Стиска ли Ви да рискувате?

  • 2 269
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 752
 Нали казват, че хората, които са склонни да рискуват имат доста по-големи шансове за успех newsm78 Мисълта ми е...кой е най-големия риск, който сте поемали до този момент в живота си и увенчали ли са се с успех стремежите Ви или напротив...съжалили сте?

# 1
  • Мнения: 495
аз съм на принципа - има ли 50 % шансове за успех - дерзая  Peace
за рисковете - много са, повечето са се увенчали с успех, да  Grinning
абе то си е до човека да ти кажа   Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Нали казват, че хората, които са склонни да рискуват имат доста по-големи шансове за успех newsm78 Мисълта ми е...кой е най-големия риск, който сте поемали до този момент в живота си и увенчали ли са се с успех стремежите Ви или напротив...съжалили сте?

Доколко може да се нарече най-големия риск не знам, но за мен в момента е такъв. Предстои ми да напусна сегашната си работа и да започна тепърва курсове, чрез които после да почна много добре платена работа. Риска в случая е, че 1 месец и половина няма да имам една стотинка, а имам два заема и после ако не ме вземат след курса не знам  Cry. За мен е сериозно, но трябва да го направя, защото смятам, че си заслужава. Това е!

# 3
  • Мнения: 2 407
Зависи от ситуацията, но в повечето случай да.

# 4
  • Мнения: 4 752
Правила съм го и не съжалявам! Пожелавам ти и при теб нещата да се развият позитивно.

# 5
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Премислям много, но общо взето накрая дори да не съм съвсем убедена - скачам. Сега също - но този път с любимия. Зарязахме тук всичко, което сме постигнали и събираме багажа за Испания. На 16 летя. Стискайте ми палци! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Да определено рисковете ми са си заслужавали,ще видим как ще е занапред.Иначе по принцип ми стиска да,рискувам и после се чувствам някак  доволна от себе си и от това,че не съм бъзла дет се вика.

# 7
  • Мнения: 27 524
Много е относително, по-скоро не...

# 8
  • Мнения: 3 164
Не рискувам Naughty.Залагам на сигурното Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 952
   2 пъти рискувам за големи неща в живота и 2 пъти печеля.Зависи какъв е залога , каква е мотивацията , аз не го правя за спорт.Също така 1 път НЕ рискувах и пак спечелих.Може би съм смела , а може би просто имам късмет или и двете......

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Като че ли не съм човек на риска.
За да предприема някаква сериозна промяна, мн. добре премислям и претеглям плюсовете и минусите. А също се опитвам и на интуицията си да се доверявям.
По принцип съм такава, вечно несигурна и тревожна за нещо, вечно съмняваща се и търсеща.

# 11
  • Мнения: 7 474
Рядко рискувам  newsm78 или поне не се сещам за някакъв съществен риск (освен сватбата Laughing) Laughing

# 12
  • Мнения: 2 849
Рискувам и в повечето случаи -за добро или просто късмет успявам .
Не мисля много ,много ,а с рогите напред .

# 13
  • Мнения: 191
Рискувала съм и не съжалявам-струваше си!Изживяването от успеха е страхотно,надявам се никога да не усетя болката от неуспеха.Не съм хазартна личност и съм го правила само веднъж.Сега работя и замислям нещо което би довело до радикална промяна в живота ми,дано да успея-страхувам се да не се уплаша и откажа на средата. newsm17

# 14
  • Мнения: 2 255
човек на разума съм,доста премислям нещата а и съм една колебливааааа.....
но на 2 пъти съм скачала направо с главата напред в огъня и никак не съжалявам Peace
май по скоро на лекомислие го удрям,но каквото и да е се води-успяла за статистиката Laughing

# 15
  • Мнения: 1 616
Не обичам да рискувам. Страхлива съм и всякакви промени, сътресения ме изваждат от равновесие.  Обичам да си намеря някое ъгълче и в него да се чувствам уютно. Като се замисля, рискувала съм в любовта. Понякога съм печелила, друг път не, но не съм преживявала неуспехите с голям драматизъм. Но от последния ми любовен риск се пръкна семейството ми. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 299
Да, постоянно го правя. Бих казала, че по-скоро съм безразсъдна. Никога не мисля за последствията. Правя това, което ми харесва, и което съм си наумила. Вероятно никога няма да ми дойде "акъла" в главата.
За най-големият риск(за който се сещам вмоментаІ, беше когато се запознах с мъжа ми в интернет. Той живееше в Ипания. 2 седмици след запознанството ни, си хванах багажа и отидох при него. Бях виждала само негова снимка. Всичките ми приятели ме мислеха за луда. Не бих казала, че съжалявам.

