КГБ = Клуб на Готините Баби - 202.

  • 46 605
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 393
Среднощен поздрав, девойки!   Hands Wave

Като чета колко сте работни, по два декара дворове имате, като чета как от всичко разбирате- от цветя, от земеделска работа, косите с косачки, цветя и зарзавати кога се садят..... Хули даже и от джибри има представа..... направо срам ме хваща!  Flushed
Шапка ви свалям, съвсем сериозно!
Аз също обичам цветя, ама помня имената само на обикновенните, по-завързаните хич не се и старая да ги помня, защото просто ги забравям!
Много съм задръстена, явно!
Хайде, няма повече да разсъждавам, че да не се излагам!

От алкохола обичам само ракия, мастика и бира, понякога 50 мл. коняк или уиски с кока-кола.  Beers
Не съм по виното, но ако е домашно, през зимата една чаша пийвам като нищо!  Wine Glass
Има ли салата, непременно си сипваме с ДС по ракийка или мастичка. На мен 50 грама ми е малко, 100 ми е много, на не отказвам!   Nerd
И после.....    Microphone

Момичета от София, на 31 август организирам еднодневна екскурзия с дамите от Пенсионерския клуб до Велико Търново и Преображенския манастир, в другите манастири в района сме ходили в предишни екскурзии. Във В.Търново ще посетим Музея на илюзиите. Прочетох, че и в София имате такъв музей, ако някои сте ходили, споделете!
Мисля си дали ще им е интересно на моите баби, все пак не сме хлапета, а билета е 8 лева, да не ми мрънкат после!!!
Прочетох рекламите, прочетох добри отзиви, ама все пак ще съм благодарна и от вас ако получа информация, Дай Боже, добра!
В Музея на восъчните фигури сме били, но ако някои не са били на съответната екскурзия съм предвидила време и там да влезем.
В музея в София цените са доста солени!!!

Лека нощ, приятелки!  Nerd

# 91
  • Мнения: 1 563
Добро утро дами!
Много материал , изчетох ви!
Това за детските градини ме изуми!
Не вярвах, че има  такива майки мърляви!
Аз навремето и чорапките им гладех.
От снощи си имам гости за няколко дни.
Танита, за ВТ много ме впечатли музея на макетите. Всички забележителности на България са направени в макетен вид и е на открито, над Царевец се намира . Има групови билети за пенсионери.Мисля,че беше по 4 лв.
Фло, дойде време и за твоята ваканция.
 Нещо , което ми хареса във ФБ и ще ви го пусна.

Виртуално обречени скитаме в нета,
сърфираме с мисли прикрити.
Стандартните фрази с досадни клишета
са мъдрости в статуси скрити.

В какво се превърнахме - в профилни снимки!
Човешкото в нета изчезна!
И стадо добитък, вместо на нивата,
пасем виртуално във фейса.

Дали ще отпием от прясното мляко,
което дои виртуала?
Или ще усетим целувката свята-
две точки и скоба накрая?

И как ще я караме? Свикнахме вече.
Не можем без интернет дрога.
Кафето си пием сами, но на лафче
с приятели близки от блога.

Модерен елек самотата облече,
зад приказни профили скри се.
Светът виртуален душите обрече -
реалната обич стопи се...

Камен Илиев


Хубав ден момичета!

# 92
  • Мнения: 18 853
Добро утро!
Задава се пак горещ ден отвсякъде, ще го преживеем, няма накъде.
Баба почна да шета за внуците, ще се гушкаме довечела.
Другото е без значение.

# 93
  • Мнения: 7 477
Добро утрооо! Излюпих се и с кафе рано рано при вас! Yum
                       Борянка,ти ще гушкаш внуци,а аз чакам да гушкам малкото си дете утре. Yum
                       Сега се чудя какво да сложа в тенджерите ,че ми писна вече покрай КПП-то.
                       Лек и спокоен ден!

# 94
  • Мнения: 2 025
Добро утроо!

Борянчице,ще гушкаш ама първо тенджерите😊😍

Диди и ти 😍

Мисля да готвя една постна градинска манджица и да поизпека някоя чуЖка.
Чакам щерките.
ММ го изпратих с едно момче циганче в Чирпан.От ВиК дошли да сменят водомера,но тръбите стари.
Трябва до се сменят ,но първо да се изкопае канал за новите тръби.
Та ги пратих да се трудят😊
Това момче е третото по ред,което "отглеждаме" .Вече е 20 годишен😊
Другите двама са из чужбина.

Изпих кафето.Ставам да се трудя.

