Египет /Тема 10/

  • 48 151
  • 890
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 316
https://parkandtravel.bg/

Ние ползваме този паркинг, много е близо до летището, има безплатен транспорт до терминала и после когато пристигнеш на летището, се свързваш с тях и идват да те приберат. Цената също е добра (миналата година когато пътувахме ние) някъде около 50 лв. за седмица престой.

# 106
  • София
  • Мнения: 378
Когато ходихме до Египет ползвахме Airport parking звънкаш взимат ти колата а когато кацнеш пак им звъниш и те чакат пред терминала, беше около 50 лв май
Защото ние бяхме и с бебе демек три куфара и количка и беше най удобно до терминала сами да се закараме

# 107
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
https://parkandtravel.bg/

Ние ползваме този паркинг, много е близо до летището, има безплатен транспорт до терминала и после когато пристигнеш на летището, се свързваш с тях и идват да те приберат. Цената също е добра (миналата година когато пътувахме ние) някъде около 50 лв. за седмица престой.
Това е добре. На Летище Отопени бяхме ползвали паркинг със същите условия - бях доволна. Трансфера си е удобство, особено когато се върнеш и бързаш да се прибереш след пътя Simple Smile

# 108
  • Мнения: 52
Здравейте. Колебаем се, но всъщност почти планирам почивка в Хургада за края април. Харесах си хотел DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * с програма на Тез тур. Разбира се, ако ме посъветвате за друг хотел с радост ще приема мнението и съвета ви. Ще сме 4 човека - аз и мм , и двама наши близки приятели мъже. Как смятате, дали ще има проблем, че те ще са в стая двамата? Забравих да кажа, че това ще ни е първо посещение в Египет и сме новобранци. Благодаря предварително за съветите.

# 109
  • varna
  • Мнения: 15
Моля за мнения за хотел Ceasar Palace в Хургада- храна, чистота, басейни и т.н.?

# 110
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Здравейте. Колебаем се, но всъщност почти планирам почивка в Хургада за края април. Харесах си хотел DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * с програма на Тез тур. Разбира се, ако ме посъветвате за друг хотел с радост ще приема мнението и съвета ви. Ще сме 4 човека - аз и мм , и двама наши близки приятели мъже. Как смятате, дали ще има проблем, че те ще са в стая двамата? Забравих да кажа, че това ще ни е първо посещение в Египет и сме новобранци. Благодаря предварително за съветите.
По назад съм писала за този хотел, бях там за НГ.

# 111
  • Мнения: 86
Здравейте , след като анулираха екскурзията за Египет , се записахме за почивка в Хургада . Избрахме хотел Jasmine Palace Resort 5*, някой бил ли е там ? И още един въпрос , искаме да направим двудневна екскурзия до Кайро и пирамидите , дали се предлага такава екскурзия!?

# 112
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Здравейте. Колебаем се, но всъщност почти планирам почивка в Хургада за края април. Харесах си хотел DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * с програма на Тез тур. Разбира се, ако ме посъветвате за друг хотел с радост ще приема мнението и съвета ви. Ще сме 4 човека - аз и мм , и двама наши близки приятели мъже. Как смятате, дали ще има проблем, че те ще са в стая двамата? Забравих да кажа, че това ще ни е първо посещение в Египет и сме новобранци. Благодаря предварително за съветите.

Лично аз съм голям фен на този хотел. Бях в него ноември месец. Страхотен плаж, риф за гмуркане. Доста барове, чисти, големи стаи. Стараят се вечер да има различни забавления.

Здравейте , след като анулираха екскурзията за Египет , се записахме за почивка в Хургада . Избрахме хотел Jasmine Palace Resort 5*, някой бил ли е там ? И още един въпрос , искаме да направим двудневна екскурзия до Кайро и пирамидите , дали се предлага такава екскурзия!?

От българските фирми не съм виждала да предлагат такъв вариант. Евентуално на място в хотела може да купите. Във фейсбук ме е добавил един местен екскурзовод, който май се оправя с български език - https://www.facebook.com/profile.php?id=100055460213000  "Египетский Гид"
Не съм го ползвала, виждам, че познава доста колеги...Дано ви свърши работа поне с информация.Hands Plus1

Моля за мнения за хотел Ceasar Palace в Хургада- храна, чистота, басейни и т.н.?

Силно икономичен хотел, но от комплекс Хавай е по-добър вариант - делят една територия. Там настаняват туристите по програмата с круизите по Нил. Аз лично, въпреки сериозното количество туристи в него, не съм имала оплаквания. НО всички са били предупредени, а и стоят по 2-3 нощувки само...Гладни няма да останете, но не е нещо уау.
Погледнете Лонг бийч 4* от същата програма.

# 113
  • Мнения: 1 541
Бяхме в DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * по нова година. Аз лично останах много доволна, в комплекса има много пространство, храната беше разнообразна, може да направиш резервация и в 4-ри ресторанта и да вечеряш без трясъка на чиниите в голямото помещение. Simple Smile) Екскурзиите на ТЕЗ ТУР не ги уважихме, сами си организирахме 1 ден с гмуркане с кислород (НЕ шнорхел) на корабче, с обяд и трансефери беше 25 Евро на човек. Синът ми изкара курс със сертификат за 1во ниво отделно, мъжа ми сърф кара. Пирамиди и т.н. не сме гледали - безумно далече е и преценихме че 14 часа в автобус път няма нужда. Като цяло сме доволни, ние такъв тип пътувания не сме правили досега, ол инклузив  не сме ползвали, винаги всичко сами си организираме с доста повече движение и разнообразие, но оставахме доста доволни и от този тип почивка.. Та хотела го препоръчвам с две ръце с уговорката, че нямам опит и нямам реално база за сравнение.

# 114
  • Мнения: 1 820
Здравейте,
Да попитам ходилите вече в Египет коя от допълнителните екскурзии да си вземем:
•   Райският остров – с корабче
•   Badawya Vip –разходка из Арабската пустиня с ATV, джипове и езда на камили
•   Разходка с лодка с прозрачно, стъклено дъно из Червено море – Sea Scope
•   Екскурзия до Абу Симбел

На лодка с прозрачно дъно съм се возила в Гърция и нищо не се виждаше докато лодката се движи, та това със сигурност ще го пропуснем...
Моля, споделете за останалите екскурзии.

# 115
  • Мнения: 19 004
Абу Симбел

# 116
  • Мнения: 280
Абу Симбел не е ли много далече?! Ходили сме от Хургада до Луксор и пак беше доста изморителна екскурзия, а това е три пъти по-далече.

# 117
  • Мнения: 24 467
Изцяло зависи от това, какво на вас ви е интересно и какво включва екскурзията.

# 118
  • Мнения: 19 004
Не знам от къде ще пътуват, ние бяхме в Асуан, от тям е няколко часа.

# 119
  • Мнения: 280
Не знам от къде ще пътуват, ние бяхме в Асуан, от тям е няколко часа.
Аз пък не знам защо си помислих, че става въпрос за тръгване от Хургада Smiley Сигурно заради зачестилите в последно време чартъри в тази посока, а и заради въпроса за Райския остров.

Общи условия

Активация на акаунт