Избор на кашкавал и сирена

  • 15 239
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Много харесваме кашкавала Родопчанка. Вкусът ми напомня на някогашния Витоша.
От сирената най-много ни харесва Верея и Олимпус. Лакрима също става, както и Маджаров.
От миналата година обаче си купуваме домашно овче сирене  и оттогава друго не искам да вкуся.

Препоръчват ми сирене на Костов. Някой да има отзиви?

# 31
  • Мнения: X

О, на Добрев всичко им е хубаво. Heart

# 32
  • Мнения: 10 427
Кашкавал Върбина или Жълтуша, сирене Съединение (Костов)

# 33
  • Мнения: 8 526
Български кашкавал и сирене не бях яла отдавна!Допада ми кашкавал Маджиров и сиренето Матанд

# 34
  • Мнения: 2 476
Изпреварили са ме с буратата. Аз не харесвам моцарела също (освен на пица, ама там не се брои Grinning). Сега се замислих, че май не съм виждала съдържание на кашкавал без калциев дихлорид... Или бъркам, има ли такива?

# 35
  • Мнения: 3 589
От българските харесваме кашкавите на Наслада, и ценово са достъпни. От сирената предпочитам Лакрима.

# 36
  • Мнения: 289
Само Хармоника. Като цяло продуктите им са осезаемо по-истински от на масовите марки.

# 37
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Изпреварили са ме с буратата. Аз не харесвам моцарела също (освен на пица, ама там не се брои Grinning). Сега се замислих, че май не съм виждала съдържание на кашкавал без калциев дихлорид... Или бъркам, има ли такива?

ЕлБи, Верея, Пилос, Боженци

# 38
  • Мнения: 1 242
Имал съм шанса да ям истински млечни продукти (всякакви ), но съм фен на киселото мляко и сирената, напоследък и на кашкавали.
За хубав продукт трябват хубава суровина и спазване на технологията, при нас често това не се случва.
Тези западни сирена (за нас са по-скоро кашкавали ), са хубави в оригинал, в чужбина ми се е случвало да пробвам и обикновено не са същите на вкус като предлаганите у нас в големите вериги от съответната марка.

# 39
  • София
  • Мнения: 971
Намерих го това сирене.

# 40
  • Мнения: 9 033
ляля,
в "Берьозка" ли продават това сирене? Понеже пише на руски...

# 41
  • София
  • Мнения: 971
Не, аз го намерих във Фантастико, но може и в други вериги да го има. На Берьозка са вафлите под сиренето. Grinning Има го във вариант с папая и ананас, доколкото видях.

# 42
  • Мнения: 4 020
Харесвам краве сирене Съединение и кашкавак Забърдо. Но тъй като ги няма в Кауфланд, откъдето най често пазаруваме, съм се спряла на марката Домлян. И за кашкавал, и за сирене.

# 43
  • Мнения: 15 619
Обичам сирене от козе и овче мляко - смес, само от козе сирене също, от краве и всякаквите ваианти на смес от млека. Кашкавал - да. Но никоя от продаваните в магазинната мрежа не бих препоръчала. Качествено ям като си направя или като намеря някоя баба да си е правила за себе си. С домашно мляко.

# 44
  • Мнения: 1 242
За мен най-доброто кисело мляко което съм ял е смес от овче и биволско, иначе поотделно не са ми били толкова хубави, при смесването изглежда се неутрализират някак тежестта и специфичния мирис. А съм имал възможността да ги пробвам всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт