Парфюмни размисли и страсти - 249

  • 56 159
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 026
Limonche, непременно ли искаш да е изненада? Защо не си направите няколко ароматни излета, и да видиш какво ще си избере детето?
Ще ми повярваш ли ако ти кажа, че живея в областен град, където няма нито един магазин, където могат да се пробват или купят качествени парфюми. Преди имаше един, но наскоро разбрах, че са го закрили. За себе си обикновено стрелям на сляпо, но понеже е за нея не смея. Скоро ще ходя до София, но сама, и ще пробвам това онова.

Вярвам ти напълно. Децата са капризни, и изборът им често е озадачаващ, затова.
Ариана Гранде, Нина Ричи ябълките, специално Rouge, Luna, Bella.....Последните 2 и аз бих прибрала. Руж си купих за Баба Марта, не издържах. Laughing
https://www.fragrantica.com/perfume/Nina-Ricci/Nina-Rouge-56162.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Nina-Ricci/Luna-39376.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Nina-Ricci/Bella-50026.html

Синът ми си избра за 10тия рожден ден Флуо на Масаки, и много го обича. Много хубав, плодов разкош. Two Hearts
Препоръчвам и него.
https://www.fragrantica.com/perfume/Masaki-Matsushima/Fluo-8828.html

# 61
  • Виена
  • Мнения: 925
Момичета, около мен тия дни има магазини на Aqua del Elba, познавате ли някои от тях, бихте ли препоръчал или споделили мнение. Бих искала да избера един аромат, за предпочитане студен, искрящ и весел

# 62
  • Мнения: 245
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus Обичам всички сезони, но есента ми е специална. Не смятам да купувам нови парфюми, защото за кратък период придобих прекалено много и се пренаситих. Трябва ми време, за да ги понося, да се подредят в паметта ми, някои да ги изпръскам, други да ми омръзнат... Няколко типично есенни парфюми от моите: White Plumage от Francesca dell'Oro; L'Interdit EDP Givenchy; Blue Silk Agent Provocateur; Montblanc Signature; Fan di Fendi Extreme; Papavero Soave от L'Erbolario; Living Lalique... Пожелавам на всички красива, ароматна и здрава есен! Flowers Four Leaf Clover
Азалия, кой парфюм е "Чушките"?

# 63
# 64
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря за темата! Чакам се нетърпение малко да се нормализират температурите, в тези нечовешки жеги трудно оцелява парфюм. Аз в последните дни имам необходимост да нося свръхполиткоректни парфюми, почти недоловими и извадих от дълбоките запаси едно мило розово шипърче, световно неизвестно, но доста културно направено.
А точно в обедните часове и в най-големия пек застанах да чакам автобус на една спирка. Още не бях спряла там, усетих (какво ти "усетих", почти видях!) облак от Ла Ви е Бел, носещ се от една девойка, също чакаща. Дори и маската ми не ме спасяваше от чудовището Ла Ви, а бедното ми розово шипърче се сви някъде около подгъва на дрехата ми и там започна да бере душа.
Наложи се да пропусна автобуса, в който се качи мацката с Ла Ви-то и да си причиня още 15 минути чакане в 35-градусовата жега. Предпочетох така, случвало ми се е да слизам по спешност от автобус заради този парфюм и знам, че едва оцелях до първата възможна спирка.

# 65
  • Мнения: X
И аз имах преживяване с този парфюм. Снощи, излизайки да се видя с приятели, изведнъж надушвам... ЛВЕБ и понеже съм много разсеяна, започвам да се питам, аз ли се напръсках с това нещо и не помня!? 🙄 Ама доколкото си спомням вчера сложих Jimmy Choo. Пък си помислих дали не си въобразявам, но не - на няколко пъти така на вълни ме връхлиташе точно ароматът на ЛВЕБ, който няма как да се сбърка. Никой не вървеше пред мен, нито зад мен, изобщо - просто нямаше от къде да се появи аромат на парфюм, който никой нормален човек не би сложил на 35 градуса, както и просто ей така от нищото, та сякаш вече и парфюмни халюцинации имам. Не можах и все още не мога да си обясня полъха на парфюма, който усетих поне 3 пъти. В никакъв случай Jimmy Choo не прилича или пък да се превръща в някакъв момент в ЛВЕБ.

# 66
  • Мнения: 1 006
Говорим си ние за есенни парфюми, правя си аз разни планове да си нося новите. И какво да направя сутринта преди работа... напръсках се с S. T. Dupont Royal Amber... толкова да е хубав този парфюм, имам чувството, че с него (и още няколко) мога да живея...

Редакция: толкова много комплименти отнесох тази сутрин за няколко часа с това златно любовче, че .. как да не го обичам просто.?!?🙈🥰

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 07:33 от Jollie

# 67
  • Мнения: 36 089
хаха, точно в момента седя до една жена, чийто живот е прекрасен и с който е превзела цялата спирка на метрото - ще се кача в най-отдалечения вагон!
днес пак съм със смокиня, но молинарска

# 68
  • Мнения: 31 358
Този ЛаВи голям душевадец.

# 69
  • Мнения: 779
За есента ми се иска да намеря нещо, което да има преобладаваща нотка на ром, или коняк. Да няма примеси много на разни карамели, ванилии ... какао малко може. Някой има ли идеи?
Сетих се и за Rouge Royal Princesse Marina De Bourbon - имам спомен за ухание на ягоди, отчетливо, също искам да намеря, но нещо не намирам в българските сайтове.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 08:38 от Hastar

# 70
  • Мнения: X
Хаха, разсмяхте ме сутрин рано...Simple Smile
Днес сложих Амбре, толкова ме радва този парфюм, така хубаво ми се разгръща, сякаш врата към приятни емоции отварям. Не мога да разгранича и да опиша какво усещам, но е мое и достатъчно да ме задоволи...
Сутрин понякога взимам колелото и се изненадвам как се развиват парфюмите, когато се поизпотиш от физическо натоварване. Някои сякаш се концентрират и засилват в тази среда...
А, Роял Амбъра е страхотен парфюм, хем не ми е зазимен, а не се сещам за него.

# 71
  • Мнения: 10 026
За есента ми се иска да намеря нещо, което да има преобладаваща нотка на ром, или коняк. Да няма примеси много на разни карамели, ванилии ... какао малко може. Някой има ли идеи?

Tom Ford Velvet Orchid
Valentino Donna Noir Absolu
Elizabeth Arden 5th Avenue Royale

# 72
  • Мнения: 912
Преди няколко дни се прибрах от морето.Не мога да ви опиша през колко облака Ла ви и Ейлиън минах, направо се втрещих... Това лято беше много странно за мен и противно на друг път, рядко посягах към типично летните си парфюми.Друг е въпросът, че жегите унищожаваха всичко, освен Мон Simple Smile Та , чакам да се захлади и аз, така ми се носи нещо плътно и шлейфово.Днес ще сложа Синия час за втори път.Не знам при мен ли е проблема, но не се задържа и половин час.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Този ЛаВи голям душевадец.
Хаха, аз съм разправяла на плаж съм го засичала.Носят си го мацките.Smiley Не ги спира 35 гр.,но парфюмът си е много хубав, харесван и определено предпочитам него пред ретро  изпълненията от които ми призлява.

# 74
  • Мнения: 2 900
.....
А точно в обедните часове и в най-големия пек застанах да чакам автобус на една спирка. Още не бях спряла там, усетих (какво ти "усетих", почти видях!) облак от Ла Ви е Бел, носещ се от една девойка, също чакаща. Дори и маската ми не ме спасяваше от чудовището Ла Ви, а бедното ми розово шипърче се сви някъде около подгъва на дрехата ми и там започна да бере душа.
Наложи се да пропусна автобуса, в който се качи мацката с Ла Ви-то и да си причиня още 15 минути чакане в 35-градусовата жега. Предпочетох така, случвало ми се е да слизам по спешност от автобус заради този парфюм и знам, че едва оцелях до първата възможна спирка.

Атти, чета те и сякаш имам де жа вю. Simple Smile Ти си го пропуснала автобуса, но аз бях в него. Ха ха ха, смея се. Smile  
Снощи прибирайки се от работа имах същото преживяване. И не, не беше по-хладно, в автобуса беше поне 35 градуса. Мацето (да се чуди човек, как на едно такова крехко девойче изобщо му е дошло на акъл да се полее с ЛВБ!?), което се качи, на всичко отгоре седна пред мен. Нямах вариант нито да сляза, нито да пропусна автобуса, действието се развива в 22:30 ч. Колкото и да си придърпвах маската, нямах шанс да не го усещам. Питайте ме как дишах през цялото време. Отрови ми душата. Mask

Благодаря за темата.
Нямам типично есенни парфюми, по-скоро такива, които ми харесват как се развиват в топло и в хладно време, но с нетърпение чакам малко да захладнее, та да си нося пудрите и смолите.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 09:49 от Sysly

Общи условия

Активация на акаунт