КГБ = Клуб на Готините Баби - 202.

  • 45 378
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 001
Добро утроооо!

Днес имам повод да почерпя.
Голямата ни щерка е рожденичка!
Да е здрава и щастлива!

Черпя за нейно здраве!






Днес торта трябва да сътворя.
Още я обмислям .😁
Все ще се получи нещо.

Приятен и спокоен ден за всички ни!
😍😍

# 736
  • Мнения: 18 571

Жива и здрава да ти е голямата щерка!
Да има от всичко достатъчно!

# 737
  • София
  • Мнения: 8 386
Привет, красавици!
Днес е Денят на добротата. Езоп е казал, че дори и малко добро да направим, никога не е напразно.
Днес имаме две рожденички - дъщеричката на ГЪБКАТА, а също и КРЕМЧЕТО.
Да са здрави и щастливи, да са късметлийки и успешни, да обичат и да са обичани! И пари да имат, а животът им да бъде сладък като мед. Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 738
  • Мнения: 7 391
Честити да са днешните рожденици! Здраве,късмет и успех във всяко начинание! Flowers Four Leaf Clover

# 739
  • Мнения: 18 571

Честитои на Креми, животи  здраве и правнуци да гледа!
Фло, ти знаеш всичко!

# 740
  • София
  • Мнения: 16 050
Едва ли магазините ще се вторачват толкова. 

 
Самоцитирам се, но не бях права.
Вчера към 13.30 ч. присъствах на фейс контрол по ЕГН. Във Фантастико не допуснаха няколко видимо едва кретащи старци. Иначе магазина не беше препълнен, но - заповедта била такава. Излезе управителката, извини се, но ако ги проверят ще ги глобели.
После и  пред  друг хр. магазин наблюдавах същото.

Честити да са днешните рожденички! Да са здрави и щастливи с близките!

# 741
  • Мнения: 1 082
Да са щастливи и берекетлии рожденичките! От здраве да не се отърват! Чудесна почерпка Гъбка- ядох, пих и на работа съм втора смяна. Успешен ден и хайде да направим добрина!

# 742
  • Мнения: 7 391
Едва ли магазините ще се вторачват толкова.  

 
Самоцитирам се, но не бях права.
Вчера към 13.30 ч. присъствах на фейс контрол по ЕГН. Във Фантастико не допуснаха няколко видимо едва кретащи старци. Иначе магазина не беше препълнен, но - заповедта била такава. Излезе управителката, извини се, но ако ги проверят ще ги глобели.
После и  пред  друг хр. магазин наблюдавах същото.

Честити да са днешните рожденички! Да са здрави и щастливи с близките!
                  И никой ли не обясни на управителката,че няма право да проверява лични документи.За тази дейност се иска специален сертификат за работа с ЛД.На улицата или в магазина може само полицията да ти иска личен документ.Някаква си охрана ,неясно точно каква няма право да изисква лични документи.Голямо геройство е извършила тази управителка ,връщайки едва кретащите старци.Малко човещина да беше проявила и да ги попита за какво са дошли и да им направи покупките самата тя.Едва ли са дошли да мъкнат препълнени колички.Така нямаше да я глобят ,ако има проверка ,но и старците ,ако нямат нищо у дома нямаше да стоят гладни и да чакат следващия ден 8 часа.Как пък и никой от тези,дето са гледали сейр /да не кажа издевателство над възрастни хора/ не се сети да предложи решение.Нямат ли такива старци у дома и не си ли представят колко им е трудно.За това пък по Задушници гробищата са пълни със загрижени и любящи роднини,които докато старите са били живи хич и не са се сетили за тях.

# 743
  • Мнения: 18 571
По принцип при нас зареждат сутрин, че и хлябът не  е дошъл до 9 поне.Услугата е пенсите да изкупят залежалота, после ще заредим за другите.
Освен това работещите вече са в къщи който може,  или така натоварени , че кеф да ти е и да те ограничат .Недай боже да си забравил нещо да купиш и да се налага да прескочиш набързо.

Какво стана с доброволци за пазаруване по домовете на възрастните ,и болните да не забравим.На 65 някои хоро играят ,други и по млади не могат да се придвижат.
Излизам през ден, толкова е нормално да е годен хлябът, кога произведен ,кога пътувал,  и у нас два дни, таман не е изсъхнал още.Днес няма да излизам, но да ме карат да се подредя в 8  и да се бутаме със зареждащите,  и коли снабдители и магазинери, всеки знае  когИ няма ора  и си ходи.
И за ваксина съм скептична ,никога на съм слагала, а те са горе-долу проверени и известни, но не за всеки щам, кой знае кой щам идва.А за този ковид пък ,щото с поне 9 щама, толкова видях да признават, да се ваксинират политиците първо, ако оживеят ще си помислим.Те за сега не се напъват да е задължителна, че нокаут следвало за тях като шибнат локдаун.
Преди малко прочетох нещо, за франсетата , да са готови и за затваряне по Коледа, дали да не си го напраавим преди датата, докато не са се задействали.То кво - софра и подаръци да минат, ако е ок , ще повторим.Много ми се вижда време без да видя малките, вчера ми пратиха снимки, то от ракурса ,но на госпожица отива внучката, бебешкото изчезва.Момъкът ще почака, те са по натам момчетата.После изпреварват и се източват.

# 744
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 021
Честито да са ни рожденничките. Да са здрави и да имат много поводи за усмивки.
Моя син има симптоми на вируса, но теста му е отрицателен. Днес е правил втори тест и чакаме.
Иначе от както зачестиха случаите, той и приятелката му се преместиха на вилата, така че не сме имали контакт.

# 745
  • Мнения: 1 563
Честити, здрави и благословени да са Кремчето и дъщерята на Гъбка!
Много късмет, радости, обич и благополучие!
Заповедта за възрастните е отменена.
Ще пазаруваме от  13.30 до 16.30
По новите ще го кажат.
Пипи, дано момчето ти да е добре, да няма никой тревоги!
Лека и спокойна вечер!

# 746
  • София
  • Мнения: 1 741
Честит рожден ден на Кремче и дъщерята на Гъбка!Пожелавам и на двете здраве,щастие и само положителни емоции!

     Момичета,стискайте ми палци през следващите два дни! Дано в неделя вечер да  се похваля,а не да се оплаквам.

# 747
  • Варна
  • Мнения: 379
Кремче, честит рожден ден!   Flowers Hibiscus
Много здраве, късмет и дълголетие!  Flowers Four Leaf Clover

Гъбче, да ти е жива и здрава рожденичката! Много късмет, любов и успехи в живота!  Flowers Four Leaf Clover

   

# 748
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 298
Добро утро!
Пропуснала съм вчера рожденичките. И на двете здраве и късмет!
При мен нищо ново. И аз излизам до магазина през ден и то след 16ч. Ставам към 8. После кафе, закуска и то минало 9,30. И чакам Анжела да се обади. Понякога тръгва доста рано. И после си говорим до 10,30. Е, как да ходя по това време на магазин! Иначе тя е добре. Там си ходят на училище. Ако има заразени спират само съответната паралелка за седмица.. Анжелка си има нова приятелка ( май е от Павликени) и живее на 2 минути от тях. И ходят заедно на училище. Но миналата седмица беше под карантина и аз намазах. Иначе ми се полагат десетина минути преди да влезе Grinning Та така..

# 749
  • София
  • Мнения: 16 050
Добро утро!
Янке, приказвай си спокойно с Анжелка.
Т.н. коридори ги смениха. Засега за над 65 г. е определен 13.30 - 16.30 ч. Нас, младите тогава няма да ни пускат. За аптеките остава 8.00 - 10.00 и после 13.30 - 16.30 ч. Но сигурно и тях ще сменят - все на някого нещо му е неудобно. Едва ли в малкия град, където се познавате ще те върнат в друго време.
Това ме подсети да се обличам и да ходя във Фантастико, имам да пазарувам разни ежедневни неща + 9 кутии цигари за Пл. това ще са му до другата събота, не иска да купува всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт