.

# 61
  • Мнения: 2 672
На първа страница се коментираше че калциевия двухлорид е необходим заради пастьоризираното мляко което е задължително за използване. Аз съм склонен да вярвам.
Вчера в кауфланд имаше мая за сирене в комплект с калциевдвухлорид. Явно е необходим.
Аз също търся да пробвам без.

# 62
  • Мнения: 9 531
https://harmonica.bg/ufaqs/zashho-dobavyame-kaltsiev-dihlorid-v-sireneto/

не знам дали е законово изискване, не съм се интересувала. но ако е така, то някои фирми просто си го спестяват от инфото. по принцип съм фен на елби, но един път сиренето ми хрускаше леко, та не мога да се доверя напълно.

# 63
  • Мнения: 25
Скоро пробвах сирена на "Родопа Милк", заслужават да ги опитате.

# 64
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
Аз преди много години работех в мандра и бях много взискателна към сиренето. Обичах кравето на  Съединение и Забърдо. Сега ми идват много солени. Основно взимам Елби, Лакрима екстра и Маджаров. Но постоянно качество има само Елби, другите са на партиди и много съм се ядосвала понякога. Кашкавал взимам Жълтуша, Чепеларе,  Кутела, а много очарована останах от кашкавала на една мандра, където бяхме на екскурзия -с. Равногор. Сиренето беше ужас!
Обичаме си моцарелата и жълтите сирена на Милбона от Лидл.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 19:59 от шушито

# 65
  • София
  • Мнения: 3 951
Последно си взех краве сирене на Саяна, някакво домашно се водело, хареса ми.

# 66
  • Мнения: 2 672
Последно си взех краве сирене на Саяна, някакво домашно се водело, хареса ми.
Винаги съм се чудил какво значи "домашно" на купешките продукти.
Миналата година се бях засилил да търся мляко от пасищно гледани крави ама не намерих.
Някой ако знае такава мандра ще съм благодарен.

# 67
  • София
  • Мнения: 250
Прясно мляко от пасищни крави продават в магазин на Чифлик Ливади на Римската стена, ако живеете в София.

# 68
  • Мнения: 1 242
И това за пасищното отглеждане е относително, от млеката купувани от хора в района на Кремиковци, Ботунец и Яна, винаги ми ставаше зле, ами те си пасяха животните точно до комбината, където от години се е натрупвала цялата Менделеева таблица.

# 69
  • Мнения: 1 376
Саламурено сирене не харесвам особено, освен козе. Но нещо не мога да намеря миризливо такова или доближаващо се до домашно. Пробвала съм повечето марки, купувала съм и гръцко, и в България, и в Гърция и пак не мога да си харесам. Като че ли на "Лакрима" е най-близко до моя вкус...

# 70
  • Мнения: 9 035
Като отнеса саламурено сирене у дома,не го слагам отново във вода. Поставям го така както си е в кутия.
Преди два-три дена купих някакво биволско масло от Кауфланд. Отлично е. "BURRO di BUFALA" - така се казва. В опаковка в черен цвят.

# 71
  • Мнения: 25
Здравейте. Преди дни пробвах сирене от сместа на козе и овче млека на марка "Арванитис", купувала съм малко парче, нарязано от голяма пита, от витрина на маркет "Жанет", цена беше към 17лв/кг. Много приятно. Но пък в "Жанет" трябва много да се внимава, за малко не хванах едно вакумирано сирене, което беше се покрило мухъл, аз в началото помислих за нигела 😳

# 72
  • Мнения: 46
Здравейте, аз също съм голям любител на българското сирене и кашкавал. От масовите най много ми допада сиренето и кашкавалът на Пастир и Домлян, но качеството им е непостонно и зависи от конкретната партида. Иначе от квартално магазинче съм си вземал сирене и кашкавал на Годлево и продуктите им са много добри. Онзи ден си взех кашкавал на Жълтуша от Кауфланд и беше с ужасен вкус, направо не мога да повярвам.... Много ми се иска да опитам продуктите на Сигмен, но не съм сигурен дали могат да се намерят някъде в София. Имате ли някакви отзиви за продуктите на Земенея, видях техни продукти в Кауфланд на фермерския щанд.

# 73
  • София
  • Мнения: 35 107
От месеци си купувам продуктите на ЛБ Булгарикум и ми отговарят на вкуса идеално, качеството е постоянно и еднакво, за цената няма какво да говорим…
От фирмен магазин, не от веригите.

# 74
  • Мнения: 2 672
Аз жълтуша ги харесвам, но от супермаркет никога не съм взимал

# 75
  • Мнения: 10 503
Сирене и кашкавал на Тертер, кашкавал на Маджаров, кисело мляко на Боженци 3.6 по БДС, понякога купуваме и сирене и кашкавал на Лакрима, когато е на промоция, че и тя е на партиди. Преди време всеки път ми харесваше, сега не е точно така, дори това по БДС понякога е изкуствено мазно, понякога с горчива жилка и в тези случаи си мисля, че това бе може да е по БДС. За готвене, напр. баници, сирена на фурна понякога вземам и Боженци. Предимно пакетирано сирене гледам да купувам и зареждам на промоции обикновено.

