Отново за АМ

  • 3 631
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 22
Здравейте мами,
Налага се да храня бебето си с АМ. В болницата ми даваха готово мляко Humanna Pre. Млякото ми го даваха студено.
Когато се прибрах купих от същото но на прах. На кутията пише, че се загрява водата до 50градуса и се чака да истине до 37градуса. Проблема е че малкият не показва, че е гладен. Сабужда се директо с истеричен плач. И не спира да плачка докато не му се даде храничката. Буквално прибягвам да му я направя за секунди. Не я загрявам до 50 градуса, а до телесна температура. Така я приготвям и му я давам. Това от голямо значение ли е. Мои роднини пък са правили храната директно със снайна температура. Вода използвам бебешка от ДМ. И интересното е че в болницата ми даваха тази храна студена, а на опътването пише, че също се загрява предварително.
Забелязвам и че май коликите ни почнаха. Купих Lefax, но не му помагат. Дали е от храната? Малкият е на 3 седмици.

# 1
  • Мнения: 8 823
кърмата по-лесно се приема от бебенцата, но щом се налага, АМ, няма как.
Гладното бебе плаче, това е. Приготвяйте му храната, вие все пак знаете кога ще се събуди, малко преди това. Има едни уреди за затопляне на шише с мляко, или да му поддържате температурата.

# 2
  • Мнения: 548
Здравейте на малкия , когато му правя мляко  - водата е с умерена температура , а понякога като реве и е много гладен и с хладка го правя

# 3
  • Мнения: 406
Приготвяй яденето малко по -рано и така.Моето дете също се събуждаше с истеричен рев от глад и като се усетих на колко време яде се приготвях предварително.

# 4
  • Мнения: 15 356
В термос имам винаги готова вода,преварена и с подходяща температура,не я меря точно,на китката пробвам.

# 5
  • Мнения: 900
Ам не се прави по-рано, защото не е препоръчително да се дава ако е престояло 1 час.
Най-лесно и практично:Сварете водата не съм се вманиячавала в градуси.Слагате сухото мляко.Наливате 30 мл.от врялата вода и разклащате за да се разтвори, а горещата вода пречиства от бактерии. Доливате студена вода и готово.
За повече мл.мряко разбира се слагате повече гореща първо.С врмето ще си научите пропорциите.

# 6
  • Мнения: 406
Ако се приготви 10 минути по-рано не е проблем,това имах предвид.Бобчита ти е дала супер идея с термоса и аз така правех по едно време.

# 7
  • Мнения: 900
Идеята на врялата вода е да унищожи бактериите и да се разбие хубаво млякото.И си доливате студена.Простичко.
То хубаво 10 минути по-рано, но как да се знае кога ще се събуди?

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 09:48 от Came lita

# 8
  • Мнения: 406
Аз разбрах,че тя търси начин да се приготви по- бързо млякото,за да не плаче толкова много бебето.За събуждането може би си права,защото моето дете ядеше през точен интервал,но може нейното да не е така.

# 9
  • Мнения: 19 026
Аз също ползвам термос. Ако е прекалено гореща, разреждам с подходяща вода за бебета. Веднъж пробвах първо да разбия млякото с гореща вода и после да долея студена, но вкусът на млякото стана неприятно горчив, което не се получава, ако сипвам АМ във вода с подходящата температура.

# 10
  • Мнения: 22
Мисля да се доверя на това да правя с гореща вода и да доливам с хладка. Малкия се храни на поискване. Не е на режим, храни се в различно време и е все още на 3 седмици. Не сме изградили все още навици и се опознаваме 😀😀😀. Жалко, че не можем да се кърмим. От това по-хубаво няма. Благодаря на всички за съветите 😊

# 11
  • Мнения: 8 823
дете, хранено с АМ, много лесно изгражда един много точен режим, в смисъл, вие му слагате някакво количество и то го изяжда. Съответно се събужда след, най-често 3 часа. 
При хранене 'на поискване' се храни и нощем. А хранените с АМ, нощем почиват.

# 12
  • Мнения: 19 026
Ами не, моето беше на АМ и имаше периоди, през които през деня ядеше много малко, само хвърлях мляко, а нощем си се събуждаше да яде.

# 13
  • Мнения: 8 823
аз знам, че нощем коремчетата трябва да почиват от АМ . С  кърма може и нощем.
Авторке, макар и да не можеш да кърмиш, защо не взимаш кърма от банки с кърма?

# 14
  • Мнения: 22
аз знам, че нощем коремчетата трябва да почиват от АМ . С  кърма може и нощем.
Авторке, макар и да не можеш да кърмиш, защо не взимаш кърма от банки с кърма?

Запърви път чувам такова нещо. Аз живея в Германия. Може би тук има купена кърма? Незнам наистина не дъм чувала до сега

# 15
  • Мнения: 8 823
аз знам, че нощем коремчетата трябва да почиват от АМ . С  кърма може и нощем.
Авторке, макар и да не можеш да кърмиш, защо не взимаш кърма от банки с кърма?

