Счупен преден зъб.Помагайте!

  • 2 433
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, моля за съвет.В неделя ми се отчупи 1/3 може и повече от фронтален зъб, при което изпаднах в ужас от гледката. В понеделник още бях на зъболекар и ми го изгради с фотополимерна пломба,но каза че не знае колко ще издържи. Не го чувствам здрав и не съм сигурна с него. Зъбът е със здрав корен и нелекуван, счупването не е стигнало до нерва. Препоръчайте вариант така,че да е естетически издържано и устойчиво в близките години.От Габрово съм, но се чудя къде да отида.. може би ако някой има информация за В.Търново или Ст.Загора.Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
С една такава пломба на преден зъб карам вече 10-та година.

# 2
  • Мнения: 20
Моето счупване не е малко и го усещам нестабилно... или може би защото зъболекаря ми каза,че изобщо не знае колко ще издържи.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моята предупреди, че много няма да издържи, но уви...

# 4
  • Мнения: 8 799
иди на преглед при други зъболекари да ти обяснят в твоя случай какво може да се направи и не бързай веднага да сядаш на стола, накрая помисли добре на кого да се довериш.
Има различни начини, щифт, изграждане на липсващата част, фасети и коронки. Щом го чувстваш нестабилен, значи не е добре работата.

# 5
  • Мнения: 20
Четох за коронка от цирконий, но не знам може ли на жив зъб, ще го усещам ли здраво..и така.Но не спирам да мисля за този зъб

# 6
  • Мнения: 12 752
Аз не виждам защо да не изчакаш и ако падне пломбата, тогава да му мислиш. В момента нямаш проблем, но може да си го създадеш при някой много деен зъболекар. Здрав зъб е, не го мисли, не давай да ти ги изпилват и да си правят експерименти с твоя зъб.

# 7
  • Мнения: 8 799
коронката също има недостатъци, след време венците се изменят и може да се получи така, че да се вижда  мястото, където започва коронката.
Коронка и фасета може и на жив зъб. А може и да ти се направи отново пломбата, но  от друг специалист.

# 8
  • Мнения: 20
Много Ви благодаря, всяко мнение и опит с тези неща са ми от полза. Неочаквано беше за мен и сега имам чувството,че не съм аз... просто защото е преден зъб.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Др Василена Панайотова в Стара Загора прави чудесен бондинг, но все пак е нужна консултация.

# 10
  • Мнения: 20
Трудно ли става записването при д-р Панайотова? Мисълта ми е чака ли се с месеци за час..

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Трудно ли става записването при д-р Панайотова? Мисълта ми е чака ли се с месеци за час..
Не, не мисля, че се чака много. Имайте предвид, че бондинга е като вашата пломба, но смятам, че тя ще го изгради по възможно най-добрия начин. А може да даде и друг акъл. Simple Smile чудесен млад специалист е.

# 12
  • Мнения: 20
Трудно ли става записването при д-р Панайотова? Мисълта ми е чака ли се с месеци за час..
Не, не мисля, че се чака много. Имайте предвид, че бондинга е като вашата пломба, но смятам, че тя ще го изгради по възможно най-добрия начин. А може да даде и друг акъл. Simple Smile чудесен млад специалист е.
       
 Много Ви благодаря. Ще я посетя.Има и начин бондинг с щифт.Прочетох за докторката, вярвам,че ще го направи по-стабилно и естетично отколкото е сега 😊

# 13
  • Мнения: 986
Аз имам драма стс счупен преден зъб.

Преди много години, малка бях, на люлка съм се ударила. След това ми го изградиха с някакъв материал, тогава още фотополимерите не бяха навлезли. Не знам какъв беше - казаха ми, че може да издържи 1 седмица, може и 6 месеца. Издържа 10 години.

Откакто падна обаче и ми сложиха фотополимер просто си скъсах нервите. Преден зъб е и сменям пломабата всяка година, защото ръбечто, на което “залепена”, демек границата между зъба и пломбата покафенява леко.

Иде ми вече ра се гръмна, защото отново е станало кафеникаво това ръбче. Нямам търпение да я махна и да сложа нови, но вече търся по-траен вариант. Моля ви, кажете - вашите покафеняват ли? Иначе е здрава и поне не е паднала...

Замислям се за бондинг, изключително неестетично е. Направо е ужасно. Rage приемам препоръки и за добър специалист в София.

# 14
  • Мнения: 10
Здравейте, аз имам подобен проблем след инцидент имам 3 предни счупени зъба единия вече умъртвен защото счупването е до венеца. Гледката е меко казано ужасна и много се притеснявам как ще изглеждам впоследствие Препоръчаха ми др Георги Илиев от стоматологичния факултет. Някой може да помогне с впечатления от него. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт