Силиконовите форми за кекс

  • 13 233
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 037
А знаете ли от къде мога да си купя такива силиконови форми и тавичка и въобще всякакви видове

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ползвам и много глинени съдове,мисля че страхотно подобряват вкуса на ястията.

Знаеш ли, че и глинените съдове могат да отделят вредни вещества. Някои от така наречените гледжосани глинени съдове се правят с оловни бои и също са вредни Wink.

# 17
  • София
  • Мнения: 472
Ползвам и много глинени съдове,мисля че страхотно подобряват вкуса на ястията.

Знаеш ли, че и глинените съдове могат да отделят вредни вещества. Някои от така наречените гледжосани глинени съдове се правят с оловни бои и също са вредни Wink.
Присъединявам се --гледжосаните съдове наистина излъчват отровни вещества.

# 18
  • Мнения: 2 427
Стига бе,сериозно Shocked?!Ужасссс,аз доста често правех разни гювечета на фурна Confused...имам и тигани и разни други тенджери от керамика.Не съм знаела тази подробност!Не че ми пука толкова за мен,колкото за тези които обичам. Tired

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Чувала съм, че като се драсне с игла (вътре) гледжосания съд не трябва да остава следа.

# 20
  • Мнения: 456
И аз да споделя мнението си за силиконовите форми.

Голяма любителка съм на кексове и в какви ли не форми не съм правила, но най-хубави ми стават в силиконовите форми...  Peace Никога не бях чувала че са вредни....  Thinking
Харесвам ги най-много защото:
1. По-добро изпичане
2. Не е нужно намазване на съда
3. Изключително лесно почистване
4. Заемат по малко място защото са огъваеми

Това е моето мнение...  Blush И съм съгласна с Блонди че има толкова други "вредни" неща, които правим и използваме.

# 21
  • Мнения: 486
за бибите-ползвам винаги такива от естествен каучук,въпреки че се налага да ги сменям често.
Мнението ми за бибероните от естествен каучук се изразява с няколко думи - алергия към латекс.
Потвърждавам за глинените съдове - могат да са източник на олово, т.е. има опасност от отравяне, особено опасно при бременни и деца.

# 22
  • Мнения: 2 825
А какво означава гледжосани ?  Blush

# 23
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
А какво означава гледжосани ?  Blush

Тези, които са с гланц Wink.

# 24
  • Мнения: 2 825
А какво означава гледжосани ?  Blush

Тези, които са с гланц Wink.
Мерси   bouquet
Нямаше да се сетя, че е това  Blush

# 25
  • Мнения: 818
Да ви питам-вие намаслявате ли силиконовата форма преди печене?Аз досега сьвестно я намаслявах.Днес реших да изпека кекс без да я намасля и така беше залепнал,че го вадих на парчета.

# 26
  • Мнения: 456
Bambinkamalinka, никога не съм мазала силиконовите форми... и се изпича превъзходно! Не знам ти какви форми използваш, че да ти залепне... newsm78

# 27
  • Мнения: 818
Формите са италиански,от магазин за професионално оборудване "Пиеро"-Бургас

# 28
  • Мнения: 143
Да, намаслявам ги, тъй като и на мен ми залепват, макар че са професионални, ето и произведение с тях:

# 29
  • Мнения: 818
Ей,тази червената не сьм я виждала-много е хубава и какви красиви мьфинчета излизат от нея Laughing
Но честно казано вече се чудя дали да си купувам на тази фирма-имам две форми за кекс и една за мьфини и всички залепват много.
Май ще трябва да си взема на Lurch или Tescoma.

Общи условия

Активация на акаунт