Спане и ядене

  • 1 516
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте,мамита! Имам някои въпроси,единят е нормално ли е бебка(на почти 3 месеца) да намали яденето си сама? Преди ядеше като разпрана през 2ч ,а сега станаха от 3 до 4ч. През ноща не се буди почти да яде,а си спи до сутринта. През денят също много спинка,почти целият ден,но се буди за час-два и пак така. Благодаря предварително,супер-мамита!

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На какво е бебето, кърма или ам? Преди колко ядеше и сега колко ако е на АМ? На тази възраст минават през скокове в растежа и е възможно точно да е преминала през такъв и сега да се нормализорат нещата. Някаква друга промяна наблюдавате ли?

# 2
  • Мнения: 25
На какво е бебето, кърма или ам? Преди колко ядеше и сега колко ако е на АМ? На тази възраст минават през скокове в растежа и е възможно точно да е преминала през такъв и сега да се нормализорат нещата. Някаква друга промяна наблюдавате ли?

На АМ е,само първият месец беше на кърма. Яде по 120мл,но по-рядко сякаш. Други промени освен яденето и спането не виждам.

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами аз не виждам нищо притеснително, бих винпосъветвала да сд водите по детето. Според мен е минала скок в растежа и сега нещата се подреждат. Само ми се струва, че 120мл за бебена 3 месеца са малко. Добре ли наддава? Ако да значи няма място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 182
Ами аз не виждам нищо притеснително, бих винпосъветвала да сд водите по детето. Според мен е минала скок в растежа и сега нещата се подреждат. Само ми се струва, че 120мл за бебена 3 месеца са малко. Добре ли наддава? Ако да значи няма място за притеснение.

И ние сме на 3++. И ядем по 120мл, 6пъти. Уж малко а тежим 6500гр

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ако детето се чувства добре и наддава добре, значи всичко е наред

# 6
  • Мнения: 25
Ами аз не виждам нищо притеснително, бих винпосъветвала да сд водите по детето. Според мен е минала скок в растежа и сега нещата се подреждат. Само ми се струва, че 120мл за бебена 3 месеца са малко. Добре ли наддава? Ако да значи няма място за притеснение.

Ами на кутията с мляко пише,че е ок,но като не й стигне примерно додавам,но може и да го увелича.

# 7
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Бебето знае най-добре, доверете му се Wink

# 8
  • Мнения: 24
Здравейте,
Искам да попитам дали някоя от вас се е сблъсквала с подобна ситуация.
Дъщеря ми направи 2 месеца преди 5 дена. От близо седмица започна да ръмжи и нервничи когато я кърмя или по точно докато не започна да я кърмя. Когато се наяде продължава да използва зърното ми като биберон и ако се дръпна започва зверски рев. Също така започна и да не иска да заспива по друг начин освен на гърда. Искам да я отуча но се дере много и ми дожалява и пак и давам. През деня винаги имаше поне една пауза от 3-4 часа сън, който сега липсва. Заспива 2-3 пъти на ден за по половин час. Също така започна да се стряска непрекъснато. И будна и заспала. Нощно време също се будеше през 3-4 часа само, за да яде и заспиваше, а сега с това стряскане е много трудно да заспи.
Всички съвети биха ми били от полза.
Благодаря Ви предварително!

# 9
  • Мнения: 25
Здравейте,
Искам да попитам дали някоя от вас се е сблъсквала с подобна ситуация.
Дъщеря ми направи 2 месеца преди 5 дена. От близо седмица започна да ръмжи и нервничи когато я кърмя или по точно докато не започна да я кърмя. Когато се наяде продължава да използва зърното ми като биберон и ако се дръпна започва зверски рев. Също така започна и да не иска да заспива по друг начин освен на гърда. Искам да я отуча но се дере много и ми дожалява и пак и давам. През деня винаги имаше поне една пауза от 3-4 часа сън, който сега липсва. Заспива 2-3 пъти на ден за по половин час. Също така започна да се стряска непрекъснато. И будна и заспала. Нощно време също се будеше през 3-4 часа само, за да яде и заспиваше, а сега с това стряскане е много трудно да заспи.
Всички съвети биха ми били от полза.
Благодаря Ви предварително!

Моята е на почти 3 месеца и е така,казаха ми,че са зъбки. Чеша си и нослето постоянно и плаче и не яде заради тях. Буди се доста често през ноща,а през денят спи по 20-30 мин и понякога става с рев. Може да е знак за зъбките. Консултирайте се с доктор,той ще ви каже най-добре.

# 10
  • Мнения: 24
На 1 бях на преглед при педиатърката и тя не ми спомена нищо такова, но така или иначе всичко започна след прегледа. Факта, че и биха ваксина тогава, дали има връзка? Въпреки, че лекарката ми каза, че каквито и симптоми да прояви заради ваксината ще отшумят до 72 часа максимум.

# 11
  • Мнения: 25
На 1 бях на преглед при педиатърката и тя не ми спомена нищо такова, но така или иначе всичко започна след прегледа. Факта, че и биха ваксина тогава, дали има връзка? Въпреки, че лекарката ми каза, че каквито и симптоми да прояви заради ваксината ще отшумят до 72 часа максимум.
Честно казано и при мен стана след ваксината,освен температурата нали. Може би 1 седмица след това,започна да е изнервена,не спи спокойно,вечер я приспивам по 20 пъти и се буди с див рев. Аз се отказах от ваксините,направих моят избор. Доста четох,доста се информирах с професори от Лондон и не са ок с ваксините. Дори има нова тук при нас,в скоби пише (2020)... Не знам дали това е причината,но се надявам да не е.

Общи условия

Активация на акаунт