Египет /Тема 10/

  • 48 158
  • 890
  •   1
Отговори
# 150
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
Здравейте. Ние имаме резервация за 04.04. За Desert rose. Мен по-скоро ме интересува времето как е по това време, тъй като сме компания с доста деца и не ми се иска да простудим някое дете - достатъчно топло ли е за плаж и басейн, водата в морето става ли за къпане, басейните топли ли са в този хотел? Благодаря на всички, които могат да дадат мнение
Температурата на водата не пада под 20 градуса в най-студените месеци: декември, януари, февруари. Април си е чудесно.
Колкото до хотела: за деца е чудесно. Огромен залив с пясъчен плаж.

Ние летим на 03.03.
Трябваше да кацнем в Хургада, но седмица след като потвърдиха екскурзията и програмата се обърна и ще кацнем в Кайро...75$ назад Cold Sweat
Разбирам ви, но пък в този вариант програмата е по-добра. Има повече време в Кайро. По принцип винаги този вариант повече се е търсил.
Аз първоначално исках така, но датата 03.03 беше с кацане в Хургада и психически се бях настройла вече. Иначе наистина е по-добре така, защото преди обратния полет ще сме отпочинали.

# 151
  • Мнения: 3 382
Времето - ние бяхме в края на март. През деня беше топло, но всеки ден духаше. Водата в морето и басейните бяха студени, като добавим вятъра - неизползваеми. Дори обявените отопляеми басейни не бяха топли, защото зимния период, в който се топлили, бил минал. За друг хотел иде реч Simple Smile
Искам пак да отидем, но в по-подходящо време. Може би на есен, октомври. Следя за мнения, ще чакам и за Desert rose.

# 152
  • Мнения: 1 165
Времето - ние бяхме в края на март. През деня беше топло, но всеки ден духаше. Водата в морето и басейните бяха студени, като добавим вятъра - неизползваеми. Дори обявените отопляеми басейни не бяха топли, защото зимния период, в който се топлили, бил минал. За друг хотел иде реч Simple Smile
Искам пак да отидем, но в по-подходящо време. Може би на есен, октомври. Следя за мнения, ще чакам и за Desert rose.
Ох, това много ме притеснява. Отиваме главно заради децата да могат да поплуват, а ако е студено няма да ни се получи ☹

# 153
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Аз си проверявам в руски сайт прогнозата, за края на март го дават 25-26 градуса.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 839
Здравейте. Ние имаме резервация за 04.04. За Desert rose. Мен по-скоро ме интересува времето как е по това време, тъй като сме компания с доста деца и не ми се иска да простудим някое дете - достатъчно топло ли е за плаж и басейн, водата в морето става ли за къпане, басейните топли ли са в този хотел? Благодаря на всички, които могат да дадат мнение
Ние сме били от 20 до 27 март в Хургада, тоест две седмици по-рано от времето, в което Вие ще сте там.
Морската вода беше нормална като температура, около 24-25 градуса, водата в басейните ако не са отопляеми е студена. Ако са отопляеми няма проблеми. Предполагам че в началото на април ще е по-топло поне с 2-3 градуса отколкото в средата и края на март. Единственото неприятно нещо беше силния вятър на морето!

# 155
  • Мнения: 12
Относно хотелите в Хургада бих препоръчал Джаз Аквамарин. Хубави стаи, ресторанти и много голяма и потдържана площ. Недостатък е, че морето е плитко и за плуване трябва да се ходи около 500 м във вода под коленете. Относно хотел Жасмин палас, случайно попаднах там и не бих повторил. За мен този хотел е на много ниско ниво от страна на чистота, обслужване, храна...
Jaz Aquamarine има ли риф на плажа след като се преминат 500-те метра до коляното? Simple Smile

Да има риф. Досадно е ходенето по вода, което отнема поне 15 минути. След което има риф. Но не очаквайте да е като рифовете на които ви водят навътре в морето, когато се включите в екскурзия с корабче. Все пак според мен това е един много хубав хотел.
Относно темата за лекарства от Египет по която пише  Jeini искам да споделя с вас за две тяхни лекарства. Едното е таблетки "1, 2, 3" Предполагам, че съдържат парацетамол. Действат доста бързо, поне при мен беше така. Другото е "Amocerebral plus". Това са таблетки които се взимат срещу морска болест, една таблетка преди началото на пътуването с кораб. Моята приятелка беше много нещастна, защото винаги се чувстваше ужасно, когато сме на кораб и има вълни. Там научих за тези таблетки, взехме ги и от тогава тя няма проблеми с морската болест.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 16:42 от Filip1

# 156
  • varna
  • Мнения: 15
Навсякъде се коментира, че не трябва да се пие вода от чешмата, плодове и напитки с лед. Наистина ли е толкова зле положението? Колко от вас са имали стомашни проблеми?
А и дъщеря ми в басейни е постоянно под водата и честно казано леко се притеснявам.

# 157
  • Мнения: 394
Ако се спазва това да не се пие вода от чешмата и напитки с лед, както и дезинфекция на ръцете преди хранене  не е толкова страшно.

# 158
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
Миене на зъби, лице също с минерална вода. Ама кофти е при къпане в басейна и дори под душа, как да се опазиш?
Аз се притеснявям най-вече за малката, но и на нас да се случи, ще си развалим удоволствието от екскурзията.
Датата ни наближава 03.03. Понеже полета е в 7 сутринта, а ще пътуваме 200км до София, запазих хотел + паркинг близо до летището. Хубавото е, че хотела си предлага отделно и паркинг за колата и няма да се моткаме сутринта, а и ще ни закарат на летището с тяхна кола.
С дрехите не мога да реша какво да правя при 15 минимални и 23 максимални С° повече къси гащи ли да взимам...на круиза пък вечер ще е хладно. Ще пълня куфара от всичко по много. Joy

# 159
  • Мнения: 3 382
Приятна почивка!

# 160
  • Мнения: 394
Ние си миехме зъбите и лицето с минерална вода само на кораба. Проблеми не сме имали. Басейни обаче не сме ползвали. То и нямахме време за това. От 3 автобуса с хора само една жена имаше с проблем. Екскурзовода й взе лекарства от аптеката.

# 161
  • София
  • Мнения: 378
Ние бяхме с бебе ма 1 година
И въпреки че всички и тук и около нас ни казаха че сме луди всичко си беше перфектно. Вода пихме само минерална, за малкия даже Девин му бяхме замъкнали. Зъбите сме си ги мили с тяхната вода, малкия го къпехме всеки ден под душа, влизаше и в басейните. Ядеше банани и др плодове, просто ги минавах с памперс мокри кърпички. Проблеми никой не е имал . Разхождахме се в Хургада, в Ел Гуна яли сме навън и сме пили , всичко беше точно. Питаш педиатъра какви лекарства за вс случай да вземеш- имах всичко от за обезводняване до антибиотик, така си ги и върнах.за нас бях взела само за диария още не съм ги ползвала.
Като пак повтарям ние си бяхме в Хургада и околията, не сме обикаляли нощни преходи Кайро Луксор и т.н

# 162
  • Мнения: 1 076
Мога реално да повторя горния коментар.
Ние бяхме с дете на точно две години, в Хургада, почивка с цел почивка - хотел и басейн. Не сме обикаляли с кораб, влак и т.н. Миехме се с чешмяна вода, детето играеше в басейните. Миехме ръцете по-често и ползвахме дезинфектант за ръце. Избягвахме общи тоалетни, основно в стаята ни. В ресторанта консумирахме всичко налично, освен лед. И ние бяхме подготвени с лекарства.
И тримата останахме здрави. Беше една от най-хубавите ни почивки!

# 163
  • Мнения: 5 046
Здравейте ! Насочили сме се към Хургада началото на април или наччалото на май. Някой да е почивал в хотел  Jaz Makadina 5* , че сме се насочили към него? Интересуваме се и от актуална цена на аквапарк Makadi Bay Aqua Park .

# 164
  • Мнения: 86
Здравейте , тези дни потърсих различни варианти за посещения на исторически , морски и други забележителности в Египет . От фирмата организатор ни предложиха да ползваме техните услуги  , но цените са доста завишени . Попаднах на тези местни екскурзоводи , които ми дадоха доста добри цени . Ако някой е ползвал техните услуги нека сподели .
https://aladdin-travels.com/bg/%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%ba%d1%83%d1 … S_ahhCFW6AwiZArio

 https://www.facebook.com/profile.php?id=100033892093067

Общи условия

Активация на акаунт