Нашите орхидеи – тема 31

  • 32 228
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Севева много добре изглежда явно им харесва на орхидеите у вас. Кога я отделихте от майката? Дано все така добре да ви върви.

# 466
  • Мнения: 1 678
И такаааа,като начинаеща в гледането на орхидеи,сега се сблъсках пък с това...
Какви са тези дупки по цветоносите,някой има ли идея?От тях излиза червена течност

# 467
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Боядисана е в розово-червено по всяка вероятност! Така процедират, вкарват боя в цветоносите. Има в синьо, зелено, лилаво и розово.

# 468
  • Мнения: 2 328
Боядисана е.Моя мъж наскоро ми донесе орхидея "Хелоуин" в оранжево.Чак в листата си личи колко е боядисана.

# 469
  • Мнения: 6 387
Белината прецъфтя и цветоносът отново започва да съхне, явно не успява да го задържи. Чудя се дали сега не е моментът да я извадя и пресадя - хем да огледам какво става вътре, че май все пак не й е комфортно в тази висяща саксия. Impala имаш белина - и при теб ли режимът е обратен на стандартните фаленопсиси? В смисъл лятото цъфти, зимата почива?
Да, част от видовите цъфтят през топлия сезон.
Violacea-та цъфтя, в момента има един цвят, но не развива повече пъпки. По-"чистата" ми Bellina прецъфтя и после цветоносът започна да жълтее.
С хибридите е по-сложно - цъфтят когато си преценят Joy Една кръстоска на Violacea има мъничък нов цветонос, който чакам напролет. А тази кръстоска на Bellina сега започва да цъфти и ще продължи цяла зима.
Но като цяло режимът е различен в сравнение със стандартните хибриди.

Скрит текст:


# 470
  • Мнения: 1 678
Боядисана е.Моя мъж наскоро ми донесе орхидея "Хелоуин" в оранжево.Чак в листата си личи колко е боядисана.
Моята е същата...

# 471
  • Мнения: 5 364
Здравейте момичета, идвам да споделя нещо. Днес в нашия магазин бяха докарали цяла количка цимбидиуми, още не бяха разопаковани. Цяла двуетажна количка! Още си беше увита със стреч фолио, огледах я от всички страни. Розови, бели, жълти, шарени, абе имах чувството, че сънувам. Толкова красота на едно място.... Естествено наоколо нямаше продавачи, за да попитам. Сигурно ще струват теглото си в злато Grinning но ще мина утре да ги видя разопаковани.

# 472
  • Мнения: 6 278
Освен да споделиш кой е вашия магазин 😂😘🙃🤪

# 473
  • Мнения: 5 364
Не съм в България,  иначе щях да споделя разбира се Grinning Няма да си пазя красотата само за мен Flowers Hibiscus

# 474
  • Мнения: 6 278
Извинявай, може би други в темата знаят, но аз не Simple Smile

# 475
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Phloxx , често завидях ти. Днес нагледах моето цимби на село, налива добре цветоносите дори един съвсем малък видях, но може и да е нова бубла ще видим. Според мен цветът ще е светъл жълт, бял... какъвто такъв. Прибрахме с майка ми всички цветя от вън, мушкати, сакъшчета, зулуми.

# 476
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Аз също прибрах и втория  цимбидиум. За жалост забелязах, че имам вече последици от преполиването, за което се жалвах преди няколко седмици Cry Забелязвам почернели и поомекнали булби, дано успея да запазя поне част от растенията....

# 477
  • Мнения: 5 364
Олеле Вещи, стискам всички палци да се възстанови и да пусне нови булбички напролет!
И аз пресуших, после преполях, сега чакам последиците... Вече съвсем не смея да поливам.
Утре ще прибирам и аз външните цветя, започна да става истински студено.

# 478
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Аз се надявам да пусне нови булби отсега Grinning Всъщност се надявам псевдоцветоносите, които станаха булби, да успеят да израстнат.
Ето пораженията:

А ето и надеждата

Имам и разни други зачатъци на издънки - да видим какво ще излезе от тях.

# 479
  • Мнения: 7 028
Здравейте. Моля за съвет относно цветоноса на едната ми орхидея. Прикачвам снимка, от която ще видите как излиза, под листото. Листото е твърдо, цветоносът - крехък. Иска ми се да го изправя, но смятам, че вероятността да го счупя е много по-голяма от тая да го изправя. Помагайте, че стигнахме до мини скандал с половинката Laughing Той твърди, че може да се изправи, а аз - обратното.

Общи условия

Активация на акаунт