Как да поддържам нивото на английски през майчинството?

  • 2 522
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 936
И аз съм в същата ситуация -да поддържам англиийския си по време на майчинство. Постоянно чета литература на английски, вадя нови думи, обръщам внимание на интересни структури. Слушането на англ. канали също е хубаво. Да не забравяме и английските сайтове. Ето един полезен: www.usingenglish.com
На мен , като преподавател , ми е интересен. Надявам се и на теб да свърши работа. Сетих се за още един хубав - www.momspage.net.
Успех!И в двата има форуми, в които можеш да участваш.

# 16
  • Мнения: 885
Пробвай с преводи от вкъщи  typeuu
Хайде дай някакъв линк от къде да си набавим преводи за вкъщи, че аз отдавна се опитвам да си намеря такова занимание.

# 17
  • Мнения: 184
Говорене на английски - да. Но когато няма с кого да говориш, можеш да си пуснеш някаква чуждестранна програма по телевизията, където се говори на английски. Или пък да четеш книга на английски също е от полза Peace

# 18
  • Мнения: 3 161
Слушай БиБиСи - можеш да правиш всичко необходимо по обгрижването на бебето на този фон. Другите идеи са добри, но това е една от малкото, които не изискват откъсване от бебето.

# 19
  • в баира
  • Мнения: 861
Ето още един сайт:
 http://www.famousenglish.com/

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте.И аз работех активно с английски и мислех, че като не работя съм го забравила и тн.(вече втора година не работя).
Заминавайки обаче за друга държава просто за нула време разбрах, че наученото си е научено и не се забравя така лесно.За има няма ден си припомних неща, които мислех, че въобще не знам...
А да - скайп е добър начин за поддръжка на нивото, ама и там много хора с недобър английски влизат, та не е гаранция.
Но споко - ще видите, че връщайки се на работа супер бързо ще влезете в крачка.
Поне аз така мисля

# 21
  • Мнения: 1 120
аз гледам всеки ден animal planet.много ми е интересно,но е много елементарен енгл.
новинарските програми са добър вариант,но ми писна да слушам все за Ирак  Crossing Arms
а относно забравянето- около 2-3 години учих итал. на частни уроци.можех да водя съвсем спокойно разговор на средно ниво.с течение на времето,вече 8 години не съм го говорила.вярвате ли ми,забравила съм го.сега много ме е яд.че помня граматиката и всичките спрежения и наклонения,е така.но съм забравила думите.помня най-елемтарните.
скоро ми се наложи среща с италиянец.аз стоях и го гледах като тресната.разбрах едва 30% от казаното.срам е много.
сега съм решила да почна курсове,но каква е гаранция после?

Общи условия

Активация на акаунт