Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Може и да добавят други членове на семейството впоследствие, на мен по-скоро идеята ми беше, че сега куп народ, който се тръшка за ДО ще юрне личните лекари да издават предписания.

# 31
  • Мнения: 2 022
Ами да се юрне! Всеки има право да защити здравето на семейството си при пълна абдикация на институциите.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 049
Може и да добавят други членове на семейството впоследствие, на мен по-скоро идеята ми беше, че сега куп народ, който се тръшка за ДО ще юрне личните лекари да издават предписания.
Надявам се да издават на всеки пожелал, за да се опразнят и класните стаи малко, но и това няма да стане! Joy

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Всъщност и аз се надявам. Така не малко деца ще са си вкъщи, а в класните стаи ще останат намалена бройка. За всички ще е добре.

# 34
  • Мнения: 21 455
Едва ли ще е толкова просто. Освен това е за някакъв период от време. Но пък полека ще дойде зимата, а с нея и вероятността голяма част от учениците да преминат на ОЕСР по други причини.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вече е ясно как ще започне годината. По-интересно е да се проследи колко от настояващите за ДО ще се възползват сега. Моето предположение е, че ще са малко, защото пак няма да им хареса това, което им предлагат. Те искат хем да е обучението онлайн, хем да е за всички еднакво, за да са равнопоставени с другите и за да получат същото като обучение.
Аз няма да спирам детето си от присъствено, макар, че гледаме вкъщи болен с инсулт, хипертония, диабет и болни бъбреци. Достатъчно рискови сме двамата с мъжа ми заради професиите ни. А детето ми е в ЕГ и има нужда от училище и то присъствено.

# 36
  • Мнения: 2 022
Не забравяйте, че "трябва" да похарчим от 200 до 1000 лв на дете и да подпомогнем индустрията 15 септември, а това изисква присъствено начало. В последните страници на предната тема много точно са описани сценариите и въпросът не е дали, а кога ще минат всички на ДО.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 049
Е, защо? То пак ще се похарчат тия пари. Учебници все ще се купят, децата голи няма да ходят... разходите си вървят.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 987
Оправдание...Защо някой  учител, в случая Лиляна, да се налага да се оправдава пред теб или друг за вижданията си, Манжелка? В училището на децата ми две дами са се пенсионирали, много качествени учители в решаващия 8 клас. Подозирам, че редом с навършената пенсионна възраст  довод е и някой здравословен проблем/опасение за близки, понеже иначе и по-възрастни от тях са останали на линия за присъствено. Как на никого не му минава мисълта да им иска оправдание? Ми естествено, просто няма право.. Но ти можеш да си позволиш в обратния вариант да искаш обяснения и оправдания..

Ох, страховете са си страхове, тях ги разбирам, ама сега и учебниците/помагалата и разходите за тях намесихте като довод за присъствено начало... Те даже ще са по-нужни тези бумаги баш на избралите ДО за доучване, така че няма да си ги спестите парите в нито един от случаите. А дрехите, обувките  и сие  и иначе ги купувате на детето, няма, предполагам, да ходи голо и босо до магазина с маска и  за играта с избраните деца навън, нали?

ПП Слънчевата ми е взела думите от устата, опс,  от клавиатурата..

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 19:05 от пенсионирана русалка

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Предполагам, че почти всяко семейство има рискови близки. Но лично аз съм за присъствено обучение. Въпреки, че самата аз съм рискова.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 591
Според някои потребители до излизането на ваксина, SoulFree... Ама и тогава няма да се стигне до консенсус, понеже масово хората ще си я бият само ако е задължителна. В притивен случай, с пълно право според мен, множество хора ще изберат да не я слагат на себе си и децата си. Поне не и в близките година-две, докато не се уточни наистина има ли и какви са страничните й ефекти. Понеже и от ваксини се умира.. И ако дотогава се кара на ДО, ще произведем едни асоциални и неграмотни деца. А здрави няма да са и чисто физически, понеже едно продължително, изцяло ДО ще довлече след себе си ред проблеми ...

Точно това щях да напиша , Слънчева. Избор има някакъв, слаб гарантирано откъм качество на образователния процес, да. Ама ситуацията става малко в стил "хем сърби, хем боли". Искаме детето да е вкъщи, ама и да не страда по никакъв начин обучението му..


Е, аз не искам да е вкъщи, искам нивото на хигиената и мерките да са като във Пирогов или ВМА... или, хайде, да не ставаме нахални - като в АЕЦ-а или в Борика...
Или... поне някакво. Уви, няма да е по никакъв начин различно от това досега - а то знаем точно до какво води. Виждаме го всяка година по време на грипните вълни.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 049
В световен мащаб сценарият е един и същ. Тръгват на училище, започват да излизат заразени деца в училищата, преминават на ОЕСР, някъде паралелки, някъде цели училища.
Четох материал за Израел, които май бяха първи... Споделят горчивия си опит и дават препоръки на следващите държави. Така ще е, проба-грешка. Можем да сме съзнателни и взаимно да си помогнем, а можем и да се плюем през оградите и да се сочим с пръст. От нас зависи...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Може и да добавят други членове на семейството впоследствие, на мен по-скоро идеята ми беше, че сега куп народ, който се тръшка за ДО ще юрне личните лекари да издават предписания.
Добре де, защо трябва толкова груби и подигравателни изрази да се ползват? Това, че се притеснявам и не желая да пусна детето си присъствено се окачествява като "тръшкане за ДО"? Ами... по същата логика и другите "се тръшкат" за присъствено на всяка цена.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 049
Не, месечинка виторога, трябва да има избор, дори за тези, които нямат друга причина, освен притесненията!
Единственото, което аз се чудя, дали и кога ще регламентират този избор? Ако не го направят, приветствам всеки, който иска да остави детето си вкъщи, да го направи с каквито средства намери за добре!

# 44
  • София
  • Мнения: 17 987
Действително е неуместно използваното "тръшкане", Месечинка, понеже всеки си има своите доводи и  виждания за нещата, ама как само то ти направи впечатление, а някои други, далеч по-обидни квалификации назад не те смутиха никак.. Или понеже са написани от хората, предпочитащи ДО, стават приемливи? Предполагам не е нужно да ги цитирам..

Общи условия

Активация на акаунт