Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 30 266
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20 171
А, Долче, аз го махнах, няма смисъл.

# 16
  • Мнения: 7 195
Аз ям 2 или 3 яйца (в повечето случаи 3 бр.) сутрин, като ги комбинирам с краставичка или домат с няколко маслини.
Понякога си правя чиа с плод + 2 яйца.

Бонго, това намерих за глутамина - https://biomall.bg/micronized-l-glutamine-mikroniziran-glutamin- … ;description=true

Нещо не ми харесва частта с въглехидратите. Аз правя упражнения, преди време беше почти всеки ден, напоследък заради болки в коленете ги поспрях. Но така или иначе, нямам високоинтензивна физическа активност, а по-скоро нормална. При това положение се чудя дали да почна да приемам глутамин и как ще се отрази това на ИР.

# 17
  • Мнения: 1 517
Аз ям 2 или 3 яйца (в повечето случаи 3 бр.) сутрин, като ги комбинирам с краставичка или домат с няколко маслини.
Понякога си правя чиа с плод + 2 яйца.

Бонго, това намерих за глутамина - https://biomall.bg/micronized-l-glutamine-mikroniziran-glutamin- … ;description=true

Нещо не ми харесва частта с въглехидратите. Аз правя упражнения, преди време беше почти всеки ден, напоследък заради болки в коленете ги поспрях. Но така или иначе, нямам високоинтензивна физическа активност, а по-скоро нормална. При това положение се чудя дали да почна да приемам глутамин и как ще се отрази това на ИР.
Уорър, доза от 5 гр не би тр да има такъв ефект върху организма, както, ако се взима при интензивно трениращ човек, а именно 0,2 гр на кг тегло. В моя случай това са 13,6 гр, но аз пия само 5 гр с цел, първо нормално функциониране на червата и "лечение" на възпалителни процеси там (от гл. т. на хашито). От гл т на тренировката, не ми се налага да тъпча банани или барове, за да предотвратя мускулна загуба и разпад на белтъчините. Отделно неутрализира млечната киселина и бързо се възстановяваш от мускулната треска. Нали целта на самото физ натоварване при ир е намаляване на нивото на инсулина в кръвта и повишаване на употребата на въглехидрати от организма. Логично е след спадане на нивата в черния дроб, той да използва глутамина отвън за производство на нови въглехидрати. Освен това глутаминът не е инсулиногенен и спомага и за възстановяването на мускулния гликоген, като се превръща лесно в глюкоза, без да се повишава нивото на кръвната захар и на инсулина. Той е материал за производство на въглехидрати, а не въглехидрат.
Но все пак всеки има индивидуална и уникална поносимост. Пробвай за седмица-две само с по 4-5 гр дневно сутрин на гладно или след физ натоварване. Ако ти качва захарта, ще го усетиш, защото би тр да ти се дояде още повече почти веднага или да ти се доспи.

# 18
  • Мнения: 1 517
Ето тук една статия за чревните ползи и клетъчната смърт при липса на глутамин в тялото. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4369670/

# 19
  • Мнения: 27 532
Снощи ми залепна миниатюрният Л-тироксин за гърлото. Много неприятно усещане. Нагълтах се с 3 чаши вода и пак го усещах. Половин час по-късно като че ли вече не се усещаше така натрапчиво. Не вярвах, че е възможно с толкова малка таблетчица... Simple Smile

# 20
  • Мнения: 68
Снощи ми залепна миниатюрният Л-тироксин за гърлото. Много неприятно усещане. Нагълтах се с 3 чаши вода и пак го усещах. Половин час по-късно като че ли вече не се усещаше така натрапчиво. Не вярвах, че е възможно с толкова малка таблетчица... Simple Smile
Долче, по кое време пиеш тироксина?
Тези дни ще пускам изледвания да видя как са нещата след като увеличих малко дозата на хормона. Интересно ми е да видя как е желязото и феритина след приема на малтофер фол, че нещата не бяха никак цветущи с този феритин 8 Head Band

# 21
  • Мнения: 27 532
Между 1 и 3 след полунощ. Зависи и кога лягам и дали ми се настройва аларма за хормона. Simple Smile Задължително поне 4 часа след последното ядене. Ако пия хормона сутрин и нямам голям интервал от време след това просто явно не го усвоявам толкова добре. А и като го пия нощем не ми се налага да се съобразявам с това кога си пия другите лекарства/добавки спрямо хормона. От Малтофер фол 1 месец по 200 мг дневно (с 11 дни почивка преди изследването) нямах покачване на желязото, феритинът беше станал от 11 на 13,9. След 1 месец по 300 мг дневно имах по 3-4 единици покачване и на желязо, и на феритин (пак с 11 дни без Малтофер преди изследване). Също спрях напълно прясното мляко преди повече от месец, а други млечни ям умерено от доста отдавна.Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 381
Някой интересувал ли се е от хранене според кръвната група?
Ох, аз от известно време пак се тормозя с болките в мускулите, ръце, крака.. цялото тяло 🤷♀ Не знам какво да изследвам..

# 23
  • Мнения: 205
Благодаря за новата тема Simple Smile

# 24
  • Мнения: 18 542
Някой интересувал ли се е от хранене според кръвната група?

Няма такъв "филм" като хранене според кръвната група. Виж, според генетичните особености е по-смислено, но за целта трябва да се направи генетично изследване.

# 25
  • Мнения: 1 517
Бенчита, пускала ли си пикочна киселина?

# 26
  • Мнения: 1 381
Миоки, не знам какви филми има или няма 😁 но намерих доста статии по този въпрос, за това ми беше интересно, дали някой е пробвал. За моята кръвна група са познали доста неща 🤷♀

Бонго, от година поне не съм..

# 27
  • Мнения: 18 542
Голямо количество не е равно на високо качество Simple Smile Иначе който вярва, нека пробва пък да прецени дали има нещо вярно или не. От това което аз съм чела е измишльотина или хайде да съм по-мека - недоказана теория.

# 28
  • Мнения: 47 982
Имам един плакат с хранене според кръвната група,ако искаш ще ти го снимам Simple Smile
Ходила съм и на диагностика на жива капка кръв Simple Smile
Изобщо...отворена съм към всякакви неща.

# 29
  • Мнения: 7 195
Бонго, благодаря много! Hug 
Много полезна информация даваш Simple Smile

Доста лаишки поразгледах за глутамин, какво ще кажеш за тези двата:
https://vitamin4e.com/product/now-foods-l-glutamine-double-stren … -mg-120-capsules/

https://biomall.bg/micronized-l-glutamine-mikroniziran-glutamin- … ;description=true

Общи условия

Активация на акаунт