Мартенски бебчета 2020, тема 2

  • 10 818
  • 247
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 724
какъв е този овеселителен парк?
звучи интересно

# 166
  • Мнения: 130
Нашето бебе получи дървено колело. Много му се радва, изправя се, обикаля го, за баланс е чудесно. В аванс е съобразно възрастта, но пък страшно се забавлява, бута го напред, назад и така. То това май е най-интересното. Другите неща са си стандартни - дрехи, малко плюшени играчки, които не толерирам пък и тя не им обръща внимание още, та ги прибрах за по-натам.
Мами, вие записвали ли сте бебчетата на детска кухня? Какви са ви настроенията?
Честита нова година, бъдете здрави вие  и всички обичани от вас хора Flowers Hibiscus Wine GlassTada

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Нашето бебе получи дървено колело. Много му се радва, изправя се, обикаля го, за баланс е чудесно. В аванс е съобразно възрастта, но пък страшно се забавлява, бута го напред, назад и така. То това май е най-интересното. Другите неща са си стандартни - дрехи, малко плюшени играчки, които не толерирам пък и тя не им обръща внимание още, та ги прибрах за по-натам.
Мами, вие записвали ли сте бебчетата на детска кухня? Какви са ви настроенията?
Честита нова година, бъдете здрави вие  и всички обичани от вас хора Flowers Hibiscus Wine GlassTada
Калоян беше 2 месеца на частна кухня, докато успяхме да се вредим за държавна. Много съм доволна, готвят вкусно и на него много му харесва:) Предпочита храната от държавната пред тази в частната. На мен също повече ми харесва, но и частните си е вкусно.

# 168
  • Мнения: 384
Здравейте, Какво давате за зъбки. На 10+ е и има само едно зъбче. Вечер се събужда с пронизителен плач по няколко пъти. Предполагам, че е от зъбки. Купувала съм няколко вида гелчета и прахче, но облекчение не видях. Надявам се да не е като при коликите, там смело мога да кажа, че опитах всичко предлагано от фармацията. Без резултат

# 169
  • Мнения: 7 724
държавната кухня има ли сайт?
влязох в сайта на една частна и не ми хареса добавянето на сол и захар, лук ... и какъв е този кашкавал (не се ли въвежда след 1 година). А тези храни пасирани, на дребни парченца, как са? Аз засега мисля да си готвя, не работя и мога сама да готвя

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 105
държавната кухня има ли сайт?
влязох в сайта на една частна и не ми хареса добавянето на сол и захар, лук ... и какъв е този кашкавал (не се ли въвежда след 1 година). А тези храни пасирани, на дребни парченца, как са? Аз засега мисля да си готвя, не работя и мога сама да готвя

Не знам от къде сте не във всеки град имат държавни кухни (всъщност това са млечните кухни на държавните детски ясли, които имат разливовъчни). Нямат сайт, но менюто може да се види в сайта на съответната детска ясла, тъй като същото меню ядат и децата в яслата Simple Smile

# 171
  • Мнения: 7 724
от Пловдив съм.
Как да разбера към коя ясла е дадена кухня. Имам 2 наблизо и не пише нищо за ясла ...

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 105
от Пловдив съм.
Как да разбера към коя ясла е дадена кухня. Имам 2 наблизо и не пише нищо за ясла ...
И аз съм от Пловдив, ще ви изпратя един документ, в който са отбелязани всички детски ясли и към кои от тях има кухни и с какъв капацитет са, защото нещо не мога да прикача файла Simple Smile

# 173
  • Мнения: 83
Здравейте,ние сме на държавна детска кухня от гр.Варна това е сайта https://opkdhvarna.com/ вижте го ако искате има описани всички продукти с които са приготвят ястията,има супа,пюре, и десерт, доволна съм.храните са мн вкусни нямат сол,но по някога слагат черен пипер по мъничко. На 10++ сме и още нямаме зъбки.но храните от кухнята са съобразени с консистенцията.

# 174
  • Мнения: 130
Здравейте, Какво давате за зъбки. На 10+ е и има само едно зъбче. Вечер се събужда с пронизителен плач по няколко пъти. Предполагам, че е от зъбки. Купувала съм няколко вида гелчета и прахче, но облекчение не видях. Надявам се да не е като при коликите, там смело мога да кажа, че опитах всичко предлагано от фармацията. Без резултат

Ние имаме 8 зъба и в началот още забелязах, че гелчетата не помагаха на бебето. Минах на хомеопатия - пробвах Камилия и Натура мама. Съдя, че при нас действат. Успех!

# 175
  • Мнения: 1 359
Моля дя споделите режим на хранене на бебе на АМ. Благодаря!

# 176
  • Мнения: 13
Моят син е на ам от 3 месечно бебе. Допреди две седмици режима ни беше : сутрин към 7:30 ам; към 10 попара или кус-кус; 13 -обяд, 16:30 сл. закуска. След това имаше едно междинно хапване на плод и вечеря с ам към 20.
От две седмици си махна сутрешното мляко и сега закусва с попара, качамак или кус-кус със сирене към 8 след това имаме междинна закуска с плод, сок или бисквитка към 10-11, обяд към 12;30-13 часа; следобедна закуска, междинно и вечеря с ам. АМ вече яде само по един път вечер.

# 177
  • Мнения: 130
Подобен режим и тук, закуска към 10, 10:30  може и след - попара с козе сирене или кисело мляко с бисквитки, или пшеничен грис с масло и козе сирене; точно в 12 разцепва със сън, преди който омита едно мляко от 210 мл, като стане към 14:30 - хапва месно или зеленчуково пюре, към 18:00 часа плодово, към 21 каша. Заспива към 22, 22:30 , като преди сън също пие мляко. Буди се към 00:00 за да пие мляко пак, този път по-малка доза, към 04:00 часа отново мляко, рязко след сутрешното окончателно събуждане между 7:30 и 08:00понякога пак пие мляко.Иии, общо -взето така протича нашия храноден Sweat SmileSweat Smile

# 178
  • Мнения: 186
Моля дя споделите режим на хранене на бебе на АМ. Благодаря!
6:00-7:00 АМ; 10:00 закуска (каша с плод най-често); 13:30 обяд (зеленчуково пюре с месо или жълтък) 17:00 следобедна закуска (плод; плодово пюре или каша) 20:30 АМ. Има и едно нощно хранене с АМ към 1 или 2 часа.

# 179
  • Мнения: 1 359
Благодаря ви много, че се включихте. Зададох въпроса си твърде общо. Интересувам се най- вече какво количество АМ изяждат. На кутията с Аптамил пише 3 х 180мл на ден. Това ми се струва адски недостатъчно. Но пък сега като ви чета, доста сте напреднали с твърдата храна....

Общи условия

Активация на акаунт