Януарски бебета 2019! Тема 6

  • 9 994
  • 374
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 425
Спрях й го преди 5-6 месеца. Може и повече, не помня 😄
Реших, че едно бебе ми стига, а тя е вече кака. Не го търси. Премина на вода, от шише с биберон, само преди да заспи. Скоро и него махнах(шишето) 😄 Отново реших, че само бебето ще ползва биберони .

Каката ревнува ли от бебето? Нашият батко започна само да го удря и вече не знам какво да правя. Не слуша за нищо

# 196
  • Мнения: 1 124
Няма ревност. Гушка го, целува го, успокоява го. Не сме имали проблеми. Ако го оставим при баба им, го търси "Забрави бебето , мамо." 😄

# 197
  • Мнения: 425
Няма ревност. Гушка го, целува го, успокоява го. Не сме имали проблеми. Ако го оставим при баба им, го търси "Забрави бебето , мамо." 😄

Браво. При нас беше така, но изведнъж ситуацията се промени и вече не знам какво да правя

# 198
  • София
  • Мнения: 1 635
Опитай да си организирате някакво време, което да си е само за теб и него. Редовно и само на него да обръщаш внимание, да правите нещо, което е приятно и на двамата. Например, ако докато бебето спи на обяд - сядате и редите Лего или нещо друго, което ви харесва.

# 199
  • Мнения: 215
Morska.Sirena89, нормално е това състояние. До сега само то е било център на внимание. И аз мисля, че трябва да се отделя всеки ден време и за голямото дете. Така поне малко, няма да се чувства излишно.(То не, че е!) Също трябва и да му се говори много. Сигурна съм, че влагаш целите си сили, но търпение.Kissing

По темата: Преди 7 месеца, малката сама си спря млякото. За биберона аз и помогнах преди 6 месеца. За моя радост, доста спокойно го прие.
Но напоследък много плаче, тръшка се, хленчи. Иска всичко да е на нейното. Ако не е, плаче. На моменти дори се дере. Не чува, когато се опитвам да и обясня и си знае нейното (рев). Ужас е.
Предполагам, че е заради зъбите, защото в дните, когато е спокойна няма проблеми: слуша ме, не мрънка. Използвам момента да и говоря много, за да знае, че така не е хубаво. Но милото и на него сигурно не му е лесно...Innocent
И така имах нужда да споделя.
Извинете, ако ви натоварих.Hug

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 20:04 от Miss_Vi

# 200
  • Мнения: 425
Благодаря Ви за съветите. Наистина усещам ,че търси вниманието ми и ме предизвиква постоянно с бели. По цял ден прави бели. И аз по цял ден ми се карам. Вече едвам се сдържам, а той ми се смее...

# 201
  • София
  • Мнения: 1 635
Ох, знам колко е трудно.. Но пробвай да не му се караш. Аз така съжалявам, че съм се карала на голямата кака като беше мъничка. Тогава ми се струваше толкова голяма и разбираща, а всъщност беше мило дребосъче какъвто е Марти сега. Гледам снимки и направо ми е мъчно като се сетя, че можеше да й обръщам много повече внимание. И ми липсва времето като беше малка.

