Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Спортно и пак спортно! ❤️
Работата ми не изисква  някакъв строг дрескод и обикновено ходя с къси дънкови панталонки и къси тениски/или прилепнали потници. Без абсолютно никакви аксесоари. Ненавиждам да имам нещо по ръцете, ушите, пръстите и т.н. Внушавам си, че го усещам и много се дразня.
На фитнес ходя с клинове ( да живее gymshark 😁) и спортни бюстиета.
За излизанки - рокли. Повечето с акцент гол гръб или къси. Големи деколтета - не! Отпред няма какво да показвам и дори повдигащите сутиени не го докарват 😁
Обувки - 90% маратонки и 10 % токове, че официалните рокли не си подхождат с маратончици...
Обожавам лилаво, синьо и черно. Тук там розово,но по скоро за обувки. Предпочитам дрехите да са едноцветни и изчистени.
Грим не нося, на 29 още не ми се налага Simple Smile
Ходя си с ламинирани и боядисани мигли, слънцезащитен крем и гланц.
Интересна тема, поздравления!

# 16
  • Мнения: 1 291
Това е моят обичаен стил. Тотално безличен, но така се чувствам удобно. Нямам дрескод на работното място.
В предна работа имаше и от там имам доста официални дрехи, но не се чувствам ок да ги нося ежедневно.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 15:17 от Punk_GirL

# 17
  • София
  • Мнения: 13 825
Много приятна и разтоварваща тема!
При мен ежедневието, работата, излизането с децата и срещите с приятели са много здраво свързани, понеже кантората ни е близо до дома, а близките ми приятели са от квартала, роднините живеят наблизо, целият ни живот е устроен в един сравнително постоянен периметър.
Обикновено ходя с тесен панталон тип цигара и риза.  Предпочитам дрехи в 1 или максимум до 3 цвята. Задължително с ниски обувки. От години не нося високи и имам само 1 чифт в гардероба, които са само за много официален случай. Предпочитам еспадрили и слабост ми са едноцветните обувки в различни цветове (тъмно синьо, червено, зелено, жълто, бяло).
По един и същи начин се обличам в ежедневието и в кантората.
За по-лежерно изкарване на времето - примерно, за концерт, театър, излизане с приятели, семейна вечеря на заведение и подобни - нося рокли.
За рок-концерт - черни скини дънки, черна тениска, голяма кожена гривна, черен овър сайз пуловер с едра плетка.
Понеже много обичаме да се разхождаме с часове - и в града, и в други градове - тогава комбинирам дълга пола, тениска, кецове и кожено или дънково яке.
За спорт - в моя случай това са планински преходи и каране на колело - нося черен клин и тениска голям размер, която да ми стои като туника. И маратонки.
За официални поводи и партита - рокли или миди поли с дантелени топове. И обувки на лек и широк ток.
Аксесоарите ми се свеждат до шал/фишу (обожавам и имам всевъзможни цветове) и гривна или часовник (само едно от двете). Когато не нося фишу, слагам някое обемно колие, но тогава без други аксесоари, понеже обичам обемните сребърни бижута и едно е напълно достатъчно. Наскоро открих едни красиви брошки с форма на животни, буболечки и подобни и ми харесва как стоят.
Вместо грим, предпочитам качествена бяла козметика и гримът ми обикновено се свежда до основа, матираща пудра, очна линия, спирала и хубаво червило в нюд или винен нюанс.
Любимите ми цветове са черно, тъмно синьо, доматено червено, лилаво, зелено, сиво.
Привърженичка съм на капсулния гардероб, което много ме улеснява при съчетанията.
Любими комбинации по сезони са ми следните:
пролет - дълга едноцветна разкроена пола, плетена лека блуза, кларкове, дънково яке;
лято - дълга рокля тип риза, еспадрили, вечер и шал на раменете или едноцнтнеи панталони 7/8-ми с ръб и памучна риза на цветя;
есен - панталон тип цигара в един цвят (сив, винен, зелен) и черна риза или в няколко цвята, но с един от панталона и кожено късо яке;
зима - черни тесни дънки, кашмирен едноцветен пуловер в един по-ярък цвят, шарено фишу, боти тип кубинки (едноцветни - черни, сини, зелени, винени) и вълнено карирано палто или едноцветна пухенка. За зимните празници предпочитам плътен черен чорапогащник, права рокля до под коляното, хубав кашмирен шал и високи ботуши.
На 45 ставам след броени дни.

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 10:24 от Fever Ray

Общи условия

Активация на акаунт