# 95
  • София
  • Мнения: 8 463
Привет и от мен!
ЛУСИ, колко истина има в това стихотворение. За съжаление... Ето и аз си изпих кафето във вашата виртуална компания. Приятно ми е да започна деня със стихотворение. Едно време МАРИНКА ни "сервираше" стихчета за закуска.
БОРЯНЧИЦЕ, така е - едни внучета идват, други си заминават. Въртележка. За закуска им направих бухти топчета. За обяд искат китайско. Ще го "сготвя" в нашия китайски ресторант. Simple Smile
ГЪБКЕ, бат' Павли ще кОпа, ама не вярвам ти да вириш краци. Кой знае колко работа ще премине и през твоите работни ръчици. Довечера да рапортуваш.
КРЕМЧЕ, тази нощ и аз се събудих по петляно време. Това рядко ми се случва. Почетох малко и продължих спането. Можеше да си говорим. Simple Smile
ДИДИА, изуми ме! Вярвам ти, защото материалът на претенциозните майчета минава ежедневно през твоите ръце. Както пише ЛУСИ, и аз им гладех чорапките. И не само аз правех това. Приятелките ми в блока също. О времена, о нрави...
ТАНИТКА, не се отказвате вие от културните мероприятия. За съжаление не мога да съм ти полезна, освен да ти кажа БРАВО за бодрия дух и инициативност. После ще разказваш как сте изкарали.
ХУЛИ, за теб днес с чувалчето с прегръдките. HugHugHug. До тук добре, както споделяш. И в понеделник ще е така. Все пак ще се ослушвам. Друго си е като ти ни го напишеш Simple Smile
Май не ви казах, че си поговорих с ДАЯ. Все още не са се прибрали в София, но наближава, защото ей го 15.септември скоро ще се усмихне от календара. Simple Smile
Хайде сега чао, бамбини...Спорен ден. Ние ще вървим да подпечатат "дЮкиментите" от Ковид теста.

# 96
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Здрасти значи.
Вчера писах, писах и маммата не ми даде да публикувам. Сега ще пробвам първо и после пак ще пиша.

# 97
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Аха, този път стана.
Вчера писах доста за ДЗ, но сега ще кажа само, че нито на мен, нито на щерките ни е минавало през ум, че може да пратим децата с едни и същи дрешки. Хайде при мен беше лесно - тогава ги пращахме с мантички и съответните гащички. Бяха в червено и синьо и ги сменяхме. Помните ли. Вечерта на столчето се нареждаше всичко за другия ден :потниче, манта, гащите, най-отгоре чорапките. Ех, къде ме върнахте!
Вчера отговорих и на Айша за моите хора, дето ги спрели сърбите. Те нещо се заяли по документите на колата, а после проверили багажа. А моят "умен зет" е тръгнал с 28 стека цигари!!! Можете ли да си представите! Е, съответно му ги конфискували и ги глобили. Добре че се разминали с черните печати... Та така.

# 98
  • София
  • Мнения: 8 463
Идвам за раздумка. Дали ще има с кого?
Днес щерката и чаветата си заминаха, обадиха се, че вече са си у дома. А на мен сега ми е тихо и малко тъжно.
Имам толкова много работа, че даже не мога да реша от къде да започна. Утре ще го мисля. Решила съм едно по едно, лежерно, без срокове и натягане. Когато изчистя, тогава.
Имам питане. За пръв път ми се случва няколко мушката изобщо да не цъфтят. Това пък какво е и на какво се дължи? Имат листа, свежи са, но нямат цвят. Какво бих могла да ги правя? То лятото вече превАля...
Е, хайде лека нощ.

# 99
  • София
  • Мнения: 16 208
Фло, пас съм за мушкатата и други китки.
Ама да се обадя - от сряда с Пл. сме единствени и денонощни  гледачи на Мрънчи. То детенцето кротко и разбрано. Но все някой ходи след него - да не падне, да не се удари. Днес навъртях само навън 12 000 крачки, Пл. сигурно 2 пъти повече. В къщи не ги броим.
Янке, зетко ще знае за друг път - в ЕС х 4 стека цигари на възрастен. Анжелка за сега не се брои. Доколкото знам при тях тютюна за свиване излиза изгодно. Ако не го мързи да си произвежда.

# 100
  • Мнения: 2 025
Добро утроооо!


Пия си кафето и си правя план за деня.
ММ ми го развали😎
Трябва му помощно лице.Уж за малко.
Нали сме другарчета ,трябва да си помагаме,макар че май аз съм тази,която повече помага😁

Очертава ке горещ ден.Да я посвършим навън,а после в къщи.
Чакам си щерките.

Борянчице,гушка ли?

Айша, добре че Мрънчи е кротичък.
Все пак сте двама.Все ще успеете да му устоите на разходките!

Яне, добре че са се разминали само с глоба и конфискация.Явно е разчитал на късмет.
Какво разправя Анжелка?
С желание ли замина или и е мъчно за тука?

Фло,сложи им малко купена пръст да ги подсилиш.На мушкатата.
Малко захар във водата като поливаш.
Мая за хляб -половинка в 10 л вода и по малко във всяка саксия след като си ги поляла предварително.
Дано разцъфтят.

Ставам,че ММ подсвирна да заминавам при него.

Лек и спокоен ден за всички ни!

# 101
  • Мнения: 7 477
Ето съм и аз!
                      Фло,мислех си ,че само при мен мушкатото не цъфти,а то...Имам поне 10 сандъчета с мушкато /не им знам броя точно/ и в две - хубави ,зелени ,но дори не знам какви са на цвят.Слагах всичко ,за което ти е писала Гъбката и то още в началото,даже и по една капка йод на литър вода,но...не става.Земята е една и съща за всичките и....не ЩЕ и това си е.Другите се скъсаха да цъфтят,а тези - нъц.Лили също има две ,които не искат да цъфтят и сега ги е преместила на по-слънчево място да види дали нещо ще им повлияе светлината.
                      Айша,връзвай и ти кънките и...след Мрънчи.Аз много обичам малчуганите на негова възраст и ако беше по-близо щях да ти помагам.Много са сладки и интересни.Като станат по-големи постепенно се дистанцират и си спомняш бебешките им постъпки и думички.Докато се обърнеш и пораснали...така,че тичай спокойно след него .
                      Моето дете вчера ни изненада върна се след обяда.Почерняла е въпреки,че казва ,че на плаж е била точно три дни за тези два месеца и отгоре.
                      Оставям ви,че идват щерките на кафе.

# 102
  • София
  • Мнения: 8 463
Седнах малко да отдъхна и да си поговоря с вас. Simple Smile
ГЪБКЕ, тенкю баба за съветите. Ще ги пробвам. И поклон ще им сторя, ако трябва. Странно защо ли. Ама бат' Павли много те експлоатира. Аааа, не може така. После поне отплаща ли се подобаващо??? Stuck Out Tongue Winking Eye
ДИДИА, моите може пък да се поддадат. Simple Smile Интересно, че и при вас е същото. Радвай се сега на щерчицата.
АЙША, макар и да е уморително, все пак е приятно да си общувате с малечко. Тази сутрин се събудих и първата ми мисъл беше - какво да направя на децата за закуска. Е да, но децата сега са далеч от нас. Тъжно ми е. Обещаха живи и здрави да дойдат за Коледа. Имаше идея, ако учат он лайн да дойдат при нас. Харесва им тук, а това ме радва.
ЯНЕ, пак леко са се отървали. Е, "леко" не е, ако се изчисли в левове, но все пак. А черен печат?
БОРЯНЧИЦА сега е щастлива - четири ръчички я прегръщат, четири очички сияещо я гледат, четири крачета газят по бабините китки, две устички не спират да бърборят. Пълна ли ти е душичката, БОРЯНЧИЦЕ?
Свърши ми почивката. Изпихме с гаджето по едно чайче от смокинови листа. Страхотно е, ама сушените листа свършиха. Догодина пак да има. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 2 025
Фло,отблагодарява сее 😁
С кВот може 😊😁😎

Ако искаш листа смокинови да ти набера и изпратя.
Само,че трябва да отидем в Чирпан.
Ние нямаме смокиня.
Аз изсуших,но не сме пили чай.
Разчитам на мненията ви😍

# 104
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Да се обадя и аз.
Дидия, много си права за порастването. Галена и Наско бяха на Обзор. Питах кой ще се грижи за Криско, а тя :Ами Сузана (кученцето им) 😄 Той спи до късно, после излиза и се прибира късно. За какво съм му аз! И при Анжела е долу горе същото. За 3 дена й видях очите за няколко часа... Ами растат децата и си сменят преоритетите. Така че, Айша, радвайте му се сега.
Фло, не знам защо, но в моя апартамент изобщо не виреят мушката. Вземала съм дори цъфнали и пак изсъхват. Нещо не им е тук мястото. А на село гледах по 15 - 20 саксии. Нещо има.

Общи условия

Активация на акаунт