Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 9 част

  • 66 656
  • 857
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 109
Е каква е тази болница, в която не се правят епидурални, а само спинални упойки... Възможно ли е анестезиолог да може да сложи спинална, но епидурална не? Все ми се струва, че ако си анестезиолог, не би трябвалио да те притенсява нито едната, нито другата. А да си специалист само по едната е крайно несериозно. Явно трябва да се внимава с анестезиолозите там.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 17:24 от mimosna

# 31
  • Мнения: 157
Е, наистина ли не правят епидурална? Това не е хич добре. На практика, спиналната означава, че спираш да можеш да си движиш краката, най-грубо. Усещанията са много по-малко, трябва много точно да ти казват какво да правиш, кога да напъваш, без ти да имаш собсвтен контрол и усещаниуя. Изобщо, доста по за предпочитане е епидуралната упойка.

Наистина не мога да си представя, че не се практикува в Св. София. Че защо я рекламират тая болница толкова много, като една епидурална не могат да сложат. Вярно, че е малко по-сложничка, защото трябва да знаеш кога да спреш, когато пробиваш, ама чак пък такава сложнотия... В Майчин дом не съм чула на някого да слагат спинална, освен ако няма някакви сериозни показания. Предполагам и в другите болници е така... Макар че вече имам съмнения.

# 32
  • Мнения: 25
Здравейте,някой запознат ли е с тестовете за Коронавирус,че като гледам до ноември май няма да се разминат нещата (тогава ми е термина)? Ние ли си ги плащаме или  болницата ги поема?

# 33
  • Мнения: X
Длъжна е болницата да ги поема, но в повечето случаи пациента си ги плаща 🤷‍♀️

# 34
  • Мнения: 427
Здравейте! Искам да попитам раждалите по-скоро майки:
1. Отворени ли са VIP стаите за раждане, тоест има ли вече опция да раждам сама, без да има вероятност друга жена да чака да ражда след мен? Питам, защото чух, че VIP стаите били в ремонт в началото на годината и не знам дали е приключил, а съм "за" първия контакт с бебето, тоест първите 2 часа да седи с мен и да не ми го взимат, което няма да е възможно ако съм в общите родилни зали и чакат други жени след мен.
2. Възможно ли е бащата да присъства с мен на раждането, ако си е направил предварително Covid тест и е отрицателен? Има ли информация за това? Също, предполагам, че пак ще се случи само в индивидуална родилна зала, нали?
Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 14:56 от LoriYa

# 35
  • Мнения: 115
Здравейте! Някой може ли да ми каже мнение за д-р Семра Акташ?
Само лоши отзиви съм чувала за Акташ. Много е мила докато си вземе парите, след това не я търси.

# 36
  • Мнения: 782
Здравейте! Някой може ли да ми каже мнение за д-р Семра Акташ?
Само лоши отзиви съм чувала за Акташ. Много е мила докато си вземе парите, след това не я търси.
Много мазна жена.
Когато раждах, момичето с което бях в стая беше при нея.
По 100 пъти идваше, мазнеше се, лигавеше се, просто никаква тежест като лекар.
Като специалист може да е добра, но определено много неприятна жена.
П.С. Преди да си тръгна разбрах, че момичето и е плащала допълнително, тъй че мазненето е била да откопчи още някой лев.

# 37
  • Мнения: 1 091
Здравейте! Имам няколко въпроса,ако може скоро раждала мама със секцио да сподели:
1- Имат ли изисквания за размера на сака?
2 - Казаха ми да си купя 1 стек мин.вода,но след като родя. Като се обадя на моите хора,че съм родила,го остават на охраната и ще ми го качат ли?
3- Памперсите и мокрите кърпи за бебето можело на другия ден да ми ги донесат или ги искат веднага?

Общо взето това разнасяне на багаж не ми е ясно кога и как става?

# 38
  • Мнения: 782
Здравейте! Имам няколко въпроса,ако може скоро раждала мама със секцио да сподели:
1- Имат ли изисквания за размера на сака?
2 - Казаха ми да си купя 1 стек мин.вода,но след като родя. Като се обадя на моите хора,че съм родила,го остават на охраната и ще ми го качат ли?
3- Памперсите и мокрите кърпи за бебето можело на другия ден да ми ги донесат или ги искат веднага?

Общо взето това разнасяне на багаж не ми е ясно кога и как става?
1. Няма изисквания за размери
2. Вода ти трябва след операцията. Съветвам те да си вземеш в сака, поне за в началото. След упойката ще си много жадна.
3. След операция лежиш 1 ден в реанимация и чак на следващия ден те местят в стая  и ти качват бебето. Искат ти 5 памперса за тях и всеки път като взимат бебето да им оставяш по 1 . През останялото време ти сменяш памперса.
За мокри кърпи- искат 1 пакет за тях, но е добре и ти да имаш за себе си.

# 39
  • Мнения: 10
Здравейте. А искам да попитам понеже в някои болници осигуряват на бебето през престоя техни дрехи, а в Света София дали е така или майката трябва да му носи дрехи за престоя? Благодаря предварително! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 278
Не се носят дрешки. Бебетата са с дрешки на болницата.

Здравейте. А искам да попитам понеже в някои болници осигуряват на бебето през престоя техни дрехи, а в Света София дали е така или майката трябва да му носи дрехи за престоя? Благодаря предварително! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 698
Според мен е добре да си имате и Ваши дрешки, аз си носех.
Два пъти след визитация ми даваха бебето в нещо като блуза с връзки отзад и отгоре от пелени намотано като чувалче (не знам дали го обясних).

Аз с това нещо не се оправях, затова си го обличах с мои и вечер за тоалет го водех с техните.

# 42
  • Мнения: 1
Здравейте.Предстои ми проследяване на бремеността при д-р Маджена Панова.Все още не мога да реша къде да се случат всички изледвания и прегледи.Тя ми предлага в АГ "Св.София"( Тина Киркова) и МБАЛ"Св.София. За предпочитане поне от мен е втората болница,като се има предвид обстановка и локацията,че ми е по-удобна.Разликата разбира се има и в цената на проследяване в двете заведения.Въпросът ми е къде бихте ме насочили вие,които сте минали по този път и тези мами,на които им предстои същото скоро време?

# 43
  • Мнения: 782
Здравейте.Предстои ми проследяване на бремеността при д-р Маджена Панова.Все още не мога да реша къде да се случат всички изледвания и прегледи.Тя ми предлага в АГ "Св.София"( Тина Киркова) и МБАЛ"Св.София. За предпочитане поне от мен е втората болница,като се има предвид обстановка и локацията,че ми е по-удобна.Разликата разбира се има и в цената на проследяване в двете заведения.Въпросът ми е къде бихте ме насочили вие,които сте минали по този път и тези мами,на които им предстои същото скоро време?
Лично аз не бих се върнала пак в Тина Киркова.

# 44
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 953
Ако все още д-р Попова е началник на "Патологията" в Тина Киркова, май там ще ви обърнат повече внимание?

Общи условия

Активация на акаунт