Бързи здравословни въпроси и отговори – 27

  • 36 724
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 64 931
Иди на хематолог.
Майка ми изпи 2 бутилки по 0,5л Билкова кръв, плюс много витамини и минерали. Повече от 3 месеца.

# 361
  • Мнения: 5 026
Здравейте, имам болка в горното ляво ребро (не подребрието), а горе.
Ходих на ортопед-траватолог и гастро. Казаха ми, че нямам проблем. Взеха ми кръв и урина. Направих си снимка и ехография. И накрая гастроскопия, но нищо. Посъветваха ме да отида и на невролог. Болката е тъпа доста досадна и е усещането е като натиск. Това вече е от близо година. Не се е променила. Появява се и изчезва когато си поиска. Нямам идея какво може да я провокира. Не мога да определя кога се появява.
Някой има ли такъв проблем и моля нека сподели.
Благодаря!!!
P.S. - май вече се притеснявам
Имам нещо подобно, но от дясната страна. Ходих на няколко лекари. Накрая правих снимка на гръбнака. Оказа се ошипяване и стеснени канапета на прешлен, нещо такова. И оттам явно притиска и дава тези усещания. Упражнения, йога...

# 362
  • Мнения: 1 930
Здравейте!От известно време забелязах , че имам нещо като шум в лявото ухо.Когато е тихо , особенно като си легна , чувам пулса си там.През останалово време не го забелязвам , но когато е тихо си го чувам.Дали трябва да се притеснявам  занеюо или да посетя лекар?

# 363
  • Мнения: 1 430
И аз по повод ушите. Ще ида на унг, но от вчера натиках ушна кал в ухото и е заглъхнало ужасно, слагам капки, но не минава. Да знаете дали фитосвещите помагат ??

# 364
  • София
  • Мнения: 398
И аз по повод ушите. Ще ида на унг, но от вчера натиках ушна кал в ухото и е заглъхнало ужасно, слагам капки, но не минава. Да знаете дали фитосвещите помагат ??
На мен само промивка при лекар ми е отпушвала ухото.
Едното ми  има склонност да образува тапи и точно в тези случаи съм си чувала пулса вечер. / по повод предният пост/
HollywoodGirl по-заглъхнало ли е едното ухо, дори и съвсем леко?

# 365
  • Мнения: 1 930
Ами мисля , че не го чувствам заглъхнало.През деня нямам проблеми със слуха , само вечер като е тихо чувам пулса в лявото ухо.

# 366
  • Мнения: 1 430
И аз по повод ушите. Ще ида на унг, но от вчера натиках ушна кал в ухото и е заглъхнало ужасно, слагам капки, но не минава. Да знаете дали фитосвещите помагат ??
На мен само промивка при лекар ми е отпушвала ухото.
Едното ми  има склонност да образува тапи и точно в тези случаи съм си чувала пулса вечер. / по повод предният пост/
HollywoodGirl по-заглъхнало ли е едното ухо, дори и съвсем леко?
Наистина нищо не помага, много е гадно Sad(( Вчера се опитаха да ми направят промивка, но мръднах и ме заболя, отложих го за понеделник и слагам капки. И все е дясното ухо, не знам Sad((

# 367
  • София
  • Мнения: 398
И аз по повод ушите. Ще ида на унг, но от вчера натиках ушна кал в ухото и е заглъхнало ужасно, слагам капки, но не минава. Да знаете дали фитосвещите помагат ??
На мен само промивка при лекар ми е отпушвала ухото.
Едното ми  има склонност да образува тапи и точно в тези случаи съм си чувала пулса вечер. / по повод предният пост/
HollywoodGirl по-заглъхнало ли е едното ухо, дори и съвсем леко?
Наистина нищо не помага, много е гадно Sad(( Вчера се опитаха да ми направят промивка, но мръднах и ме заболя, отложих го за понеделник и слагам капки. И все е дясното ухо, не знам Sad((
Последният път ми беше много твърда тапата и не стана с една промивка, та и аз слагах капки и ходих два пъти, но не мисля, че има друг вариант.

# 368
  • Мнения: 1 430
Промиха го, чувам отново, ураааааа Smile

# 369
  • Мнения: 7 174
HollywoodGirl, да не е нещо, свързано с щитовидната жлеза? Проверявала ли си показателите и' скоро? Аз започвам да чувам "дишането си" в ухото, като ми падне кръвната захар. Щом хапна нещо сладко, веднага се оправям. Но това ми се случва много рядко - само като гладувам продължително време, с цел отслабване.

Момичета, да споделя, че взех "Индекстол" и "Дентинокс" - дано му подействат на ММ и да закрепим положението до прегледа при хирурга.

И да ви питам още нещо: сещате ли се за физически магазин / аптека в София, от която бих могла да закупя тази вода за уста? Явно е много трудно откриваема.

# 370
  • Мнения: 2 638
Здравейте, не съм много по лекарствата, но днес имам силно главоболие и взех 2 БР Нурофен. Не ми минава, дали ще е лошо да взема 1 Миг 400 ? И двете са на основа на ибупрофена?

# 371
  • Мнения: 10 938
Гинеколожка ми беше препоръчла 800мг ибопрофен за болезнена киста на яйчника преди години. Било безопасна дневна доза. Но аз като цяло съм здрава. Нямам други здравословни проблеми. Не знам дали е подходящо за всеки.

# 372
  • Мнения: 2 638
Четох, нурофвна е по 200 мг всяка таблетка, Миг 400 е 400 мг, значи 800 общо, само дали има интервали приемливи или без значение?

# 373
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 825
Приемлив интервал е 8 часа между два ибупрофена, независимо от дозата и търговското им наименование. Можеш да редуваш ибупрофен с друго обезболяващо на друга основа през интервал от, да речем, 3-4 часа. За глава пия седалгин нео, защото от нищо друго не ми минава.

# 374
  • Мнения: 2 638
Благодаря, нямам такова. Мисля е от мъдрец, който расте, после спира и така доста време вече.

Общи условия

Активация на акаунт