# 17
  • Мнения: 936
Честно казано, на този етап- не. С мъж и 2 деца много внимателно претеглям плюсовете и минусите. Но ако бяха сама, или все още без деца бих рискувала. Струва си. Сега мъжът ми е по-предприемчив и дърпа напред, докато аз не обичам много промените.

# 18
  • Мнения: 6 167
безрасъдни рискове не поемам.
не вярвам в безплатния обяд и лесното пе4елене на пари,
ако за такъв вид риск става въпрос.

рисковете, които съм поемала съм ги обмисляла и преценявала
главно с важни кра4ки в живота ми.
рискувала съм , да , и ми стиска.
благодарение на преценката си, досега не съм губила

# 19
  • Мнения: 271
На мен не ми стиска особено, дори съм леко задръстеничка Laughing, затова пък съм си намерила съпруг, който непрестанно рискува  и това ме влудява #Crazy Доста често рисковете, които поема се увенчават с успех, но има случаи и на финансови колапси след негови решения. Така или иначе важното е да има развитие.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм от хората, които рядко рискуват, а много им се иска да бъдат малко по-решителни.
Често изпадам в ситуации, в които има две еднакво правилни решения или обратното, и никога не съм сигурна коя посока да избера. Принципно залагам на сигурността и нерядко след това съжалявам за пропуснатите възможности.
Убедена съм, че хората, които рискуват печелят много повече от тези, които чакат да им се случи нещо по-сигурно. Но всичко е въпрос на характер...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Май не съм рискувала много... newsm78 като се замисля.

Предпочитам сигурното и не рискувам никак често.
Или поне не относно сериозни и важни неща.

# 22
  • Мнения: 5 622
Рискувала съм, да. Нямах успех, обаче  Peace

# 23
  • Мнения: 6 998
Като че ли не съм човек на риска.
За да предприема някаква сериозна промяна, мн. добре премислям и претеглям плюсовете и минусите. А също се опитвам и на интуицията си да се доверявям.
По принцип съм такава, вечно несигурна и тревожна за нещо, вечно съмняваща се и търсеща.
Същото се отнася и за мен. Единственият ми "риск" беше да хукнат за непознат град,при непознат мъж и след два месеца да му стана съпруга Rolling Eyes Засега уж съм спечелила, ама знае ли човек Crazy

# 24
  • Мнения: 494
От двама ни в семейството аз съм тази която се пуска с главата напред без много да му мисля .Рискувала съм и мисля че си е струвало .

# 25
  • Мнения: 1 418
Винаги рискувам.Дори първо рискувам,после мисля.
Най-големият риск бе,когато се разведох и оставих всичко на бившият си съпруг,за да започна живота си на чисто.НЕ СБЪРКАХ.

# 26
# 27
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Рискувала съм - преди го правех по-често,но винаги съм преценяла риска,който поемам и съм печелила.

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Обикновено се хвърлям с главата надолу. В повечето случаи печеля.
Най-големият риск, който поех, е в избора на професия. И това, че избрах свободната практика.

# 29
  • Мнения: 990
За съжаление съм много нерешителна Cry И сега ми предстои да взема важно решение с голама доза риск  и така ме е шубе..... ooooh!

# 30
  • Мнения: 1 052
Много съм импулсивна и поради тази причина рискувам почти винаги, а не трябва....

# 31
  • Мнения: 1 418
Абсолютно.Апартамента,току що ремонтиран и обзаведен и колата.Взех си само дрехите и обувките.
Аз съм Добрата Самарянка.

# 32
  • Мнения: 805
Винаги. Действам, после мисля.

# 33
  • Мнения: 253
От двама ни в семейството аз съм тази която се пуска с главата напред без много да му мисля .
   Няколко пъти съм рискувала и не съжалявам  Wink

# 34
  • Мнения: 4 473
Много съм импулсивна и поради тази причина рискувам почти винаги, а не трябва....

И аз така. ooooh!

# 35
  • Мнения: 3 818
Винаги съм си мислила, че нямам смелост да рискувам, но  в последните месеци се опровергах. Поехме огромен риск с мъжа ми, времето ще покаже дали е трябвало да го правим.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да, рискувам(сега напоследък заради децата започнах да се съобразявам, т.е да мисля повече за последствията).
Мъжът ми е повече за сигурността и почти не рискува, винаги премисля добре нещата. До сега в повечето случаи е бил прав(освен в един), но хубавото е, че никога не ми каза: "Видя ли, ако те бях послушал щяхме да сбъркаме!" Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 235
Рискувам , в повечето случаи съм печелила .
Само един път ме достраша - беше доста голям риск.
Не рискувах - не съжалявам , но още дълго ще си спомням за това , понякога се питам каква ли щях да бъда сега ако бях рискувала.