# 76
  • Мнения: 46
От месеци си купувам продуктите на ЛБ Булгарикум и ми отговарят на вкуса идеално, качеството е постоянно и еднакво, за цената няма какво да говорим…
От фирмен магазин, не от веригите.

На каква цена вземате Ел Би кашкавала и сиренето? По принцип в супермаркетите кашкавала е на цена около 30лв., а сиренето около 20лв. за килограм. Днес обаче нещо ми направи силно впечатление. Бях във Фантастикото на Младост 4 и там кашкавала беше около 16лв./кг.,  а сиренето около 13лв./кг.  Първо си помислих, че ще е някаква кофти партида, но ако беше така, щяха да ги сложат на промоция на тези цени, а това си бяха нормалните цени. Взех си от сиренето и се оказа много хубаво. Не съм сигурен, дали Фантастикото нямат някаква уговорка с Ел Би, за да подържат такива ниски цени на продуктите им.

# 77
  • Мнения: 46
Аз жълтуша ги харесвам, но от супермаркет никога не съм взимал

Аз си правих принцеси с кашкавала и както се запичаше, започна да пуши силно и не се запече равномерно, а се получи нещо като един огромен изгорял мехур, който се беше надигнал и аз го пукнах и под него си имаше кашкавал, който стоеше като отделен слой...

# 78
  • Мнения: 1 205
У нас се харесва кашкавала на ферма Ваневи.

# 79
  • Мнения: 46
Сирене и кашкавал на Тертер, кашкавал на Маджаров, кисело мляко на Боженци 3.6 по БДС, понякога купуваме и сирене и кашкавал на Лакрима, когато е на промоция, че и тя е на партиди. Преди време всеки път ми харесваше, сега не е точно така, дори това по БДС понякога е изкуствено мазно, понякога с горчива жилка и в тези случаи си мисля, че това бе може да е по БДС. За готвене, напр. баници, сирена на фурна понякога вземам и Боженци. Предимно пакетирано сирене гледам да купувам и зареждам на промоции обикновено.

Доколкото знам в продуктите на Тертер и Боженци има сухо мляко, поради тази причина аз избягвам да ги купувам. Сиренето на Лакрима преди ми беше любимо, но няколко пъти попадам на сирене, което е много мазно и него също го отказах. На Маджаров и Пастир също съм попадал на сирена, които са много мазни, там нещата също са доста непостоянни.

# 80
  • Мнения: 1 069
Аз за сиренето категорично напоследък взимам само Сигмен. Компромисно решение ми е Лакрима и Салакис на Президент.
Кашкавал - Жълтуша, Маджаров.
Много обичам млечни, също обичам да пробвам различни марки, но на нашия пазар последните години няма никакъв контрол и качеството е потресаващо.

# 81
  • Мнения: 46
Аз за сиренето категорично напоследък взимам само Сигмен. Компромисно решение ми е Лакрима и Салакис на Президент.
Кашкавал - Жълтуша, Маджаров.
Много обичам млечни, също обичам да пробвам различни марки, но на нашия пазар последните години няма никакъв контрол и качеството е потресаващо.

Сигмен от къде го вземате? Аз искам да опитам сиренето и кашкавала, но в София не съм попадал на тази марка.

# 82
  • Мнения: 1 069
Сигмен намирам в няколко по-малки магазина тип фермерски в Пловдив.
Сигурна съм, че и София ги има.
Това, което откривам е само онлайн.

# 83
  • Мнения: 2 672
Аз жълтуша ги харесвам, но от супермаркет никога не съм взимал

Аз си правих принцеси с кашкавала и както се запичаше, започна да пуши силно и не се запече равномерно, а се получи нещо като един огромен изгорял мехур, който се беше надигнал и аз го пукнах и под него си имаше кашкавал, който стоеше като отделен слой...
Аз днес правих с него и си беше ОК.

ПП: Сигмен май съм виждал в ХИТ маркет, но може и да бъркам.

# 84
  • Мнения: 1 917
Аз харесвам продуктите на "Верея", а също и на лидълската марка "Родна стряха".

# 85
  • Мнения: 10 503
Доколкото знам в продуктите на Тертер и Боженци има сухо мляко, поради тази причина аз избягвам да ги купувам. Сиренето на Лакрима преди ми беше любимо, но няколко пъти попадам на сирене, което е много мазно и него също го отказах. На Маджаров и Пастир също съм попадал на сирена, които са много мазни, там нещата също са доста непостоянни.

