Слоукукър – мнения, рецепти

  • 17 139
  • 205
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Калоферчето е много подходяща подправка за агнешко и дробсарма, за пълнени чушки, сарми и ястия с ориз. Има много специфична миризма и вкус. Преди години ми дадоха сушено и си го ползвах, но откак сме в София вече 17 години не мога да намеря. Няма го по магазините.

# 136
  • Мнения: 6 697
за боба отделно ли запържвате зеленчука и добавяте после или всичко слагате на едно и оставяте да се готви?

# 137
  • софия
  • Мнения: 564
запръжка за боба правя в края на готвенето, след посоляване добавям доматите, запържвам червен пипер в олио и оставям още малко да поеме аромата. всички други обичайни зеленчуци - чушка, лук, морков слагам в началото заедно с водата, олиото и подправките.

# 138
  • Мнения: 6 697
и аз така направих и стана супер. мерси. сложих и чубрица както някой беше писал, въпреки че до сега само на леща съм слагала чубрица. не е зле, но ще си оставя за напред боба само с джоджен и лещата само с чубрица.

# 139
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Обикновено полу-сготвям зеленчук отделно и така го обавям към месото, понеже месото винаги се сготвя първо и понякога нямам търпение да чакам още два часа за да омекнат морковите. А и лук примерно е много по-вкусен ако се запържи леко да се карамелизира и тогава да се добави в манджата, така че и затова го правя. Освен ако не ми се занимава и тогава всичко се бухва в бавноготвещата тенджера накуп Smile

Моля за съвет как да приготвя свинско бонфиле, взела съм 2кг Rolling Eyes
Слагаш го в тенджерата заедно с лук, ябълки, дафинов лист, чаша вода, сол, пипер и лъжица масло и го забравяш за няколко часа да се готви. Като стане готово се нарязва и сервира с картофено пюре, може и да му врътнеш отделно един сметанов сос.

# 140
  • Мнения: 6 697
Както си го описала може да го сервира с крокети вместо с пюре.  Соса може сметанов, но при мен домочадието предпочита Bratensoße  или Pfeffer-Rahm-Sauce
 
Слагате ли ако имате боквурст или виенервурст в боб?
В заведенията го слагат в граха, боба или лещата , но аз го приготвям отделно . Иначе е много силен вкуса им в яденето.

# 141
  • На острова
  • Мнения: 1 273
На боб слагам сушен девесил и джоджен. Баща ми така го прави и винаги е бил много вкусен. Тамън съм накиснала боб, ще му мина няколко води през котлона и утре сутринта го включвам на 8-9 часа да къкри с чушка и лук. Домати ( аз май не слагам домати всъщност?), запръжка, сол - най-накрая.

Вурст или наденичка, отделно.

# 142
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Не кисна боб, пък и той си се кисне предостатъчно по време на целодневното готвене. Може би ако е някакъв домашен и стар е нужно, супермаркетския винаги ми е увирал идеално като се готви директно. Наденици не слагам на боб, виж свинска мръвка, ребърца да Hug Дивисил също харесвам, става много добре, но му е много натрапчив вкуса и понякога съм на различна вълна, често го правя с мексикански подправки (кимион, червен пипер и риган главно)

Както си го описала може да го сервира с крокети вместо с пюре.  Соса може сметанов, но при мен домочадието предпочита Bratensoße  или Pfeffer-Rahm-Sauce
Е поне за моя вкус като има ябълки с месото не върви пиперен или братенсос. Горчица става ама много лесно може да се прецака манджата и затова не споменах Smile

# 143
  • Мнения: 6 697
Може и да си права не се замислих за ябълките. Сметановия сос дали ще върви на ябълки?

# 144
  • Мнения: 9 108
Може и да си права не се замислих за ябълките. Сметановия сос дали ще върви на ябълки?
Ванилов е много по-добре

# 145
  • София
  • Мнения: 3 271
В темата не е писано отдавна, та може и да не получа отговор, но да си попитам все пак Simple Smile
Искам да си купя Слоу кукър, като искам предимно да готвя телешки бульон в него, бавно и продължително, както се казва Joy

Ще ми препоръчате ли какъв да взема?

# 146
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Какъвто искаш вземи, само размера гледай да ти е достатъчен.

# 147
  • ВАРНА
  • Мнения: 4
Здравейте, мили дами. Искам да Ви предложа два уреда, които не съм ползвала, а някой от вас може и да им намери приложение в кухнята си. Купих ги с такъв мерак, но така и си останаха само с пробата, т.е. едно готвена и ги прибрах в кутиите/ всяка от нас има по някоя такава „емоционална“ покупка/.  Единият е:  уред за бавно готвене от ново поколение Crock-Pot Slow Cooker 5,7 л, другият е: Мултикукър Crock-Pot, 5.6 л, Функция slowcooker, Функция хлебопекарна, Inox . Ако някоя от вас мисли, че ще и е от полза нека да ми пише на ЛС. Благодаря.



[/img]

# 148
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Здравейте, обмислям да взема слоукукър за по-здравословно приготвяне на месо. Започнах да чета първата тема, но тъй като е доста стара - се прехвърлих в тази. Изчетох я. Доколкото се ориентирах - слоукукърите имат две степени - Low и High и опция за поддържане на ястието топло. Хубаво е да са с керамичен съд и Crock-Pot е предпочитаната марка. Опцията за бавно готвене в други комбинирани уреди тип мултикукър не е, като в специализираните, най-вече поради липсата на керамичния съд.

При избора - да се водя най-вече по обема на съда. Мернах в началото, че коментирате капак, който запича - това може би е опция на друг комбиниран уред или има такива слоукукъри?

След прочетеното се колебая между два уреда:

1. Crock-Pot CSC026X-01, 5.0 л, Дигитален, Керамичен съд, Бял - харесва ми дизайна, по-функционален е, съдър се вади, може да се използва на котлон и фурна, но е с вместимост само 5 л - дали ще е достатъчно. Единствено по-малката вместимост ме спира. Но пък предполагам ще стига.

2. Crock-Pot CSC063X-01, 7.5 л Digital, Керамичен съд, Стъклен капак, Inox - заглеждам го само защото е с по-голяма вместимост, която обаче не съм сигурна дали ще ми е нужна.

Представям си приготвяне на свински врат - без да е нарязан, свински джолани, гърди, контрафиле. Интересувам се дали месото става, като варено? Гледам опции за сосове, маринати. Гледах някои видеа в тубата, някои после запичат месото, но тъй като аз целя да се запазят нутриентите - едва ли ще го правя. Препоръчвате и запечатване на тиган. Ако е голямо парче месо - вероятно няма да е драма - във вътрешността няма да е "пръжнато".

Тъй като няма никакъв опит - не зная какво да гледам, за какво да внимавам, затова ще се радвам и на препоръки. Благодаря Ви!

# 149
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Ами от тия двата първият е кръгъл, което те ограничава в размера на месото което ще слагаш вътре, щом искаш да готвиш цели големи парчета мръвки. Месото се готви с течност, няма как да не е в някаква степен "като варено". Ако харесвате добре сготвено месо не се различава особено като вкус от готвено на фурна с изключение на коричката отгоре която няма как да се постигне естествено, но като се запечати на тиган се доближава доста и в това. Не мисля че има огромна разлика в марките, всички правят едно и също, слагаш манджата вътре, оставяш я цял ден и това е, няма кой знае какви вариации.

Общи условия

Активация на акаунт