Обратно в България??

  • 9 587
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 673
Подкрепям Кристина. Храната е най голямото перо в бюджета.
За здраве нещата са непредвидими, тук няма такава традиция на здравни застраховки както на вън. Като дойде до ... главата. Плащаш.
Транспорт. Зависи къде живеете. Във Варна сме с кола, но ако бях в София бих се движила с метро. Обаче 2 деца в малка възраст как се развеждат по училища и градини с ГТ, не ми е ясно.

# 46
  • Мнения: 8
Сега и тук има вериги магазини в които всичко е органик и там наистина оставяш повече пари, но това не означава ,че в другите магазини храната е зле напротив и там има добра като качество и органик храна .Местото наистина не знам в България колко струва ние сме вегетарианци от много години ,но от приятели българи тук знам ,че тук в САЩ е мнгоо по-евтино .Да може би съпоставено като стандарт между България и САЩ (зависи къде защото има и мноооого скъпи места и не толкова скъпи) храната тук идва малко по-евтина .Днес бях на пазар предимно купувам сирене -даже си намерих българско има и турско , кашкавал чедър или ементал 300-400 гр е около 4-5 долара ,месо за децата пилешко или каима за кюфтета пуешка и телешка и сьомга това ядат като месо . прясно Млякото органик е около 5-6$ за 2 л. Зеленчуци всякакви взимам понякога и замръзени . има много фермерски пазари и понякога и от там взимам , ядем  и варива като лещи, различни видове боб, нахут варен,киноа и т. н.  Е да и хляб много хахах.
Може би голям разход ще е бензина защото и аз не си представям да мъкна деца из градският транспорт, тук пълня колата за 25$ а не е малка , но пък в България много други неща са по-евтини та се компенсира.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 04:29 от Mimeto19

# 47
  • Мнения: X
С 150-180 лв.  седмично храна за 4 чл. пазар ще се справите.

# 48
  • Мнения: 10 993
С 150-180 лв.  седмично храна за 4 чл. пазар ще се справите.

С тия пари ще гладувате. Поне 400-500 лв. За храна седмично ви трябват. Аз пари за бензин не давам, не знам нито цените нито разходът. С метрото в София е най-бързо.

# 49
  • Мнения: 35 891
Благодаря за мненията мисля че придобих някаква представа

Общи условия

Активация на акаунт