По принцип гледам да избирам по БДС, но откакто развалиха Лакрима сякаш го избирам по вкус, затова започнах да купувам Тертер и ни харесва, Боженци ползвам за баница и Добруджанки. Лакрима не го ли купиха Олимпус, защото на моменти мазнее, точно като него. Много ме е яд, че го развалиха, опаковката с доматчетата по БДС ми беше любимо сиренето. Веднъж взех с боровинки на опаковката, ми откровено си горчеше и беше необяснимо мазно.

Редактирам се - Олимпус са купили Верея, странно защо на Лакрима сиренето толкова ми приличаше на сиренето на Олимпус Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 35 107
От месеци си купувам продуктите на ЛБ Булгарикум и ми отговарят на вкуса идеално, качеството е постоянно и еднакво, за цената няма какво да говорим…
От фирмен магазин, не от веригите.

На каква цена вземате Ел Би кашкавала и сиренето? По принцип в супермаркетите кашкавала е на цена около 30лв., а сиренето около 20лв. за килограм. Днес обаче нещо ми направи силно впечатление. Бях във Фантастикото на Младост 4 и там кашкавала беше около 16лв./кг.,  а сиренето около 13лв./кг.  Първо си помислих, че ще е някаква кофти партида, но ако беше така, щяха да ги сложат на промоция на тези цени, а това си бяха нормалните цени. Взех си от сиренето и се оказа много хубаво. Не съм сигурен, дали Фантастикото нямат някаква уговорка с Ел Би, за да подържат такива ниски цени на продуктите им.
Пазарувам от магазина в блока на Рувалди ( Младост 4) - 800 гр сирене вакуум, 800 гр кашкавал и 5 кисели 2% за 28 лв всичко.
Киселото лев и пет!
Млякото с пробиотик е брутално вкусно, овчето също!

Във Фантастико забелязвам тенденциозно намаляване на цените, даже извън хранителните стоки. Което е добре за веригата…

# 87
  • Мнения: 10 503
В нашето Фантастико няма това сирене и кашкавал, само от млякото зареждат, но опитахме сиренето купихме една опаковка от Младост 1 на пазара, хареса ни, само където забравям да ида и за заредя една торба и сирене и кашкавал и мляко, а като се сетя са затворили. В неделя не работят, събота са до по-рано общо взето в мен е вината, че не се организирам да отскоча и да купя.

# 88
  • София
  • Мнения: 35 107
Работят си по държавно разписание, това е ограничаващо, но не невъзможно.

Аз, дето сирене бяло саламурено не ям, но това ми е ужасно вкусно! И имат пресен кашкавал мммм…
И маслото е добро.
Ами, постоянно качество, ниски цени и българска държавна компания, държаща патента лактобацила - ето, че има как!

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 135
В Пловдив къде могат да се купят продукти на ЕлБи ?

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Сигмен намирам в няколко по-малки магазина тип фермерски в Пловдив.
Сигурна съм, че и София ги има.
Това, което откривам е само онлайн.
Може ли да споделите кои са тези фермерски магазини в Пловдив?

Понякога купувам кашкавал от пита на Св.Илия от магазина за млечни продукти на пазара на Гребната база, ще питам дали там предлагат и Сигмен.

# 91
  • Мнения: 1 069
Много ми харесва млечният магазин на Четвъртък пазар (задния вход). На Шести септември има също такъв магазин. Продуктите, които предлагат не са много на брой, но са чудесно подбрани. Нямам фал оттам. Има и мляко на Герзовица, опаковани и насипни сирена на Сигмен.
Скрит текст:

# 92
  • Мнения: 6 706
От месеци си купувам продуктите на ЛБ Булгарикум и ми отговарят на вкуса идеално, качеството е постоянно и еднакво, за цената няма какво да говорим…
От фирмен магазин, не от веригите.

На каква цена вземате Ел Би кашкавала и сиренето? По принцип в супермаркетите кашкавала е на цена около 30лв., а сиренето около 20лв. за килограм. Днес обаче нещо ми направи силно впечатление. Бях във Фантастикото на Младост 4 и там кашкавала беше около 16лв./кг.,  а сиренето около 13лв./кг.  Първо си помислих, че ще е някаква кофти партида, но ако беше така, щяха да ги сложат на промоция на тези цени, а това си бяха нормалните цени. Взех си от сиренето и се оказа много хубаво. Не съм сигурен, дали Фантастикото нямат някаква уговорка с Ел Би, за да подържат такива ниски цени на продуктите им.
Имаш в предвид тези ли L.B. Bulgaricum–

На пазара на ситняково има малко магазинче. Кашкавал на парчета Витоша 14,90 . На нас ни к
харесва и не ни пречи че е на парчета.  Даже напротив. Сиренето има повечко варианти и не запомних цените. Защо не погледнеш в интернет. Може да имат сайт.

# 93
  • Мнения: 9 531
Във фирмените магазини е най-евтино. Свалиха драстично цените. Продуктите са добри

Общи условия

Активация на акаунт