# 202
  • Мнения: 1 238
Здравейте!
Пиша, с надежда малко да ми олекне, защото имам чувството, че ще гръмна от напрежение.
Преди седмица имахме гости - семейство с малко дете. Жената най-спокойно си призна, че детето е започнало да кашля "от стичащи се сополи или храчки" и преди да дойдат е минала да купи един Осцилококцинум. Междувременно съвсем спокойно ми призна, че предишния път, в който сме се виждали детето и е било с гнойна ангина, която тя е неглижирала в продължение на пет дни, събирала е детето си с моето, вероятно и с други и по едно време все пак и е хрумнало да заведе детето на лекар, който установил състоянието на детето като тежко. В първия момент не знаех как да реагирам, нито да ги изгоня, нито да си замълча. Мислено благодарих, че предния път с нищо не са ни заразили и се помолих този път да не изтеглим късата клечка. В крайна сметка детето им цяла вечер кихаше и си триеше носа в дрехите. Ден и половина по-късно дъщеря ми се събуди с хрема, кашлица, червено гърло. Писала съм и преди, че тя боледува рядко, но сравнително тежко - стига се до Пулмикорт, антибиотици, а веднъж и до Урбазон, не мога да я излекувам просто с хомеопатия. Освен това тотално отказва да пие лекарства и лечението се усложнява доста - някои успява да изпие в сок, но други усеща и всичко става по трудния начин, с нечовешки рев, писъци и драми. Поради тази причина избягваме сериозни рискове, не се събираме с болни хора и успяваме да я опазим от често боледуване. За капак болестта не подмина и нас с баща и и напрежението вкъщи можеше с нож да се реже в продължение на седмица. Междувременно точно в този период започна пробиването на последния кътник, който все още не е пробил, но дъщеря ми от 3 дни вечер отказва да се храни, да говори, да пие вода, а от устата и текат безумно, ама наистина безумно количество лиги, не просто плюнчене. И мучи, реве, мучи и текат лиги. Кошмарно е. Вече не знам кога ще свърши този ужас.

# 203
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами кажи и на тази приятелка, че всички сте болни след гостуването им. И вече я питай преди да дойдат дали са здрави. То пък трябва да си баси тапира да заведеш болно дете с кашлица и ксополи на гости Rage.

# 204
  • Мнения: 759
Ами кажи и на тази приятелка, че всички сте болни след гостуването им. И вече я питай преди да дойдат дали са здрави. То пък трябва да си баси тапира да заведеш болно дете с кашлица и ксополи на гости Rage.
Дори не бих го нарекла приятелство, що само ние да сме с проблем, я да.раздадем и ня другите...

# 205
  • Мнения: 948
'Приятелка'... Коронавирус ли е? Как го изкара малката?

# 206
  • Мнения: 1 238
Не сме се тествали, но не мисля, че беше коронавирус. Не сме имали загуба на вкус и обоняние, дъщеря ни я водихме 2 пъти на лекар и никой не е споменавал тази диагноза. И при трима ни имаше жестока хрема, кашлица и болки в гърлото, но при детето се възпалява третата сливица и оттам оздравителния процес се усложнява, прави задна хрема. Всъщност откакто е родена е боледувала 3 пъти и всеки път от едно и също нещо, с едни и същи симптоми и тъй като първия път търчахме посреднощ да и бият Урбазон съм адски наплашена и всяко боледуване направо ме убива. Гледам децата на наши приятели как боледуват често и за 2-3 дни им минава, но при дъщеря ни не е така. Вече за щастие е добре, хремата и спря, кашлицата е остатъчна и за щастие 2-3 пъти дневно, но още не сме приключили напълно лечението.
Що се отнася до семейството, което ни черпи с техния вирус - не са ми близки, мъжът ми беше колега преди години с мъжа, но му казах, че оттук нататък нито ги искам на гости, нито ще им ходя.

# 207
  • Мнения: 948
Каквото и да е минало е 🙂 британският щам е без загуба на обоняние. Бързо да се нормализират нещата ви пожелавам и да се успокои детето. Моята девойка и тя все пръста в устата държи напоследък и неспокойно спи. Имат такива периоди на неразположении. Ще мине. 🙂

# 208
  • София
  • Мнения: 1 635
Ех, изобщо не мога да си представя да отида на гости с болно дете. Как някои хора си го позволяват ми е напълно непонятно. Имаш право да си бясна.

От януари миналата година не сме ходили или канили гости у дома, точно защото не искам да се чувствам виновна, ако някой се разболее.

# 209
  • Мнения: 1 238
Ние също сме ограничили контактите си, но мъжът ми ходи на работа и се среща с всякакви хора. Пък и осъзнавам, че не можем съвсем пък с никого да не се срещаме, просто досега не ми се беше случвало или поне не съм знаела, че контактувам с толкова безотговорни хора. Благодаря за разбирането на всички ви. Hug

Общи условия

Активация на акаунт