НПМГ - 5

  • 56 035
  • 724
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 21 455
Не пускам линк, преди да съм го проверила. При мен се сваля, отваря и се чете.

# 226
  • Мнения: 11 691
Не пускам линк, преди да съм го проверила. При мен се сваля, отваря и се чете.
+1
Всичко си е наред с файловете.

# 227
  • Мнения: 634
Благодаря за файловете! Оказа се, че имам проблем с четеца на зип-нати файлове, който установих, след опитах да ги отворя; направих няколко ъпдейта и всичко  е наред. Спокойна вечер и благодаря отново за полезната и приятна тема Simple Smile

# 228
  • София
  • Мнения: 449
Ако желаете да подкрепите присъственото обучение на 8-12 клас, може да го направите с подписването на това писмо:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbxSUNKrL98LPrRtiEeAg4 … W9q62Jzw/viewform

# 229
  • Мнения: 6 750
Ако желаете да подкрепите присъственото обучение на 8-12 клас, може да го направите с подписването на това писмо:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbxSUNKrL98LPrRtiEeAg4 … W9q62Jzw/viewform

Няма да е присъствено.
От 5 до 12 клас на ДО.
Университетите и те на ДО.
Само на медиците ще се разреши присъствено провеждане на упражненията.

# 230
  • София
  • Мнения: 449
Ако желаете да подкрепите присъственото обучение на 8-12 клас, може да го направите с подписването на това писмо:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbxSUNKrL98LPrRtiEeAg4 … W9q62Jzw/viewform

Няма да е присъствено.
От 5 до 12 клас на ДО.
Университетите и те на ДО.
Само на медиците ще се разреши присъствено провеждане на упражненията.

При това положение се очакват тежки политически последствия (ама тежки), и поради тази причина може и да не сте права.

# 231
  • Мнения: 11 691
Аз го подкрепих и пуснах до приятелите си.
Смятам, че седенето в къщи няма да реши проблема. Трябва да се спазват строги мерки за хигиена, каквито не виждам нито в лицето на Столична община, нито в гражданите. Ганьо още си върви и храчи по улиците......

# 232
  • София
  • Мнения: 3 039
Има много болни учители, някои починаха. Няма кой да ги замести.
Друго решение за момента няма.

# 233
  • Мнения: 9 751
От всички сфери има болни и починали. Ако се затвори вкъщи малка част от населението, нищо няма да се реши. Децата само губят от цялата работа.
Преди да затвориш училищата, има толкаво по-рискови..ама нали непосредствените икономически загуби са най-малки.

# 234
  • София
  • Мнения: 8 283
Ако желаете да подкрепите присъственото обучение на 8-12 клас, може да го направите с подписването на това писмо:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbxSUNKrL98LPrRtiEeAg4 … W9q62Jzw/viewform
Няма да е присъствено.
От 5 до 12 клас на ДО.
Университетите и те на ДО.
Само на медиците ще се разреши присъствено провеждане на упражненията.
При това положение се очакват тежки политически последствия (ама тежки), и поради тази причина може и да не сте права.
Е, колко да са тежки?
Все пак това е образование, а не ресторанти и ли спорни мероприятия. Между другото школите в момента са забранени, за да не се смесват децата от различни училища ( и училищните отпаднаха за деца от различни класове), но няма проблем да се смесват в спортната зала.

Децата изглеждат ОК, но на учителите дали им се поема риск? И те четат новини, гледат телевизия, то най-малкото не се случи - ПСРтите не им поемат, какво остана за друго. Дали вярват вече на обещания? (ако изобщо някой е бил оптимист)
Сърцето ми се къса като виждам как другото ми дете се връща щастливо от училище и ми е ясно какво ще се случи скоро.

# 235
  • Мнения: 11 691
Казвате, че има много болни учители.... Ами то и много болни лекари има. Дайте да пуснем и кепенците на  болниците. На повечето си им е най-добре в къщи да водят уроци от типа "отворете учебника и си прочетете сами урока..." Не всички, но една съществена част от съсловието, точно такива ги вършат. Който е болен, да си седи в къщи. Здравите - на работа.
 Да не би да пресекна заразата след миналогодишното "дистанционно обучение"? Пак си имаше много болни, само дето не им правеха тестове. И сега много голям процент от болните не виждат лекар. За какво изобщо иде реч?!

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 10:27 от petiaivanov

# 236
  • Мнения: 209
ДО няма да е за винаги. Често си мислим, че някои мерки са излишни или недостатъчни. Просто няма как да сравним, защото не можем да изолираме променливите. За момента от един месец ДО не мисля, че ще пострадат много. Просто се изисква и усилие от родителите за организация, дисциплина.

# 237
  • София
  • Мнения: 7 071
Какъв месец? Кастрева тази сутрин каза, че се надява годината да не завърши дистанционно! Scream

# 238
  • София
  • Мнения: 8 283
petiaivanov, къде видя това за учебника? Кой в НПМГ го практикува?
'Щото аз в момента съм в къщи (не в отпуск) и гледам какво се случва, та за 3 дни не видях такова нещо.
то на тоя принцип дай да ги до напълним тези болници, вдъщност къде приемат че вече за Nти случай се пише дето не е стигнал до лекар Confused...
Да пусна списък с лекарствата, които колегите ми не намират по аптеките изписани в момента, заради заразата, за щастие още никой не се е влошил.
За една седмица сме -25%, 'щото трябва да се ходи присъствено... (което всъщност не е необходимо). Онзи ден през  4-5 аптеки минах за едни таблетки, докато ги открия.

# 239
  • Мнения: 11 691
ДО няма да е за винаги. Често си мислим, че някои мерки са излишни или недостатъчни. Просто няма как да сравним, защото не можем да изолираме променливите. За момента от един месец ДО не мисля, че ще пострадат много. Просто се изисква и усилие от родителите за организация, дисциплина.
Нищо подобно не си мислим. Щом ученици се допускат по молове, дискотеки и т.н., аз не виждам причина да бъдат затваряни училищата.
Какъв един месец!- та те лъжат та се късат. То и миналата учебна година беше за две седмици ..... само. И какво се получи? - родителите извлякоха целия обучителен процес на гърбовете си (не, че не е наша работа), докато учителите масово се скатаваха. Дет се вика "който си има деца, да си ги мисли".  Е, сега, ако на някого му е все едно какво образование ще получи детето му, това е отделна тема.

petiaivanov, къде видя това за учебника? Кой в НПМГ го практикува?
'Щото аз в момента съм в къщи (не в отпуск) и гледам какво се случва, та за 3 дни не видях такова нещо.

Да съм споменала конкретно НПМГ?! Други училища и деца в тая държава няма ли? Върни се малко по-нагоре и виж, че този разговор се завъртя покрай линка за подкрепа на присъственото обучение по принцип, а не за НПМГ. Говорех за съсловието като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт