Майка ми си взела котка от улицата !!!!!!!! по-далеч от бебето

  • 2 643
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз се чудя защо толкова остро реагираш заради избора на майка ти да си вземе котка.  newsm78 Преглед при ветеринар - ваксинация и реваксинация след 1 месец, оглед за бълхи, обезпаразитяване и котето ще е като "домашно".
По-важен е въпросът какво правите, ако се окаже, че детето ти има алергия към котки! Но и при това положение майка ти като самостоятелен човек, живеещ отделно, има право да избира дали да задържи животното! А ако се притесняваш от агресия на котката към животното - имай предвид, че те се страхуват повече от нас и много рядко би нападнала детето. По-скоро би се скрила в дън килера или където й е най-скришното място.
Мисля, че реагираш малко крайно. А и според мен е добре децата от рано да имат контакт с животинки, стига да няма алергия или друга обективна причина против. Действа възпитаващо.

# 16
  • Мнения: 1 858
И аз бих казала браво на майка ти (ако разбира се се грижи добре за нея-тоест , ваксини, обезпаразитяване и т.,н.). Не се шашкай толкова котките на са болестотворни чудовища (е зависи кой и как гледа животното).
колкото до котките и децата...
Преди години имах котарак Мейн куун (невероятно красив) по това време моя вуйчо имаше бебе. Котката спеше в краката на бебето и то докато спеше тя на никой не позволяваше да го пипа. Все пак обаче всяка котка си има характер...

# 17
  • Мнения: 3 394
много се впрягаш, душата!
Не можеш да казваш на никого какво да прави в собствената си къща, пък и нали хората са се измили.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 766
Щом котката не живее при бебето мисля, че няма проблем. Котките подлежат на същите процедури както кучетата, т.е. ваксини, обезпаразитяване, кастрация и т.н. Даже и се къпят, поне с моя котарак нямам проблеми в банята.
Ако животното не излиза извън апартамента, няма да се зарази.
Една мама е писала - котките избягват малките деца. Май това важи не само за котките. На моя котарак му трябваше една година, за да се престраши и да не бяга от Дияна.

# 19
  • Мнения: 3 034
Аз не мога да разбера къде е драмата в цялата тази ситуация  newsm78
Нали майка ти поддържа хигиена? Пък и можеш да и кажеш, че не искаш, когато бебето е у тях, с котето да стоят в една стая, щом те притеснява...

# 20
  • Мнения: 359
Ще трябва наистина да поговоря с нея зя ваксиниране защото преди година беше взела друго коте което горкичкото умря от проблеми с бъбреците но не го беше ваксинирала мисля че само против глисти му даваше.

# 21
  • Мнения: 7 914
много се впрягаш, душата!
Не можеш да казваш на никого какво да прави в собствената си къща, пък и нали хората са се измили.
Абсолутно точно казано  Peace

# 22
  • Мнения: 1 014
Аз също не бих го приела нормално. Обичам животните, но ако имам малко бебе, бих и се разсърдила за тази постъпка.

# 23
  • Мнения: 6 907
Котките се ваксинират. Ако заведат котето на ветеринар, той ще го прегледа и ще му сложи необходимите ваксини. И не е вярно, че котките разнасят повече зарази от кучетата - все пак кучетата излизат навън и общуват с други кучета, докато една апартаментна котка си стои вътре.

Освен това повечето болести са си прикрепени към вида и нямат междувидово разпространение.

Браво на майка ти.
Съгласна съм с това. Котките далеч не са ходещи преносители на болести.
И не мога да разбера защо смяташ, че когато ти имаш бебе майка ти е длъжна да не си взема домашни любимци. В крайна сметка това бебе дори няма да бъде отглеждано с въпросната котка.

# 24
  • Мнения: 245
Котките се ваксинират. Ако заведат котето на ветеринар, той ще го прегледа и ще му сложи необходимите ваксини. И не е вярно, че котките разнасят повече зарази от кучетата - все пак кучетата излизат навън и общуват с други кучета, докато една апартаментна котка си стои вътре.

Освен това повечето болести са си прикрепени към вида и нямат междувидово разпространение.

Браво на майка ти.
  202uu

# 25
  • Мнения: 4 621
Заведете котето на ветеринар, почистете го и така поне ще си по- спокойна, но не те

съветвам да оставяш детето си, котката все пак досега е била на улицата и едва ли е

възпитана.
Peace Това е и моето мнение.

# 26
  • Мнения: 271
Аз се сетих още нещо, ако толкова не можеш да понасяш котето или те е страх, когато се налага да се гледа бебчо викай майка си у вас(хем детето да е на своя територия), или ги изпращай на разходки с количката.
П.С. Това с бъбречната криза е мнооого гадно и не зависи от никакви ваксини. Просто толкова бързо се развива заболяването, че повечето котета не успяват да го преживеят.

# 27
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
 newsm78 Само не мога да разбера защо светът трябва да спре да се върти, защото ние си имаме бебе?!  smile3506 Или, ако продължи, то да е само около него.... Ако беше си взела папагал или канарче, от причи грип ли щеше да се страхуваш. Все пак животинката не е в твоята къща.... За ваксинациите и хигиената другите вече са писали...

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Каква е логиката: имам бебе, далеч гадните, разнасящи и хапещи, драскащи животни. Ветеринар + възпитание на детето / още от най-ранна възраст/ как да се отнася с животните = на незабравимо детство на детето от общуването му с животно.
Това е някаква параноя по нашите земи.....

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Ще трябва наистина да поговоря с нея зя ваксиниране защото преди година беше взела друго коте което горкичкото умря от проблеми с бъбреците но не го беше ваксинирала мисля че само против глисти му даваше.

Само да отбележа, че против бъбречните проблеми при котките ваксина няма!  Naughty Това са много коварни заболявания и са много мъчителни както за животното, така и за стопанина му. До известна степен зависи с какво и как се храни котката, нужно е да се наблюдава за промени в навиците й, недостатъчно (болезнено) уриниране, но в никакъв случай не зависи от ваксините, чистотата на котката и не е заразно за човек. В общия случай това са камъни или песъчинки в бъбреците, с които обаче котките, за разлика от хората, не могат да се справят.

Извинявам се за офф-а, просто исках да уточня.

Общи условия

Активация на акаунт