Ползвате ли четка за зъби?

  • 2 047
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122


А за бебето смятам да изчакам поне първия зъб. Но може би трябва да се правят масажчета на венците, а?  newsm78



за масажчета има едни като подготвителни четки - то по-точно са си чесалки за венци с форма наподобяваща четката...нещо не мога да го обясня точно......

а ето   http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=74_154&products_id=1793

# 16
  • Мнения: 6 155
На синът ми първите зъби излязоха на 1г. Към 2г. имаше вече достатъчно, за да започнем да ги мием.

# 17
  • Мнения: 1 860
 Тук препоръчват миенето на зъбките да започне още с първото появило се. Дори се раздават безплатно стартов комплект четка и паста.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827

А за бебето смятам да изчакам поне първия зъб. Но може би трябва да се правят масажчета на венците, а?  newsm78

Можеш с марля, навита около твоя пръст, да обтриваш венците (с вода) един път дневно. В чужбинско има специални такива псевдо-четки, които се надяват на пръста (нямат влакна и прочие, точно за обтриване на венците са), но тук няма.

# 19
  • Мнения: 239

А за бебето смятам да изчакам поне първия зъб. Но може би трябва да се правят масажчета на венците, а?  newsm78

Можеш с марля, навита около твоя пръст, да обтриваш венците (с вода) един път дневно. В чужбинско има специални такива псевдо-четки, които се надяват на пръста (нямат влакна и прочие, точно за обтриване на венците са), но тук няма.
Благодаря!   bouquet  Ще пробвам първо така!

# 20
  • Мнения: 2 952
   Саги има четка със Спайдърмен Mr. Green и си я обича , като дойде време за миене на зъбките и започва да се смее и да се зъби Grinning....правим го като игра и много му харесва.Пастата за зъби  е със  вкус на ягода , и се слага по малко , после си я изяжда , даже му е вкусно.Ако мием зъбките по време на баня във  ваната  се опитвам да му изплакна с водичка пастата...малко му е странно и за сега си я яде. Simple Smile

   Започнахме да мием зъбките когато бяха 2.Сега са 6!!!Голямо миене пада hahaha

# 21
  • Мнения: 1 910
В чужбинско има специални такива псевдо-четки, които се надяват на пръста (нямат влакна и прочие, точно за обтриване на венците са), но тук няма.
Има и в България вече такива. Една мама от януарките 2006 каза, че е виждала в аптека. (снимка по-горе).

# 22
  • Мнения: 468
Да, от първите две появили се зъбчета. Започнахме с Ненедент комплект /с напръстник-четката/. Сега ползваме същата паста, но четката е Нук /добри са/.

# 23
  • Мнения: 6 164

Точно такъв вид силиконова четка е комплект с детската паста за зъби.  Peace
Тази се надява на пръста, как да няма!!

 hahaha И дори трябвало да се мият зъбите още преди да са поникнали. Ей така - профилактично! Joy

# 24
  • Мнения: 1 910
ееех, Misty... ти си постигнала просветелнието, зъболекарите на запад от българската граница ряпа да ядат...трябва да ги пратим да им разясниш нещата.  smile3501

# 25
  • София
  • Мнения: 39 771
Педито на Дияна каза "с избиването на 1вия зъб". Започнах да мия зъбите на Дияна на 7месечна възраст.

# 26
  • Мнения: 1 949
Няма още зъб, обаче ползваме.
Той супер се кефи. В периода на пробиващи зъбки е. Отваря уста и аз си му търкам езика, небцето и челюста. Това си е жива чешалка. Между другото има специални бебшки пасти за зъби, които не се плакнат.
Иначе ни казаха в консултацията да мием с появата на първия зъб. В интернет обаче пише, че няма проблем да  се започне от по-рано.  Sunglasses
Ето я и нашата.  Wink





Аз днес купих точно такава, ама утре ще я пробваме. Изглежда доста удобна Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 897

Такава ще му купя щом му пробие първото зъбче,но за сега не ползваме Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 164
ееех, Misty... ти си постигнала просветелнието, зъболекарите на запад от българската граница ряпа да ядат...трябва да ги пратим да им разясниш нещата.  smile3501

Що ми се смееш Laughing - тая глупост ми я казаха онзи ден, пък аз да предам натам... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 982
7of9,четката ви много ми хареса,каква марка е?

Общи условия

Активация на акаунт