ОСМИ клас 2020/2021 - Със съученици и училища нови сме пак за подвизи готови :)

  • 28 206
  • 821
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 639
Кога, ако не сега, ще вкара богомолка?😃
Като стане на нашите години, едва ли🙂
Ако имаш нежда от помощ за боядисването- свиркай. Ида на мига!
Много са ми симпатични деца, които не сепритесняват от присъствието на буболечки. Моника има алергия от насекоми и като ги види, пали със 100 км/ч.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 21:06 от Biserka_a

# 751
  • София
  • Мнения: 3 576
Връщам се от РС на малкия (5 клас). Дойде учителката по БЕЛ и родител я пита как ще се взимат оценките при кандидатстване след 7 клас. Започнаха едни обяснения сещате се в каква посока. Слушах, слушах и не издържах. Обясних, че става въпрос за две различни Наредби и е добре да не се заблуждаваме отсега. Тя пък каза, че така им били обяснили инспекторите от РУО. Чудя се дали да не занеса онова прословуто писмо на МОН, в отговор на mariabg77, за формиране на бала за кандидатстване след 7 клас. Мислех, че ще си говорим за евентуалното интегрирано НВО, а ние пак фалшиви новини, предизвикани от нечии неумения за четене с разбиране бистрихме...
Сега се чудя дали не беше по-добре да си мълча.

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 08:13 от green_dawn

# 752
  • София
  • Мнения: 7 212
Грийн, аз вече съм на практика твърдо убедена, че мълчанието не само не помага, но и се оказва бомба със закъснител.
Може би помните как фучах 3 дни преди НВО заради разпоредбите на нашето училище децата да бъдат с маски. Писах писмо до РУО София в края на работен ден петък, те ми отговориха в 18:00 часа; веднага разпространих в Школо, в групата в която е и ръководството. Е, нищичко. От родителите на 100 деца нито един не ме подкрепи. Всички мълчаха. И после на изпита по математика в съседната стая ги накарали да стоят с маски. И същите мълчали родители се възмущаваха, че децата им се притеснили и се представили зле.
Добре де, ама ако се бяха включили, директорката вероятно щеше да си преразгледа указанията...

# 753
  • Мнения: 3 083
Бисе, моето малко момче щеше да ти скрие шапката. То не беше събиране по буркани, кутийки, носене от всякакви места. Мога книга да напиша по темата и то насекомите са само една глава.
Израсна го това. Но карайки апатично часовете онлайн по биология с вече загубения интерес, като дойде урока за насекоми като се оживи този човек. Госпожата се беше подготвила с много картинки и той й позна всички насекоми, та чак с неочаквана шестица се сдоби.

# 754
  • София
  • Мнения: 7 212
Повтарям се и с риск да досадя - нали сте им дали на тези деца да четат Джералд Даръл?
Сродни души са просто. 😀

# 755
  • София
  • Мнения: 1 062
Ей, нямате изчитане значи.  Човек да не мръдне у пущиняка за малко. С набора, и племенничките качихме Ботев. Невероятно нещо, на всеки го пожелавам Simple Smile Много зареждащо и вдъхновяващо. Единствено НЕ препоръчвам хижа Рай, отвратителен хижар. Не мога от телефона да кача снимки от телефона,  ще кача другата седмица.
Тогава ще вадим и карта за ГТ. Бележка от лекарката взехме. Тя нали го мери през юни, та баща му ходи да я вземе, без него. И танците им започват, въобще почва да ме втриса - минаха блажените летни месеци...

# 756
  • Мнения: 6 639
Солничка, и аз го израснах:-)
То не бяха къщички за мравки, дворци от клечки за Божи кравички, ограда от камъчета за бръмбари и какво ли още не:)

Грийн, според мен си постъпила добре. Може да има родители, които не са информирани, колкото теб и да приемат за чиста монета информацията , която им дава учителката. Така, като са чули различна информация, най- малкото ще се разтърсят, прочетат и ще стигнат до истината.
Ще ми се да има повече родители, които не си мълчат, но разбирам, че хората се притесняват.

# 757
  • София
  • Мнения: 7 212
Изумителни неща говорите!
Аз като дете само пищях и бягах в неистов ужас от буболечки.
Чак през последните няколко години започнах да ги възприемам тези създания като изящни и красиви.

# 758
  • Мнения: 3 083
Разменили сме децата. Азсъм като Моника. Бягам със 100. Нося дезинфектант и пръскала във всеки джоб и вечно обяснявам на маймунчето защо не е добра идея да ги носим вкъщи.
Но пък редях половинки сини сливи по масата, пеперудата която си е пуснал вкъщи да пие сок. Joy

# 759
  • Мнения: 6 639
Солничка, Сливовица направо предложи Simple Smile

Ред, всеки със странностите си:)

# 760
  • Мнения: 3 491
Какво ли не сме гледали вътре-  гущери, охлюви, гъсеници, водни змии, бръмбари рогачи, ранени гълъби. Ето я приятелката- тук е още в кутия, но после се сдоби с двустаен апартамент
Скрит текст:
И този екземпляр доскоро беше вкъщи
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 21:26 от Amanda.D

# 761
  • Мнения: 6 639
Аманда, красиви са!

# 762
  • Мнения: 1 402
аууу ужас...най-много ме е страх точно от богомолки. Ужасни са! Ще сънувам кошмари сега Simple Smile

Аз изобщо не разбирам какво красиво намирате в тях...Всякакви буболечки всяват ужас у мен! Хайде не ме е страх от калинки Simple Smile от мен да мине хахахха

Децата дълго време след посещение в софийския зоопарк (преди няколко години беше) ме бъзикаха, защото за да не гледам с тях буболечките застанах до един празен аквариум да ги чакам. Оказа се че "празния" аквариум е пълен с буболечка наречена "пръчица" от сорта на богомолките. Изтръпнах като ги различих сред клоните Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 21:28 от MollyBy

# 763
  • Мнения: 3 491
Да я махна ли:grinning:?

# 764
  • Мнения: 6 639
Molly, все едно слушам Моника:)))
Какво те плаши в богомолките?Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт