Професионални серии за коса 140

  • 51 650
  • 771
  •   1
Отговори
# 450
  • Някъде там
  • Мнения: 4 821
Днес пробвах балсама на Джойко за блондинки.
Определено ми хареса.Усетих го като балансиран .Косата е мека , подредена без усещане за лигавост .
Малко е въздушна и като перушина , но почти винаги ми е така първи ден след измиване .
Аромата на баласама след измиване се запазва и е много приятен и лек .
Сега се чудя за https://www.arlen.bg/product/16595/vazstanovyavashta-terapia-za- … atment-150ml.html имате ли отзиви за този продукт?

# 451
  • Мнения: 3 640
Здравейте,
Тази серия подходяща ли е за ежедневна употреба при гъста коса с нормален към тънък косъм; всеки месец се боядисва и топлинно се третира всеки ден.
Хидратиращи, протеинови или баласирани са?
P.s. моля не ми препоръчайте Керастаз - не са ми в бюджета.


Косата ми:
Не е стилизирана, и няма финиши по нея.
Скрит текст:

# 452
  • Мнения: 658
Ето това е косата ми, иначе аз съм подстригвала сухите краища 2 пъти вече това лято. Има чупки защото я връзвам на кок горещо е.

# 453
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Тези малките разфасовки  ги гледах преди месец още във Make up. Не е бъг според мен. 😊 Аз така и не се реших да взема нещо за проба.

# 454
  • Мнения: 1 212
Аз им писах от любопитство и да, не е бъг, намалят цените, правят промоция за половин ден, който успее да се възползва, има ограничени бройки и така... Ами доста добра оферта е, можеш да пробваш, без да даваш сума ти пари на вятъра и накрая да не е твоето нещо.

П.С. Цените вече са нормални,но явно го правят често.

# 455
  • Мнения: 1 006
Моля, препоръчайте ми шампоан за чувствителен (зачервен и раздразнен) скалп. Може и в съчетание за косопад. Без ФКингсли и Медисютикълс - нещо по-бюджетно. Благодаря.

# 456
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Магнолия Heart с нетърпение чакам коментар на придобивките ти от Qway. Много я неглижираме тая марка,а явно е добра. За тая терапия даже не съм чувала. Звучи ми като кератиновото протезиране на Ланза,в което съм влюбена,но не пречи да се тества де Grinning.

До киселия шампоан и аз се докопах Grinning,но още не съм го тествала. Мисля да го ползвам само след боя,но ако ми хареса......не се знае.



ekaterina II Нищо драматично не виждам в състоянието на тая коса. Проблемите са типични за блондирани дължини.
 Вземи една две ампули Лалга и прави терапия с тях веднъж седмично. Джойко Мойчъръс ОК,но само с хидратация няма да стане. Проблеми като цъфтеж и късане на блондирана коса се решават с протеин.
"Разни серуми  олиа" нищо не ми говорят.....
Серумът за връхчета на Маракеш-бетонира цъфтежите и ще ги държи в прилично визуално състояние ако ти е жал за дължината. Превентира и появата на нови такива. Задължително се ползва обаче с хидратираща термозащита отгоре иначе тия сухи връхчета ще станат още по-остри.
 Имаш нужда от дълбока хидратация и след това силен протеин. Блондираната коса иска силни продукти като грижа и корави финиши,за да я пазят.

# 457
  • Мнения: 658
Princesata благодаря много, аз използвам на phyto боята която е уж добра само да слея тоновете с моята естествена, която е тъмно руса. А дали на Редкен тъмно синята серия е достатъчно силен протеин и ако не моля те препоръчай ми нещо друго защото само това имам и на eprouvage цялата гама. И последен въпрос как да ги редувам?

# 458
  • София
  • Мнения: 3 271
Мagnollia, имам ръководство за използване на rebuilding терапията на oway с инфрачервена и ултразвукова преса, според което hyalominerals и seramides F се използват заедно с rebuilding serum взависимост от това какво й трябва на косата ти.

След като избереш един от четирите варианта и го приложиш на косата си е препоръчително да я измиеш с rebuilding shampoo и след това нанесеш rebuilding mask.

Анелия, златна си Simple Smile Май ще пробвам втория вариант - балансиран ми се струва или щото съм алчна искам и двата серума наведнъж да наклепам Sweat Smile

Сега дали да поръчам на Кай Про терапевтичната преса или Бразил Кератин. Thinking Thinking Thinking

Принцеске, мисля, че ще се залюбим Gift HeartGift Heart с този Oway - доста неща ми допадат, ама "изпуках" бая пари последно и мисля, до поизчакам малко с другите неща, които съм набелязала. Още повече, че се оказва, че не съм купила шампоана към терапията. Взела съм серума с двата бустъра и маската за след шампоан. Та трябва и него да взема плюс пустата терапевтична преса.
И да питам отново - според теб за моята коса колко количество боя 8.0, син и зелен коректор да смеся за да тонирам малко? И понеже до сега не съм го правила се чудя и какъв шампоан да ползвам и колко от ниския оксидант. Е, разбира се в моята глава се е завъртял следния коктейл: 20 мл. боя 8.0; 2 см от синия и 2 см. от зеления коректор / даже и за лилав се замислям да взема за следващия път Simple Smile/; 30мл. оксидант 2.7%, малко шампоан терапист и вода на око Stuck Out TongueStuck Out Tongue

# 459
  • Мнения: 1 227
Мagnollia Flowers Hibiscus Тази терапия на Oway я гледам сигурно от 7-8 месеца, но никъде не намерих акуратни отзиви за нея и се радвам, че опитен човек като теб ще я пробва и ще може да изкаже адекватно мнение! Надявам се и скоро да пишеш в блога и да споделиш за подстригването 1г по-късно и как си успяла да поддържаш косата здрава толкова дълго Heart

Аз самата съм запланувала в следващия месец едно подстригване + боя и минавам на режим с Олаплекс терапии и да видим колко време ще ми отнеме да избутам до желаната дължина - още само 5 пръста ми остават Rolling Eyes , ала уви крайчетата ми са на мнение че искат да бъдат рязани, та поне още 6 месеца растеж не ми мърдат Smile

# 460
  • София
  • Мнения: 3 271
Мagnollia Flowers Hibiscus Тази терапия на Oway я гледам сигурно от 7-8 месеца, но никъде не намерих акуратни отзиви за нея и се радвам, че опитен човек като теб ще я пробва и ще може да изкаже адекватно мнение! Надявам се и скоро да пишеш в блога и да споделиш за подстригването 1г по-късно и как си успяла да поддържаш косата здрава толкова дълго Heart

Аз самата съм запланувала в следващия месец едно подстригване + боя и минавам на режим с Олаплекс терапии и да видим колко време ще ми отнеме да избутам до желаната дължина - още само 5 пръста ми остават Rolling Eyes , ала уви крайчетата ми са на мнение че искат да бъдат рязани, та поне още 6 месеца растеж не ми мърдат Smile

Ах, много имам за споделяне и съм подготвила разни неща, но все нямам време. Надявам се скоро да мога да пиша повече. Иначе още не съм се подстригала Simple Smile Моята госпожица не дава, а вече доста ми пречи. Защото лятото постоянно бях на плитка и дали е по-дълга или по-къса все тая Simple Smile но сега по-често я държа пусната и ми е неудобно. Замислям или да махна последните 15 см за да не е голяма разликата и моята бонбонка да не заподозре, че съм рязала, или да отрежа поне 25-30 см и да я понося малко по-къса. Ама ще трябва да измислям приказки после как някоя лоша вещица ми е отрязала косата и сега ще се грижа за нея докато пак порасне Grinning Всичко е приказки и вълшебни неща за нея.

# 461
  • Мнения: 208
Как да направя обливка на косата с боя на Oway с оксидант 2,7%?

# 462
  • София
  • Мнения: 2 666
Златна рибка имат 20% на определени брандове.
Моля за съвет какво да си поръчам.

Косата ми е тънка, мазен корен и сухи краища. Боядисана е. Няма обем и я мия на всеки трети ден, защото работя от вкъщи.

# 463
  • София
  • Мнения: 1 744
L


Ах, много имам за споделяне и съм подготвила разни неща, но все нямам време. Надявам се скоро да мога да пиша повече.

