Възможно ли непоносимост към антибиотик ??

  • 4 827
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Фенистил капките са противоалергични

Аз мога ли да ги взема без лекарско предписание или трябва консултация? И как се дават?
А друго какво мога да направя освен да спра антибиотика? Rolling Eyes

можеш 1 капка на 1 кг. тегло на детето ( бебето ). Например 4 кг бебе = 4 капки финистил.
На синът ми му изписаха Финистил когато  беше  на 4-5 месеца и тогава лекарката ми каза така.
На въпроса ти за обрива възможно е да е от антибиотика. При нас така се получи от Дурацефа.
Ако имаш възможност консултирай се с педиатър какво да правиш!

# 16
  • Мнения: 4 362
Дойде лекарката,прегледа е и държи ,че не е от антибиотика ,а било претопляне/а малката има по цялото тяло вече червени петънца/ ,но предписа Фенистил 3 х 6 капки  Rolling Eyes  и така даде и  антибиотика и познайте след малко петната се засилиха ама тя беше си тръгнала вече  Close и аз взех капките и дадох,спирам го АБ  Naughty Във вторник сме на преглед ще видим какво ще каже  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 3 408
Малката ми направи такава реакция от Зинат. Убедена съм , че не беше от претопляне при нас, въпреки, че това се случва много често при бебоците- аз незабавно спрях антибиотика. Правила съм алергичен шок като малка и помня много ясно, така, че...  Hug

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дойде лекарката,прегледа е и държи ,че не е от антибиотика ,а било претопляне/а малката има по цялото тяло вече червени петънца/ ,но предписа Фенистил 3 х 6 капки  Rolling Eyes  и така даде и  антибиотика и познайте след малко петната се засилиха ама тя беше си тръгнала вече  Close и аз взех капките и дадох,спирам го АБ  Naughty Във вторник сме на преглед ще видим какво ще каже  Rolling Eyes
тези дни ни ми се струва чак толкова топло, че да е от претопляне Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 334
Не ми се вярва и на мен да е от претопляне.Племенника на два пъти получава такава реакция от Аугментин .При него освен обрив имаше и разтройство и повръщане...абе всички екстри.
Аз може би се наплаших покрай ситуацията с него и на педито не позволявам да ми изписва този АБ.Може и при нас такава реакция да не се получи,ама аз не искам да рискувам!

Бързо оздравяване! Hug

# 20
  • Мнения: 194
Най-вероятно е от антибиотика,непременно се консултирай с друг лекар.Синът ми получи такъв обрив на 3-тия ден на приема на оспамокс,чиято основна съставка е амоксициклина.Може би бъркам,но ми се струва,че и аугментина е от този вид.Спри всички лекарства,докато не се установи от какво е обрива,защото положението може да се влоши....При нас картинката беше следната-освен обрива имаше и леко подпухване на лицето,при вас как е?След като се установи алергичната реакция,лекарката ми каза да не му давам цитруси,ягоди,риба и други,предизвикващи алергии храни,защото алергията можела да стане широкоспектърна или нещо подобно...Непременно потърси друго мнение от специалист!

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 13:17 от embibi

# 21
  • Мнения: 193
Абе какво претопляне, тези дни си е направо хладно!!! Тази лекарка за какво е учила, алергиите към лекарства са толкова опасни, спирай го този антибиотик и направи всичко възможно да го прегледа друг лекар, ако трябва отидете в друг град.
Сестар ми има алергия към Пеницилин, обаче като била малка (5-6 годишна) една лекарка ей така спорила с майка, че не можело детето да е алергично и изписала антибиотика. Сестра ми на втория ден така се обринала и се подула, че едва дишала, почти ослепяла, едвам я спасили. Сега зрението и е доста увредено и се разболява от най-слабият полъх, понеже имунната и с-ма е разбита.
Шега с тия неща не бива!!!

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Сестар ми има алергия към Пеницилин, обаче като била малка (5-6 годишна) една лекарка ей така спорила с майка, че не можело детето да е алергично и изписала антибиотика. Сестра ми на втория ден така се обринала и се подула, че едва дишала, почти ослепяла, едвам я спасили. Сега зрението и е доста увредено и се разболява от най-слабият полъх, понеже имунната и с-ма е разбита.
Шега с тия неща не бива!!!

 - Хора, прогледнете най-после! Какво още чакате да се случи на невинните ви създания...
 - На Запад лекарите отдавна не изписват антибиотици за щяло-нещяло, но в Бг са все още 100 години назад.
 - Но и горките лекари, какво друго да изпишат? - Парацетамол, под десетки търговски наименования, Антибиотици и накрая Кортикостероиди.  Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 2 901
Има 2 случая с роднини, на които преди месец-два децата получиха реакции от антибиотици. Не знам какви - само знам, че ги лекуваха от нещо, недоизлекуваха ги и после приложиха антибиотик и децата получиха обриви. Съвсем отделни случаи, в различни градове - само съвпадение казвам. Сега имат ортикарии, страшни диети и прочие! Само като се сетя за тези обриви и ми се плаче - не смеех да го докосна детето - страх ме беше да не го засърби!

