Бременна на временен трудов договор

  • 721
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте, бъдещи и настоящи мами. Разгледах няколко теми, но не са дотолкова свързани с моя случай и затова зададох нова. Бременна съм в 12г.с. в момента и съм на работа в кол център с временен договор до 31.12.20г. Тъй като им трябват хора по празниците, наемат доста голям брой хора на временен договор на края на годината и после се освобождават. Преди също съм работила към този проект и след края на годината и като свърши договора си казахме чао. Тъй като сега съм бременна не знам как да процедирам, все още не съм съобщила на работодателя, тъй като ме е страх да не ме махнат. По принцип фирмата е страшно коректна, но все пак в такива случаи не знам как процедират. Бихте ли ми казали дали някой се е намирал в така ситуация и как се е развила, какви права точно имам и нямам? Страх ме е също и в болничен да изляза, тъй като ми става доста лошо и повръщам някой път. Добре, че сме от вкъщи поне, иначе щяха да забележат. Забравих да спомена, че съм на трудов договор.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 258
Щом сте на временен договор като изтече могат да ви освободят, дори и да сте в болничен, ако сте на изпитателен срок могат и по рано да ви освободят.

# 2
  • Мнения: 2 699
По груби сметки в края ня годината ще си в края на седмия месец. Ако се чувстваш добре и имаш сили за работа е добре да добуташ до 31 декември, после да потърсиш някой познат да те осигурява за да можеш да си вземаш майчинството. Става дума за две седмици. Трябва да се разберете за отпуските, които ще се натрупат. Не съм сигурна, дали и за втората година работодателя не дължи е неговата част от здравните осигуровки.
Текущият ти работодател има право да те освободи и не виждам причина да не го направи.

Общи условия

Активация на акаунт