Начините, по които се превръщаме в негова майка

  • 8 504
  • 217
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17 415
Или им е писнало от втората маминка и се оставят на квот такова.  Нали и жените трябва да има за какво да говорят и да помрънкват.

# 61
  • София
  • Мнения: 35 332
Тая тема ме измори за пет страници...

# 62
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Споделеност на задълженията и взаимност на жестовете му е майката.
За мен ей това е най-близо до истината...
Не знам колко пъти съм го писала в този форум. Но щом аз мога да правя всичко вкъщи, очаквам от човека до мен същото. Не искам цепене на две във всяко отношение, а взаимна помощ.

# 63
  • Мнения: X
Лунатичката, ама ти наистина си от Луната. Правиш ли разлика между грижа за любим човек и слугинаж? Защо изобщо си участвала в създаването на такъв паразитен модел? Той, мъжът ти, може и да е гьонсурат, ама най-вече ти си за бой, защото първо се превръщаш доброволно в негов обслужващ персонал, а после викаш "Олеле". Ми, олеле...

# 64
  • Мнения: 3 178
Лунатичката, ама ти наистина си от Луната. Правиш ли разлика между грижа за любим човек и слугинаж? Защо изобщо си участвала в създаването на такъв паразитен модел? Той, мъжът ти, може и да е гьонсурат, ама най-вече ти си за бой, защото първо се превръщаш доброволно в негов обслужващ персонал, а после викаш "Олеле". Ми, олеле...
Съветвам авторката,не се оплаквам.Затова писах,че не е за всеки.Аз разбирам мъжа си напълно и не го упреквам.Знам колко е тежка работата му,вкъщи също работи достатъчно.Но не и в домакинството.Купихме стара къща и от юни до октомври сме в ремонт всяка година.Повечето неща си ги вършим двамата.Ами няма как да става в 5,да ходи на работа,като се прибере в 5 да върши нещо вкъщи  до 21 и най-накрая да му хлопна чиниите да ги мие.А за психологическият аспект мога да кажа,че просто се събрахме.Аз съм израснала без родители,борбена,самостоятелна и упорита.Не търпя някой да ми казва какво да правя.Той е израснал  изцяло в женско семейство.Баща му ги е изоставил и е живял с майка,баба и сестра.

# 65
  • София
  • Мнения: 580
Грешите ако си мислите, че не могат. Просто им е по лесно някой друг да го свърши.

Да, много точно. Защо да си правят труда като ще има работен кон наоколо, който да "ошъта" всичко и свърши цялата работа 😂 И на мен ще ми е добре някой така да ме обгрижва. Не мога да си представя мъж  да седи гладен и да чака жена му да се прибере от работа и да му сготви.

Мъжът ще подбута оправданието за тежката работа, тежкото детство (и да няма, ще измисли) и ще дига краката на масата всяка вечер а слугинката ще тича с чиниите и осем етажа без асансьор, да му носи храна, като на домашен любимец. И обикновено такъв тип мъже избират силни, оправни жени, които се справят с всичко.

Няма ли споделеност в задълженията в едно семейство, идва слугинажа и зависимостта, изхабяването на единия партньор и вероятно подмяната с друг.

Пример от моя живот. При мен свекървата идваше вкъщи, когато бях на работа, за да пренарежда и сгъва дрехите на мъжа ми, защото бил свикнал по друг начин да са му сгънати дрехите - както майка му ги сгъва, а не както аз. Освен това тя прибираше вещите му на различни места, за да може той да си ги търси и ако не ги намери да й звъни да я пита къде са ?! Вие представяте ли си за каква психопатия става въпрос ? Само и само, за да го обслужва и да го направи зависим от нея, да й се обажда, нищо че говореха с часове...

Медали за слугинаж не раздават.

# 66
  • Мнения: 6 622
От началото и аз се подхлъзнах и започнах да се превръщам в майка на ММ. По едно време само аз прибирах и вадех дрехите от гардероба, готвех, чистех, а той проявяваше капризи. Това не яде, онова не яде, така сгънати дрехите му се мачкали и т.н. Аз разбира се прясно влюбена не се усещах на къде отиват нещата. Все намирах оправдания за това, че той не може да свърши нещо. А той даже не беше научен така от майка си, та нямаше кой да обвиня 😀 Тя го е зарязала в ранна детска възраст и се е обгрижвал сам.
В един момент обаче преживях много тежки за една жена неща, които ми се отразиха, както физически, така и психически. В този период не ми беше до обгрижване на друг възрастен, разбрах каква голяма грешка съм допуснала и прекратих тези практики.
Сега пуска перални, сушилни, готви, мие чинии и не проявява капризи. А аз имам повече време за себе си.

# 67
  • Мнения: X
Съветвам авторката,не се оплаквам.
О, в такъв случай се извинявам. Останала съм с грешното впечатление, че ти тежат липсата на отзивчивост и грижа дори когато си болна, така че ти се налага с охкане и тръшкане да получиш поне един сандвич.

# 68
  • Мнения: 3 178
Недей така със сарказъм🙂.Не се тръшкам за сандвича,просто нищо друго не може да приготви.Усещам загриженост и отзивчивост,но не под формата на физичка дейност.Ето снощи толкова жестоко ми се схвана крака,че го събудих с рев и юмруци в гърдите.Помогна ми,успокои ме и след мен стоя буден още известно време,за да се убеди че съм добре.Просто е зависим от мен за много неща,свикнал е да съм винаги разположени(Аз съм домошар,не обичам компании,заведения и пр) и не пипа нищо от домакинската работа.Иначе не е лош човек,нито пък изрод.След като ме оперираха ме е гледал близо месец(със сандвичи,пици,дюнери и домашна храна от Лайфа)🙂

# 69
  • Мнения: 2 324
А когато не отива в 5 на работа? Пак ли сте с тази схема? Когато е в отпуск? Деца ако имате, сама ли ще ги гледаш? Питам от интерес, не се заяждам.

# 70
  • Мнения: 8 991
Ей, ужасни сте значиии...
Снощи заради вас накарах ММ да изчисти банята и после два часа ми беше сърдит.
Но пък изчисти! Нищо, че омърмори света как аз тези плочки никога не съм ги била чистила!!!, как препарата  миришел отровно и си намокрил краката, щото съм махнала килимчето докато чисти.

# 71
  • Мнения: 3 178
А когато не отива в 5 на работа? Пак ли сте с тази схема? Когато е в отпуск? Деца ако имате, сама ли ще ги гледаш? Питам от интерес, не се заяждам.
Деца нямаме.За съжаление може би няма и да имаме,но това е друга тема.Почива единствено в неделя.Отпуск ако използва,то отиваме на село да помагаме на баба ми и дядо ми.Няма сила,която да го накара да измие една чиния или да пусне пералня.Не става.Ако мен ме няма(говорим за период от два-три дена),си купува храна от някой ресторант,събира дрехите в коша и предварително му комплектовам няколко чифта дрехи на закачалки.Някои хора и някои навици не се променят.Пак  ви казвам,не е мързелив,не е готованец или некадърник.

# 72
  • София
  • Мнения: 35 332
Не знам, ама аз баш на това му викам готованец.

# 73
  • Мнения: 6 622
Готованец и за мен е човек, които чака на друг. Всеки човек трябва да е способен да се грижи сам за себе си.

# 74
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Що за мекотело няма да влезе да изкъпе, ако хавлията не му бъде поднесена със златна пандела?
Или няма да вечеря, щот го мързи?
Чета и не мога да асимилирам к'ви мъже си отглеждате. 👀

Общи условия

Активация на акаунт