# 38
  • Мнения: 491
При мен нещата са някак разделени. За някои неща (главно които касаят лично мен) съм с главата напред, за някои пък съм адски страхлива, нерешителна. По-скоро ме е страх да не сгреша в нещо, което ще се отрази негативно на друг. Звучи популистко, ама много ми е кошмар да съм виновна и затова.

# 39
  • Мнения: 793
Не рискувам, винаги залагам на сигурно и това ме дразни на моменти  Tired ooooh! Crossing Arms

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поемам умерени рискове.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По- скоро не съм по рисковете

# 42
  • София
  • Мнения: 3 436
Интересна тема, Касиди.
Много рискувах навремето. И печелех. Но с днешна дата имам дъщеря и семейство, рисковете, които поемам са много премерени, просто не мога да си го позволя.

# 43
  • Мнения: 490
Много е относително, по-скоро не...


И аз така

# 44
  • Мнения: 1 462
При рискуване се отчита и залогът, бе!  Какво значи "рискувате ли?" - рискувам да спре топлата вода, когато съм влязъл да се къпя, ама колко голям е рискът и какъв е залогът?

Риск печели, риск губи, риск патки пасе.

# 45
  • Мнения: 779
Когато ми се е налагало да взема важно решение, винаги слушам сърцето си ( някой го наричат 6-то чувство) и до сега не съм сгрешила. Сякаш , някъде вътре в себе си вече имам готовото решение и само трябва да убедя себе си, че то е правилното. А може би просто съм късметлийка...

# 46
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
При мен нещата са някак разделени. За някои неща съм с главата напред, за някои пък съм адски страхлива, нерешителна.

И аз съм така.Като бях по-млада взех някои импулсивни недомислени решения,които промениха и мен и живота ми не към най-добро.Затова сега съм по скоро привърженик на премерения оправдан риск.
 SickМай звучи доста скучно.

# 47
  • Мнения: 3 371
                                                     РИСК
Да се смееш , е риск да изглеждаш глупав.
Да плачеш , е риск да изглеждаш сантиментален.
Да протягаш ръка към друг , е риск да се обвържеш.
Да показваш чувствата си , е риск да покажеш истинското си Аз.
Да предложиш своите идеи , своите мечти пред тълпата , е риск да ги загубиш.
Да обичаш , е риск да не получиш обич в замяна.
Да живееш , е риск да умреш.
Да се надяваш , е риск да се разочароваш.
Да опитваш , е риск да не успееш.
Но трябва да се поемат рискове , защото най-големият риск , е да не рискуваш нищо.
Човекът , който не рискува нищо , не прави нищо , няма нищо , той е нищо.
Оковани в нашата сигурност , ние сме роби:ние просто фалшифицираме свободата.
Само човек , който рискува , е истински свободен.
                                             
                                                                            из "Поема за риска" , автор- неизвестен

# 48
  • Мнения: 1 063
Винаги до сега съм рискувала и съм печелила. Една загуба имах. Напоследък обаче нещо се случва с решимостта ми, смелостта и всичко свързано с рискуването. Рискувам, ако не мисля нещата предварително. Само се чудя, когато съм печелила hahaha, какво ли съм изпуснала? А, когато загубих нищо не спечелих  Stop

# 49
  • Мнения: 321
  Да, рискувам, но преди това преценям дали си заслужава. Един от сладките рискове беше когато се събрах да живея, след 2у месечна връзка, със сегашния ми съпруг. Та така вече 6 години.
 Рискувахме и направихме бизнес, малък, но засега успешен (да чукна на дърво и т. н.
  Който не рискува, той не печели. Hug

# 50
  • Мнения: 3 478
Стиска ми ( макар и с много чуденки по някога), рискувала съм, не съм останала разочарована до сега. Дано и за напред да е така.

# 51
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
Аха, рискувам и то осъзнато. Просто смятам, че това е същността на живота и без риск той е прекалено скучен и сив. Дори и да загубя (финанси, усилия, положение в обществото, време) поне ще науча нещо от преживяното, а това е безценно според мен.
Само за две неща не поемам рискове: здравето и любовта на хората, на които държа.

# 52
  • Мнения: 565
Често рискувам.Обичам тръпката и вярвам на интуицията си. Когато реша нещо, много силно вярвам в него и насочвам цялата си енергия там. Най-големия ми риск до момента е това че оставих всичко което имах зад себе си за да започна всичко отначало. Не съжалявам. Винаги се целя високо защото смятам че каквото си търсиш точно това ще намериш.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт