Злоядо детенце-как се справяте?

  • 1 308
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
доста нерви изхабих, докато разбера, че не мога да го нахраня насила и след 6 месеца тъпа упоритост се отказах- като врътне главата, и слиза от столчето за хранене.
понякога успявах да му дам няколко лъжици  докато гледа рекламите, докато рецитирам детски стихчета, докато той бърка в една купа с лъжичката...
сега като пропуска хранене, на следващото изяжда повече, така че не мисля да го насилвам

# 16
  • Мнения: 2 274
   И моят син беше много злояд  ooooh!! Направо ме болеше сърцето като го гледах как на 5-6 години продължава с много молби да яде по половин филия! Нищо не помагаше! Готвех това което иска и обича, но ефект - нула! Откакто се е върнал от село си хапва доста добре - чак ме учудва! Може би е вярно това, че неяденето продължава до първи клас  Mr. Green!

# 17
  • Мнения: 4 621
Много трудно. Яна само като види лъжицата, без да знае какво има в нея започва ма вика "не не"  и да се дърпа. Храним се по 1 час, винаги с някаква играчка или с нещо което да и отвлече вниманието, предлагам разнообразна храна и честно казано се надявам да се пооправи малко, защото храненето при на с е меко казано трудно ooooh!

# 18
  • Мнения: 160
и на мен ми писна да готвя и бъркам разни манджи,а той все отказва,само на бисквити  и мляко е вече повече от месец Sad  , но все е нещо  Crazy

# 19
  • Мнения: 295
Здравейте!
И при нас този проблем е на дневен ред Sad Хапва няколко лъжици от манджата и почва да си върти главата. При нас особеното е обаче, че не отказва храна напълно, яде много малки количества. Другото нещо, което не одобрявам е, че предпочита въглехидратни храни - сухар, бисквити, каши.  Зеленчуци и месо - слаба работа. Когато откаже да яде, не настоявам. Кой ял - ял. Предлагам му повече течности и плодове. Наистина насилването не помага.
Успех на всички!

# 20
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
И ние сме злояди.Ами то направо си е кошмар. ShockedПрепоръчвам смяна на въздуха.Ние бяхме за 2 седмици при баба му и там ядеше,след това също.Сега пак не иска,обаче след 3 дни заминаваме на морето и се надявам да яде. PraynigРедовно правим излети в почивните дни и яде/ ех,хапва туй-онуй/ ooooh!,но от понеделник до петък само плюе храната Stop и върти глава

# 21
  • Мнения: 13 807
дъщеря ми е на 8 години и винаги е била злояда. Дори като кърмаче сучеше лениво и наддаваше минимално -  на 20 ден отказа да суче та се наложи да се цедя й давам от шише чийто биберон е срязан така, че просто да й тече в гърлото и така продължи докато я кърмех - една година. Отказа категорично храната на детската кухня, както и бурканчетата . Ядеше само домашно приготвено и никога не харесваше нови храни - така че се справяхме със стандартните картофи, моркови и попара. Не ядеше и месо - до 5-та си годишнина. Всяко хранене беше свързано с "песни и танци на народите" ставахме на маймуни докато се опитаме да й "втикнем" в устата 4-5 лъжици. От друга страна винаги е била много активна физически   винаги е била палава и щурава - проходи на 10 месеца. Сега спи по-малко дори от мен и бързо "презарежда батериите " ).
За сравнение:
- роди се 2.900
- на една година беше 8.400
- на 2 годинки беше 12.000
- сега на 8 години е 23 кг.
От собствен опит мога да кажа че няма спасение и няма лек за злоядото дете, то подхожда със страх и към новите храни . Имахме случай , когато беще на 3 годинки и лекарката ни каза да изчакаме кога ще огладнее вместо да се правим на маймуни. След като за 2 дена дъщеря ни беше изяла една купичка кисело мляко и една купичка попара решихме да се върнем към "културно развлекателното хранене " Simple Smile ...
Вече сме се примирили с тази ситуация и гледаме по леко на нещата - не както преди- сън не спяхме да измислим как да я нахраним.
Така че освен да  пожелая на всички да се въоръжат с търпение друго не виждам.
Ние сега чакаме да влезе в пубертета - дано там се оправи апетита й : )
Поздрави на всички

# 22
  • Мнения: 1 427
Да си призная честно, аз леко завиждам на някои мами, писали по-горе.По-точно тези, които прибират яденето до часа на следващото хранене и децата тогава са гладни.Такова чудо при нас няма.То бива да нямаме часове за хранене, ама ако ви кажа , че яде веднъж само и то след сън ooooh!Ама все да си иска някои неща за ядене , което просто не може да не ме радва.Та явно има и такива периоди.Ама мнооого дълъг е при нас newsm78

# 23
  • Мнения: 4 406
- на една година беше 8.400
- на 2 годинки беше 12.000
Коцето на 2 год тежи 10. 800 - не го правя на проблем, като не иска да яде...въпреки че прилича на сомалийче - кльощав и с издуто коремче...

# 24
  • Мнения: 376
Ние също се храним по един час, може и повече. Ядем само с рекламите, та в едната ръка държа лъжичката, а в другата дистанционното. Свършат ли рекламите веднага спира да отваря устичка, независимо какво е яденето - дали е сладко, солено, даже само банан ядем на реклами. Или трябжа да има нещо много интересно в ръчичките. А злоядството е наследствено според нашата лекарка - аз съм била много злояда и напълно си "заслужавам" детенцето. Спомням си милата ми баба /Бог да я прости!/ ме гонеше с лъжицата до трети клас. 
 

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами като спрях да я тъпча, тя взе че прояде. Странно newsm78Но винаги трябва да има нещо на масата, което да подмята в ръцете си. И колкото и странно да звучи, когато й пея-яде.

Общи условия

Активация на акаунт