Съвет относно дългогодишна връзка

  • 10 860
  • 441
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет,

Моят казус е малко по-сложен или сигурно аз си го сътворям по този начин но прецених да пиша тук с идеята да намеря различни гледни точки.

Имам връзка с италианец от 5 години, живеем заедно още от самото начало, отношенията са ни общо взето хармонични имаме тук там някои неща за доизпипване но от гледна точка на битовизми и съвместно съжителство всичко е изчистено като казуси и сме достигнали една хармония ако мога така да се изразя. Родителите му ме обожават буквално, приятелите му също.  Относно хобитата и двамата имаме общи занимания, всяка събота и неделя ходим на различни места, поставя ме на първо място, усещам, че винаги съм му приоритет, след работа точно в 18 телефонът ми звъни, за да се поинтересува как е минал денят ми, всеки ден идва на обяд вкъщи, тъй като аз работя дистанционно и имам време да готвя здравословни ястия.. пита ме какво ще правим заедно вечерта, спортува, поддържа се ..  тази година реши да ми купи като подарък апартамент, в града който живеем, тъй като той има финансови възможности и прецени, че желае да ми осигури някаква сигурност... Но .. тук идват моите "малки притеснения" .. ние вече сме заедно от 5 години и когато повдигна темата за дете, просто се казва - не съм готов или има време, сега не е момента.. при мен темата стана актуална след като ме диагностицираха с ендометриоза, а там повечето жени ще ме разберете.. има вариант да не мога да забременя нормално и това много започна да ме притеснява... след това за годеж или нещо подобно дума да не става и третото нещо е, че последната година не сме интимни много.... твърди, че няма друга.. че просто не го чувства и е някакъв период във връзката ни, който още отшуми. Та... бих искала да Ви попитам за мнение, според Вас насилвам ли нещата, фрустрирам ли допълнително обстановката с ежедневното питане защо не сме интимни .. имам чувството, че моята изнервеност от този въпрос леко се пренася в нашето ежедневие .. но разберете ме .. имам право да го питам такива въпроси.. и като цяло като човек той не е много любвеобвилен, гушкане през нощта абсурд, целувки, прегръдки - малко по-рядко и това винаги е било така, защото е просто такъв като човек, затова не мога да направя разлика от тези индикации всичко си е нормално .. до телефона му не мога да се добера, има парола и т.н а и не мисля, че това е начина ..

# 1
  • Мнения: 673
Пет години без развитие на връзката в брак е прекалено, според мен. Връзката прегаря някакси, на преден план излизат близостта, обичта и уважението, но пък при вас не е прераснала в брак и няма как да се получат всички тези неща. Та вие дори не живеете заедно, доколкото разбирам. Не разбирам и защо ще ти купува апартамент. За да си му на разположение когато поиска? Според мен това е грешен ход, но всеки знае себе си. Мисля че трябва да поставиш въпроса за дете ребром и ако не се реши в твоя полза - да си тръгнеш. Не казваш и на каква възраст сте, но гинекологичният проблем сам по себе си е достатъчно забавящо условие.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
На каква възраст сте и двамата, той имал ли е семейство/деца преди връзката?

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Не си написала на колко години сте..
Няма значение колко наред ви е всичко друго, ако основните неща в една връзка липсват - близост, отказ от страна на единият, в случаят - той, да промени нещо и да пренесе отношенията на по-сериозен етап.
Ако той не е човека, който може да подсигури основните неща, от които ти имаш нужда - семейство, сигурност, връзка... какво значение има каква е причината за това?

# 4
  • Мнения: X
Пет години без развитие на връзката в брак е прекалено, според мен. Връзката прегаря някакси, на преден план излизат близостта, обичта и уважението, но пък при вас не е прераснала в брак и няма как да се получат всички тези неща. Та вие дори не живеете заедно, доколкото разбирам. Не разбирам и защо ще ти купува апартамент. За да си му на разположение когато поиска? Според мен това е грешен ход, но всеки знае себе си. Мисля че трябва да поставиш въпроса за дете ребром и ако не се реши в твоя полза - да си тръгнеш. Не казваш и на каква възраст сте, но гинекологичният проблем сам по себе си е достатъчно забавящо условие.


Живеем заедно още от самото начало, а за апартамента - за да имам сигурност и като подарък ..на 25 съм той е на 45 - досега е нямал семейство или деца като аз съм му най-дългата връзка. Зодия близнаци е аз риби

# 5
  • Мнения: 12 755
.. ние вече сме заедно от 5 години и когато повдигна темата за дете, просто се казва - не съм готов или има време, сега не е момента.. при мен темата стана актуална след като ме диагностицираха с ендометриоза, а там повечето жени ще ме разберете.. има вариант да не мога да забременя нормално и това много започна да ме притеснява... след това за годеж или нещо подобно дума да не става и третото нещо е, че последната година не сме интимни много.... твърди, че няма друга.. че просто не го чувства и е някакъв период във връзката ни, който още отшуми. Та... бих искала да Ви попитам за мнение, според Вас насилвам ли нещата, фрустрирам ли допълнително обстановката с ежедневното питане защо не сме интимни .. имам чувството, че моята изнервеност от този въпрос леко се пренася в нашето ежедневие .. но разберете ме .. имам право да го питам такива въпроси.. и като цяло като човек той не е много любвеобвилен, гушкане през нощта абсурд, целувки, прегръдки - малко по-рядко и това винаги е било така, защото е просто такъв като човек, затова не мога да направя разлика от тези индикации всичко си е нормално .. до телефона му не мога да се добера, има парола и т.н а и не мисля, че това е начина ..
И аз мисля, че не е това начинът, да се правиш на детектив и да му ровиш в телефона. Та ако си нямате доверие, какво правите заедно ПЕТ години!

