Съвет относно дългогодишна връзка

  • 11 841
  • 441
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 995
Извинявай, не съм го казала с лошо.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 708
Обич, щастие и финансов комфорт. Напълно я разбирам, че й е трудно да прекрати. На всеки би му било. Но, авторке, в един момент ще го намразиш заради това, че ти е отнел шанса за дете, че си загубила време в чакане да се накани. Ще започнеш да го обвиняваш, но времето така или иначе ще е минало. Тогава обичта ще е заминала, а парите и апартамента няма да ти се струват важни.

Според мен, поставяш въпроса ясно и искаш конкретика. Преди да купи жилището го изяснете това.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 997
Защо ли ми се струва, че иска да купи с апартамент твоя отказ от бебе?! И ти ако се съгласиш на този апартамент, ще трябва да се откажеш от дете. Не мисля, че на 45 години не вижда перспективата за теб и за него. А ти, заради удобствата и добрите отношения, трудно ще се откажеш от тази връзка. Наистина те разбирам, но е дошло време ти да решаваш, според мен.
Тръгнах да пиша, и видях, че моите мисли вече са публикувани.

# 33
  • INFJ
  • Мнения: 9 416
Виж... мъж на 45 смята, че му е рано още за деца. Изобщо не звучи обнадеждаващо, че той някога ще поиска. Ти си готова да вкараш 8 години от живота си, с надеждата, че той някой ден ще поиска. Това е огромен риск, защото някой ден можеш да се окажеш сама, на 30, с потенциални проблеми за забременяване.
Помисли кое ще е най-добре за теб in the long run.

# 34
  • Мнения: 2 375
От 7 апартамента иска сигурност къде да остане. Защото ти така го написа. Сега пък ти къде да останеш. Ми избираш си един от седемте.😅
Той за 5 години не иска да поеме отговорност за развитие на връзката нито за дете, грънци ще ти купи според мен. И за какво да купува, да ти прехвърли един от неговите.

# 35
  • София
  • Мнения: 35 178
Апартаментът е в България.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 708
Все тая къде е. Плаща си с него за отказа да й направи дете. Главата си залагам.

# 37
  • Мнения: X
Все тая къде е. Плаща си с него за отказа да й направи дете. Главата си залагам.


А аз как да разбера това дали е така ..

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 708
Когато го разбереш със сигурност, ще бъде късно за теб вече.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 997
По делата, а не по думите.

# 40
  • Мнения: 12 848
Все още това ми се струва на мен, извинявай, грубо е - гледа на теб като на метреса. Затова те размотава. Надявам се да не съм права.

Как да разбереш дали се опитва просто да те купи, защото не иска да ти даде това, за което всъщност мечтаеш? Ами просто поговорете. Не на ден по лъжичка, не с натякване и дуднене, а един дълъг и обстоен разговор.

# 41
  • Мнения: X
Ще поговорим благодаря ви!

# 42
  • Мнения: 2 375
На сила хубост не става. Не знаем какво и колко деца има зад гърба си тоя човек (ако въобще съществува).

# 43
  • Мнения: 2 920
Чак пък дълъг разговор, че да има още да разтяга стандартните локуми. Аз търпях 2 години, един ден просто със сутрешното кафе казах супер спокойно и с равен тон, че искам конкретен отговор. Не бил сега моментът, ОК, а кога - след година, след 5? Измерение конкретно във времето. 10 минути се опита да усуква и накрая призна, че не знае дали някога ще поиска. Еми помолих го да започне да си събира багажа, като се върне от работа. Всеки има право да иска или да не иска деца, но да лъже партньора си и да му краде времето, е абсолютна свинщина и тотално неприемливо. Твое е решението и отговорността, отвори си очите, още си млада, аз тоя разговор го водих на почти 30 години.

# 44
  • Мнения: 2 375
А какво лошо има например, първо да и купи апартамент и после да го отсвири?😉

Общи условия

Активация на акаунт