Александър, ти някъде не писа ли, че антибиотик се изписва след правене на антибиограма? Винаги ли? Тук прави ли се или ще ме гледат  Shocked като изкопаемо - знаеш ли колко време отнема да е направи и да излязат резултатите, а ако цнаеш и каква е цената и дали навсякъде има възможност да се направи...

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
прави се но конкретно къде и по коя "пътека" - не знам, аз от 8 години не само антибиотици, но и  никакво друго алопатично л-во не съм вземал  Peace

 - Разбира се не съм срещу използването на Антибиотици, но само при животозастрашаващи състояния, като например при започнала пневмония при деца и старци, въпреки че хомеопатията има чудесни и ефикасни л-ва.
 - Но когато няма време и трябва да се спаси човешки живот, не се гледа хомеопатия - алопатия, трябва да се действа бързо.

 - Проблема е че бактериите много бързо мутират и това което днес ги убива, утре си го ползват за храна Laughing
 - Хомеопатията не воюва с бактирии и вируси, а прави човек невъзприемчив към тях, усъваршенствайки имунната му система.
- Вируса нищо не го "лови", освен 1-во високата температура и до 2-3 дена Специфичния имунен отговор, без който и най-луксозната Американска болница не може да те спаси. Пример? - HIV - вируса причиняващ Спин, и унищожаващ Т-лимфоцитите, без които не може да се изработи специфичния имунен отговор.

# 25
  • Мнения: 13 811
Миналата година бяхме в болницата където оперираха венеца на дъщеря ни - тя е на 8 години . За след операцията ни предписаха антибиотик и то точно този аугументин. след 24 часа детето получи страшна алергия обрина се лицето, гърдите, слабините. Посъветвахме се веднага с алерголога който ни консултира от години  и съвместно с лекарите в болницата веднага спряхме този антибиотик и по препоръка на алерголога го заменихме  с друг с много по "меко действие" .
Обезателно се консултирай с друг педиатър или специалист.
Фенистила наистина е противоалергични капки - има и много други подобни лекраства, но на възрастта на която е детето и без "предистория" с алергиите  не бих дала противолергични лекарства без да се консултирам алерголог - те са също толкова опасни колкото и антибиотика.

# 26
Моят съвет е да заведеш детенцето на алерголог, ако трябва ще му направят тестуване за антибиотика, за да се установи дали със сигурност от него е дошъл проблема и ще назначат лечение.
Бързо оздравяване!

# 27
  • Мнения: 8 917
Знам ,че темата не е за тук,но моля модераторите да я оставят мъничко /повече хора влизат тук/

Та Дея-Мария е на антибиотик -Аугоментин и днес забелязах червени петънца по лицето и пъпчици ситни по коремчето и гърдичките  Rolling Eyes и си мисля дане да прави някаква реакция или по точно непоносимост към антибиотика,защото след като и дадох в 12ч. се засили обрива  Confused
Възможна ли е късна реакция ?Понеже нашата педиатърка я няма и говорих с нея по тел. тя ми каза,че е невъзможно ако било това още веднага щяла да се обрине/след първото даване на антибиотика/ Rolling Eyes а тя го пие вече 4
-ри дни[/color][/b]
Така бе и Гери при алергията си от АБ - само, че тя бе към Клацид Thinking

# 28
  • Мнения: 2 171
Алекс получи алергичен обрив от Макропен, имаше пъпки дори под косата. На нас ни изписаха противоалергични капки Zyrtec и обрива мина за 3 дни. Сега обаче пак ни изписаха антибиотик и, познайте - Аугментин. Преди малко му дадох за пръв път и сега като чета за реакциите към него изпадам в ужас. Хем казах на педиатърката за реакцията към Макропена и си мислех, че е изписала възможно най-щадящия АБ Cry.

# 29
  • Мнения: 249
Веднага спрете антибиотика и не си правете опити със здравето на детето. Дъщеря ми е алергична към две групи антибиотици. Втория ми съвет е да смените джипи-то. Реакцията обикновено се появява след като се е натрупало достатъчно количество в организма. При нас беше на 4-ия ден и понеже детето нямаше място по тялото, което да не в червени петна веднага се започна с инжекции "урбазон". Но спирането на медикамента е задължително, дори и при най-малкото съмнение за алергия. И добре, че в случая организма на детето реагира на тази непоносимост само с кожна проява, слава Богу !!!

Общи условия

Активация на акаунт