Magnolia и аз чакам с нетърпение нови статии в блога.
Много би ми било интересно да прочета как си успяла да постигнеш обем на толкова дълга коса, както и редица други полезни неща.
Аз също искам терапевтична преса и се чудя коя да избера.
Тези деете които изброи по колко излизат?
Аз съм загледала тази
http://beautyexpert.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%8 … etlina-ultra-zvuk

# 464
  • Мнения: 148
Мagnollia ,
Аз се сдобих с ето тази инфрачервена и ултразвукова преса
https://www.notino.bg/brazil-keratin/iron-repair-ultrazvukova-pr … na-uvredena-kosa/
поради липса на достъп до оригиналната на oway.  Перфектно ми върши работа, защото идеята е да имаш една инфрачервена плоча и една ултразвукова и да ги въртиш една след друга. Becky Gregory, изпълнителният директор на обучителната система към Symply organic beauty USA, която участва във видеото на rebuilding therapy and treatment на oway, ме посъветва да използвам и hyalominerals и ceramides f към rebuilding serum за моята коса, за да дам по бърз резултат.
Относно продуктите на oway - имам впечетление от цялата им предпазваща система, свързана с боядисването и обезцветяването на косата - казва се Hsystem и включва:
htech shampoo- шампоан с алкално ph, за подготовка и почистване на косата преди химическа процедура, аз съм благодарна, че го имам, защото неведнъж ме е спасявал от неправилно количество наситен пигмент или повече коректор.
Hbalance shampoo и hbalance mask- задължителните шампоан и маска след боядисване или обезцветяване,  защото са с ниско ph и затварят кутикулата
Hmilk - служи за баланс и набавяне на изгубения кератин от боядисването или обезцветяване
Hscreen- предпазния филм, който се нанася на кожата на главата и самия скалп, преди химическата процедура
Hrestore spray - протеиновия спрей, предпазващ косата по време на боядисване или обезцветяване
Hypercolor- ускорител за боя, който се използва и за много добро покритие на сиви коси, както и за добавяне на гланц- зависи кога е добавен- преди или след оксиданта.
Имам впечетление към голяма част от стилизиращите им продукти, които са уникални, просто всеки трябва да намери, този който е за неговата коса и с неговия аромат:
Glossy nectar
Nurturing drops
Smoothing cream
Sea salt spray
Sculpting mist

Имам впечетление и от някои шампоани и трябва да кажа, че наистина са страхотни. Не съм вярвала, че един шампоан може така да почисти скалпа, като с това го остави и охладен. След това, косата в корените ми е чиста поне 4 дни Simple Smile

Серията на oway насочена към косопад и стимулиране на растежа на коса е разкошна.

Като цяло шампоаните са изключително икономични, всеки е със силно изразен аромат на етерични масла, билки и други натурални продукти. Тези, които са насочени към регулиране на серум, пърхот, загуба на коса- са със силно почистващ и охлаждащ скалпа ефект.

Продуктите на oway, които съм ползвала и мога да дам мнение са:
Rebuilding serum, rebuilding shampoo andmask, hyalominerals, ceramides f от rebuilding серията
Oway micro stimulating hair bath and densifying remedy hair loss serum - за стимулиране на растежа  на коса
Color protection shampoo и color protection veil - от серията за предпазване цвета на косата, като шампоана също е с ниско ph и наистина запазва трайно цвета, доказано за мен.
Балансиращи шампоани за скалп -за сух скалпа и суха коса,  за мазен скалп и мазна коса
Шампоан за обем, спрей за обем в корените на косата
Moisturizing shampoo and mask
Silver steel hair bath-лилав шампоан с anti yellow ефект


За сведение- косата ми от дълга до кръста къносвана години наред - в момента е къса( наложи се да отрежа къната и индигото) и руса Simple Smile Руса е, защото имам много бяла коса точно отпред и е по лесно и красиво да съм светло и пепелно руса, отколкото тъмно към черно.
Това, естествено е мое мнение Simple Smile


Така, че тепърва ми предстои да поема по лечебния възстановителен път  Simple Smile

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 13:21 от Anelia Dimitrova 649961

Общи условия

Активация на акаунт