Не знам на каква възраст сте, това също има значение. Може да е млад още, като за мъж, и да не смята, че сега е моментът за него. За теб явно не е така.

Виж, според мен правиш грешка с това ежедневно питане защо не сте интимни. По-добре избери подходящ момент, да седнете след вечеря, на спокойствие, и да си поговорите сериозно за връзката ви. Кажи му ти какво очакваш (за бога, не го упреквай за нередовния секс! човекът толкова си може) и го питай той как вижда нещата. Пет години са достатъчно време, за да се разбере дали сте един за друг. Ако той иска след още пет години да започне да мисли за сериозно обвързване, не си губи времето повече.

П.П. Писала си годините ви. Опасявам се той да не гледа на теб просто като на метреса. Разбери се с него.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 775
А той на колко е години?

# 7
  • Мнения: 673
Живеем заедно още от самото начало, а за апартамента - за да имам сигурност и като подарък ..на 25 съм той е на 45 - досега е нямал семейство или деца като аз съм му най-дългата връзка. Зодия близнаци е аз риби
Защото в първия пост казваш: идва наобяд вкъщи, а не - прибира се и останах с впечатление, че не сте заедно.
А 45 възрастта отговаря на въпросите - свикнал е така без дете и колкото повече напредва възрастта - няма да се реши или е по-малка вероятността. Ти избираш как да продължиш, неговият избор е ясен.

# 8
  • Мнения: X


Живеем заедно още от самото начало, а за апартамента - за да имам сигурност и като подарък ..на 25 съм той е на 45 - досега е нямал семейство или деца като аз съм му най-дългата връзка. Зодия близнаци е аз риби
 
За апартамента когато го попитах защо ми дава толкова голяма сума - каза защото те виждам като моят партньор и евентуално ако живеем в италия и искам да се прибера да видя родителите си да имам къде да остана, просто да имам някаква сигурност.

# 9
  • Мнения: 1 992
Защо не седнете и не коментирате с него нещата, така ще видите какво той и вие искате и съответно ще се стигне до решение? По-добре сега да се изястните.

# 10
  • Мнения: X
Защо не седнете и не коментирате с него нещата, така ще видите какво той и вие искате и съответно ще се стигне до решение? По-добре сега да се изястните.



Казва, че иска дете един ден просто на мен това "един ден" не ми достига искам конкретика .. не мога да живея с мисълта "един ден ще имаме дете" при положение, че имаме всички условия като финансова сигурност и т.н

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
Живеем заедно още от самото начало, а за апартамента - за да имам сигурност и като подарък ..на 25 съм той е на 45 - досега е нямал семейство или деца като аз съм му най-дългата връзка. Зодия близнаци е аз риби
Апартаментът е начин да те закрепости във връзката, за да не избягаш. Относно детето - не разчитай, че мъж на 45 тепърва ще се обвърже с гледане на бебе. На различни етапи сте в живота, топката е твоето поле.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 088
Поставяш картите на масата - искам това и това, искам да знам кога, как ги виждаш нещата и какво решение ще вземеш?

С чакане и крехки надежди няма да стане, неговите години не са малко.

# 13
  • Мнения: 1 323
Аз също съм риби и също пропилях 5 години от живота си. Беше ни супер заедно, смеехме се, имахме общи интереси, винаги ме е подсигурявал материално, дори и да не е имал кой знае колко възможности. Но.. когато станеше въпрос за брак, дете - отговорът винаги беше ще стане, вярвай ми, не съм готов сега. Е, миналия януари вече нещата ескалираха и се разделихме, защото той не бил още готов, а аз вече съм искала сериозни неща. След 4 месеца ми призна за другата. Simple Smile Повярвай ми, нито по време на връзката, нито след раздалята го предполагах това, ни най-малко.
Те се разделиха след това, както и да е.
Година и половина след раздялата аз съм бременна в 7 месец, сгодена и безумно щастлива с човек, който въпреки изненадващата ми и непланирана бременност ме обича, аз го обичам и най-важното - гледаме в една посока.
Та.. не си губи времето и направи първата крачка. Тя е най-трудна, но вярвай ми, животът който те очаква зад ъгъла е много по-прекрасен и после ще благодариш на Бога.

# 14
  • Мнения: X
Живеем заедно още от самото начало, а за апартамента - за да имам сигурност и като подарък ..на 25 съм той е на 45 - досега е нямал семейство или деца като аз съм му най-дългата връзка. Зодия близнаци е аз риби
Апартаментът е начин да те закрепости във връзката, за да не избягаш. Относно детето - не разчитай, че мъж на 45 тепърва ще се обвърже с гледане на бебе. На различни етапи сте в живота, топката е твоето поле.


Не се сотавя лесно такава връзка при положение, че всичко друго ни е прекрасно .. много ми е трудно просто .. разбира се чудесно с деца виждам, че му харесва емоцията, която му носят те.. мисля да изчакам още няколко месеца и да го попитам отново.. той разчита, че аз съм на 25 и съм млада и можем да изчакаме например до 28

Общи условия

Активация на акаунт