Запърви път чувам такова нещо. Аз живея в Германия. Може би тук има купена кърма? Незнам наистина не дъм чувала до сега
тъкмо в чужбина има. За БГ не бях сигурна. Просто посочих като вариант. Това, че на някой му е противопоказано да кърми, не значи, че детето няма да му бъде хранено с кърма.
Доколкото знам има специални места, наречени 'банка за кърма', където на майките-продаващи се заплаща, а майки-търсещи кърма си я купуват.  Банката гарантира качествено съхраняване  на кърмата, чистотата, изследвала е дарителките и т.н.
Има вариант и за даряване, майки, които имат много кърма и им остава, за да не я изхвърлят.
Във ФБ има много майки, цедящи се, и си правят запаси от кърма в хладилника, но след определено време, са принудени да я дадат на някой, защото ще изтече годността и търсят майки, които биха желали да я вземат. Но това е вече между тях си. Тук няма гаранция.

# 16
  • Мнения: 46 520
При хранене 'на поискване' се храни и нощем. А хранените с АМ, нощем почиват.
Може ли линк към тези препорки? За първи път срещам такива.
Нашата педиатърка каза - само на поискване, храната не е от значение. Моето беше на АМ и абсурд да почива нощем, ядеше като ламя.

# 17
  • Мнения: 15 356
И моето е на АМ и си яде и вечер,какво да правя като е гладна.Не съм чувала препоръки да не се дава АМ вечер,а храня точно на поискване,не яде по час детето,а като огладнее.

# 18
  • Мнения: 8 823
нощем почиват, не съм казала вечер да не ядат

# 19
  • Мнения: 46 520
нощем почиват, не съм казала вечер да не ядат
За нощем говорим.
Бебето си е бебе, коремчето му стърже от болезнен глад и при това на кърма, и при другото на АМ. Млеката като калории са съобразени с нуждите на бебетата и не е вярно, че засищат повече.

# 20
  • Мнения: 15 356
нощем почиват, не съм казала вечер да не ядат
Почиват от какво и как?Аз останах с впечатление,че за хранене говориш.

# 21
  • Мнения: 5 381
Нашата педиатърка още в началото ни каза да използваме преварвна води, Девин розова или Бебелан.
Ако изполваме купешка да я оставяме със стайна температура.
Та ние от началото сме на розов Девин или Бебелан, загрята за 10 секунди в микровълновата.

# 22
  • Мнения: 311
нощем почиват, не съм казала вечер да не ядат
Почиват от какво и как?Аз останах с впечатление,че за хранене говориш.

Точно за хранене говори. И аз знам, че коремчетата на децата изцяло на АМ трябва да почиват през нощта (паузи от 5-6часа), тъй като АМ се усвоява по-трудно от кърмата

# 23
  • Мнения: 15 356
Разбрах сега,моето си яде на 4- 5 часа и през деня и през нощта.

# 24
  • Мнения: 8 823
няма проблем, и възрастни хора ядат през нощта, пък са живи

# 25
  • Мнения: 776
А да ви попитам- стерилизирате ли термоса? Нали шишета и биберони се стерилизират в началото, струва ми се логично и за термоса
Иначе аз си взех кана с градуси- загрявам до 50 гр и след това досипвам докато стане 37 гр. Каната ми мери и температурата, когато я върна на поставката й.

# 26
  • Мнения: 5 381
Rose, аз лично не съм го стерилизирала.
Идея си нямам дали е възможно, предвид материала, от който е изработен.

# 27
  • Мнения: 19 026
Никога не съм стерилизирала термоса, беше нов и го използвах само за наливане на вряла вода от каната, която после разреждах със студена бутилирана изворна вода. Ама шишетата и бибероните ги стерилизирах, понеже в остатъците от мляко се развиват бактерии, а и от слюнката също попадат такива

# 28
  • Мнения: 776
Да, и аз си мисля така. И моят е нов, май само ще го измия с гореща вода и препарата за бебешки съдове.

# 29
  • Мнения: 46 520
Точно за хранене говори. И аз знам, че коремчетата на децата изцяло на АМ трябва да почиват през нощта (паузи от 5-6часа), тъй като АМ се усвоява по-трудно от кърмата
Това са стари схващания, отдавна отречени. Децата се измъчват, страдат от недохранване...
АМ е адаптирано към нуждите на кърмачето и храненето на поискване е най-доброто.

# 30
  • Мнения: 406
А да ви попитам- стерилизирате ли термоса? Нали шишета и биберони се стерилизират в началото, струва ми се логично и за термоса
Иначе аз си взех кана с градуси- загрявам до 50 гр и след това досипвам докато стане 37 гр. Каната ми мери и температурата, когато я върна на поставката й.
Добре че не съм се сетила,че щях да си отворя още работа☺

Общи условия

Активация на акаунт