Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 9 част

  • 67 012
  • 857
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 107
Yoana, щом бременността е свързана с репродуктивни проблеми се поинтересувайте и от доктор Иван Вецев. Много мами с инвитро и проблемна бременност му се доверяват, но не е от 1АГ.
Иначе и аз съм при доктор Даскалов.

# 286
  • Мнения: 321
Здравейте, дами!

Понеже не намирам тема за следене на бременност, а само тази за раждане, бихте ли споделили малко повече информация. Интересуват ме жени, които освен, че са раждали в Тина Киркова, са си следели бременността там. От коментарите, които прочетох виждам, че д-р Даскалов и д-р Богданова са с добро реноме.
На кратко - аз забременях с репродуктивна медицина в болница Надежда, но истината е, че финансово вече нещата придобиват прекалено голям мащаб, за който ние не сме подготвени. Отделно, че аз съм на терапии за задържане и съм в ужасен парадокс, че нямам право на болничен на този етап и карам на отпуска. До женска консултация ще стигна чак в края на 15-та, да не кажа началото на 16-та г. с., което ми се струва прекалено късно и вече сериозно обмислям смяна на болницата с нещо по-поносимо за нашия семеен бюджет. И след като нормално жените се записват на ж. к в 12-та седмица, аз не разбирам защо в Надежда нямаме това право. В момента нямам следящо Аг, час имам чак за 17-ти септември, а преди ден бях с прокървяване в спешното и реално няма кой да ме следи в този толкова страшен момент. Единствено ми предстои БХС+ ранна фетална морфология другата седмица. Знамм, че се прави между 11-13-та седмица. Аз ще съм 13++, да не говорим, че бебето върви напред с няколко дни. Доста ми е притеснено. И на работодател пелтеча, как трябва да лежа, бях и на терапия с инжекции в корема и пускам отпуск, а не болничен и си мислят, че ги лъжа.

Наскоро като лежах имаше много дами при д-р Баев. Специалист е по репродукция. Може да го проучите. По време на престоя ми имаше 3 дами след инвистро процедури при него, които споделиха добро отзиви.

# 287
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Yoana, и аз съм за доктор Даскалов. Няма да сбъркаш както е споменала и съфорумката. Следя се при него от самото начало с проблемна бременност съм през цялото време- кръвоизливи до към средата на 5тия месец, след това контракции започнаха,всеки един ден беше изпитание,но вече съм 9тия месец и съвсем скоро очаквам малкото човече. Прекрасен лекар и Човек е доктор Даскалов! Аз съм голяма паника, той го установи още в началото и определено и чисто психологически ми помогна много,за да се справя. Изключително мил и внимателен лекар,което се среща доста рядко! Отговаря си на телефона и обажданията по всяко време,а в такива моменти връзката с лекаря за мен е много важна!
По повод болнични от самото начало съм с болнични заради патологията на бременността ми и няма проблем с взимането им. Още повече ти имаш основателни причини за това. Както е споменала съфорумката има две такси от по 200 лв за абонамент към него,но това ти включва изследвания и ехографи. Акушерките потвърждавам,че са супер мили и внимателни! Лабораторията като плюс също е важна според мен,че ти е в самата болница!
Ако имаш въпроси съм на среща!
Лека бременност и раждане ти желая!

# 288
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Скоро ми предстои второ раждане. Искам отново да бъде в Тина Киркова и този път се надявам да стане водно. (2013г ми бяха зелени водите, затова не се получи). Преди раждах с Марта Дончева и вероятно пак ще се насоча към нея. Някой да е раждал скоро при нея, водно или не? И дали може да ми дадете препоръки за лекар за водно раждане (освен кабинет Зебра, вижда ми се прекалено да дам 2800лв)

# 289
  • София
  • Мнения: 504
Скоро ми предстои второ раждане. Искам отново да бъде в Тина Киркова и този път се надявам да стане водно. (2013г ми бяха зелени водите, затова не се получи). Преди раждах с Марта Дончева и вероятно пак ще се насоча към нея. Някой да е раждал скоро при нея, водно или не? И дали може да ми дадете препоръки за лекар за водно раждане (освен кабинет Зебра, вижда ми се прекалено да дам 2800лв)
В ТК от 2016г няма водно раждане. Аз през 2009г родих водно при д-р Арабаджикова. Но тя вече е в Надежда. През 2015г за малко да родя във вода при д-р Кирив, но тоновете на детето не бяха добри и не ме пуснаха. После махнаха ваната. Когато търсех лекар за второто ми раждане, почти никой в болницата вече не водеше водно раждане. Едвам намерих, но пък перфектен избор направих, макар и да не родих във ваната.

