домашна VS купешка козметика

  • 2 861
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Ползвам предимно купешка козметика, но понякога и домашна  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 295
благодаря на всички за отговорите Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 616
Аси, браво на теб, че имаш и време, и търпение да си правиш сама козметиката. На мен не ми се занимава, та затова си ползвам купешката.
Освен това имам кофти опит с една Парижка маска за хубост - слага се листо от кисело зеле на лицето, престоява еди-колко си минути и се мие. Не знам зелето ли бе възкисело и възсолено или аз прекалено дълго го държах на физиономията си, ама станах червена като сфетофар и няма махане! Та оттогава дори маските предпочитам да са ми купешки!

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ползвам само купешка козметика. 

# 19
  • Мнения: 5 475
Аз предпочитам "купешка" козметика, но пък не бих се присмяла на някого, който ползва домашно направени мазила. На който както му харесва  Peace

и аз мисля така!  Peace

# 20
  • Мнения: 6 623
купешка ,поради липса на време

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
И аз ползвам само купешка, просто ми е по-надеждна, а и не съм човек, който ще тръгне сам да си прави. Сигурно много бих се изложила. Но се възхищавам на хора, които могат сами да си я приготвят. Тава си е умение!

# 22
  • Мнения: 3 932
Не съм фен на домашната козметика (което не значи, че не признавам правото на избор), моята логика е, че все пак хората инвестират много пари и знания в изследване и приготвяне на качествена козметика, а на мен ми остава само да се възползвам...

# 23
вследствие ограничих тотално използването на козметика от магазина, а започнах да си приготвям маски по домашни рецепти. няма нужда да споменавам, че съм много доволна.

ОБАЧЕ

споделих с една позната, която работи за диор, за това и те с половинката й ме оплюха, че съм си мажела лицето със зехтин, вместо с някой купен крем. на всичкото отгоре ми се присмя девойката с репликата: "стига бе! оцетче на косата, зехтинче на лицето - направо салатка"  #Cussing out ...
Аси,а ти какво очакваш да ти каже?"Недей купувай стоката ми,по-добре си забърквай в къщи кремчета".Как ще се изхранва мацката,ако никой не им влиза в магазините?Специално на Диор пък имах няколко крема,при това донесени от Франция,и това е най-лошата бяла козметика,която някога съм ползвала.Случайно попаднах и на друго такова мнение тук,във форума.
Жените в моето семейство винаги са предпочитали домашната козметика и аз така съм свикнала.Очарована съм от резултатите,никога не бих я заменила.Ограничила съм до минимум купуването на козметика,като предпочитам кремове с колкото може по-малко химия и чета внимателно съставките.

# 24
  • Мнения: 324
При мен само маската за коса е приготвена в домашни условия, ама аз и рядко я правя ooooh!.
Всичко друго купувам, обаче не пропускам, беля ли краставица, да си мажа лицето с обелките bowuu
Обаче незанм как ви стига времето, аз направо все препускам и върша по пет неща наведнъж, понякога и крема за лице го нанасям на две, на три, пък какво остава за приготвянето му  Close

# 25

Обаче незанм как ви стига времето, аз направо все препускам и върша по пет неща наведнъж, понякога и крема за лице го нанасям на две, на три, пък какво остава за приготвянето му  Close
Ами сутрин докато правя кафето,си мажа,примерно,едно зрънце грозде и си продължавам работата.То си стои,после го мия с минерална вода.Вечер се разгримирам с "моя"си лосион-розова вода+бадемово масло.Понякога си обтривам лицето с лайка или натърквам с краставица.Когато имам време,обикновено в неделя, си слагам някоя от всеизвестните маски мед-яйце и т.н.Въпрос на организация.

# 26
  • Мнения: 686
Ползвам и двете. Когато имам време много обичам да си приготвя някоя маска за коса или лице.

Специално за зехтина - през зимата само той оправя сухата ми кожа, никой крем не е успял!!!

# 27
  • Мнения: 4 621
Аз предпочитам "купешка" козметика, но пък не бих се присмяла на някого, който ползва домашно направени мазила. На който както му харесва  Peace

и аз мисля така!  Peace
Peace

# 28
  • Мнения: 1 002
само купешка - не мисля , че домашната има същия ефект
а и не ми се занимава , честно казано да бъркам това и онова

# 29
  • София
  • Мнения: 1 724
Ползвам и двете. Когато имам време много обичам да си приготвя някоя маска за коса или лице.

Специално за зехтина - през зимата само той оправя сухата ми кожа, никой крем не е успял!!!

newsm10 newsm10  202uu

Общи условия

Активация на акаунт