Изпиляване на зъби

  • 782
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте.Не знам дали наименованието ,което използвам е правилно,но предполагам наистина е изпиляване.Тааа...имам хубави зъби и си харесвам усмивката, но кучешките ми седят доста по - остри от колкото ми се ще и много искам да ги изравня.Някой до сега правил ли го е при зъболекаря си?И на каква цена беше горе - долу

# 1
  • Мнения: 40 732
На мен са ми пилвали зъби покрай другото, нищо не ми е струвало и е било за да не драска някой ръб, или да напасне с друг зъб. Та и на зъболекарят нищо няма да му струва леко да заобли кучешките зъби. Ако го прави специално може и да ти вземе някакви пари, ама в това няма нито материали, нито инструменти кой знае какви, та ако не е мошеник колко да ти вземе?

Според мен проблемът е другаде - виж картинката, това е разрез на кучешки зъб. Според мен безопасно може да се изпили само част от емайла. Ако се изпили повече и се открие пулпата, после вече трябва някаква наслагване за да се скрие тя и ще е пак същото, но вече изкуствено. Та безопасно и лесно е съвсем фино обиране на връхчето. Ако искаш голяма корекция вече ще трябва изпиляване и коронка - не бих те съветвала да го правиш. Та помоли доверен зъболекар, на който имаш вяра, че няма да те пусне по дългата писта за пари, да пилне съвсем леко докъдето е безопасно за да ти остане достатъчно емайл и повече не се занимавай.

# 2
  • Мнения: 8 774
Не си разваляй зъбите. Здрав зъб да си изпилиш??

Случвало ми се е в БГ, за да ти напаснат пломба, да почнат да ти изпилват емайла на други зъби, не се съгласявам.

Общи условия

Активация на акаунт