# 290
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Привет,

Записах се при д-р Даскалов на ЖК преди около месец, но пропуснах да го питам кога е следващият преглед и трябва ли да си запазвам час. Реших да питам първо тук, преди да звъня в болницата.

# 291
  • Мнения: 63
Привет,

Записах се при д-р Даскалов на ЖК преди около месец, но пропуснах да го питам кога е следващият преглед и трябва ли да си запазвам час. Реших да питам първо тук, преди да звъня в болницата.

Вече сте закъсняли даже, пишете му  или се обадете.

# 292
  • Мнения: 1 107
Може и на viber да му пишете, винаги отговаря. Въобще за всяко нещо търсете него, не е нужно да звъните в центъра.

Привет,

Записах се при д-р Даскалов на ЖК преди около месец, но пропуснах да го питам кога е следващият преглед и трябва ли да си запазвам час. Реших да питам първо тук, преди да звъня в болницата.

# 293
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Благодаря ви!

# 294
  • Мнения: 1 107
И аз да питам родилите скоро мами, че покрай ковид има някои промени.
Дрехите и обувките, с които отивам с мен ли остават или мога да ги дам на придружител, който да изчака?
Памперсите и мокрите кърпи кога и кой ги взима, може ли да не ги нося при приемането за секцио?

Ходих да си подам документите, но не получих адекватен отговор на всичките си въпроси. Жената не знаеше какво да ми отговаря... ходеше да пита някой друг, въобще все едно не беше от там. Като казах, че вилица и нож няма да ми трябва първия ден ме пита защо Grinning

# 295
  • Мнения: 558
Дрехите и обувките се дават на придружител, след като се преоблечеш. Даже беше задължително преди 3 месеца.
Памперси и кърпички ще ти трябват на следващия ден преди обяд. Взима ги акушерката, когато ви дадат бебчо за първи път. Спокойно може да ти ги донесат на следващата сутрин. Даже и да ги забавите не е проблем. Съквартирантката ми беше забравила кърпичките и ги даде чак на третия ден - те си отбелязват, когато са дадени.
Аз бях взела 1 малък пакет памперси и 1 пакет кърпички с мен при приемането, а на другия ден ми донесоха още 1 комплект. Със сигурност вземете 2 пакета кърпичики, за да остане единия при вас.
Леко раждане!

# 296
  • Мнения: 13
Здравейте, някой има ли информация дали др Елена Бангеева изражда в болницата и дали въобще преглежда в момента, понеже доколкото знам януари тази година е родила и може би все още е в майчинство?

# 297
  • Мнения: 250
Здравейте знам ,че темата е за раждане в болницата ,но ме интересува знаете ли лекар  там при който се проследява бременност,и евентуално после да изражда ,моля за съвет и име благодаря ви.

# 298
  • Мнения: 558
Здравейте знам ,че темата е за раждане в болницата ,но ме интересува знаете ли лекар  там при който се проследява бременност,и евентуално после да изражда ,моля за съвет и име благодаря ви.
Със сигурност има нялокло лекари, които проследяват бременност. Но не съм добре запозната кои са. Само знам за д-р Даскалов, при когото ми беше проследяването. Всъщност той ми е правил и двете цезарови и си ми е АГ като цяло. Много съм доволна от него. Можете да си запишете час през Супердок.
Чувала съм много добри отзиви и за други лекари там, но нямам впечатления.

# 299
  • Мнения: 321
Здравейте знам ,че темата е за раждане в болницата ,но ме интересува знаете ли лекар  там при който се проследява бременност,и евентуално после да изражда ,моля за съвет и име благодаря ви.

Аз мога да ви препоръчам Д-р Константин Петров.

Общи условия

Активация на акаунт