Отговори

Анкета

Имам ли шанс да забременея?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 04 фев 2022, 22:54
* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 46 403
Тази тема е за всички, които имат съмнения и притеснения, че са забременели непланирано.

Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен

Успех и бъдете отговорни!

Тема 1
Тема 2

# 1
  • Мнения: 23
Здравейте , приятелката ми има съмнения че може да е забременяла , цикъла и е около 30 дни + - 1 2 дни , последно и дойде на 18 август , но от ден два чувства голям апетит гадене и виене на свят, имаше кисти , имате ли идея от какво може да е

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 745
При 30-дневен цикъл е прекалено рано за симптоми на бременност.
За симптоми може да се говори едва след закъснение на М.
Ако е станало гаф - толкова рано тялото още не знае, че е бременно, защото хормоните още не са се покачили.

# 3
  • Мнения: 23
Може ли да се дължи на овулацията ?

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте , приятелката ми има съмнения че може да е забременяла , цикъла и е около 30 дни + - 1 2 дни , последно и дойде на 18 август , но от ден два чувства голям апетит гадене и виене на свят, имаше кисти , имате ли идея от какво може да е
Че то тези дни е била овулацията, за какви симптоми на бременност изобщо говорите?!?

# 5
  • Мнения: 217
Здравейте,
Пия Регулон вече втори месец заради киста на яйчника. Миналият месец почнах да го пия от втория ден на цикъла за 21 дена (от 11-ти до 31-ви август.) Спрях го и на 2-ри септември ми дойде. Отидох на лекар на 3-тия ден (4-ти септември) и тъй като кистата не се е изчистила, ми каза да започна да го пия пак от същия ден, т.е от 3-ти септември. Правихме с мъжа ми секс без предпазни средства на втория ден от хапчето и въпросът ми е има ли някаква вероятност от забременяване и дали да пия Ескапел. Въпросът ми може да е глупав, но тъй като имам един спонтанен аборт преди три месеца с усложнения, лекарката каза, че ще трябва да изчакаме малко.
Благодаря ви предварително.

# 6
  • Мнения: 5 178
Не мисля че има вероятност да си бременна.я

# 7
  • Мнения: 217
И аз така мисля, но просто много съм се наплашила.

Не мисля че има вероятност да си бременна.я

# 8
  • Мнения: 23
5 6 дни след овулацията ( днес ) прокървя малко , защо може да е , тя се е наплашила да не е станал гаф.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 5 745
5 6 дни след овулацията ( днес ) прокървя малко , защо може да е , тя се е наплашила да не е станал гаф.
Щом се плаши, мислете занапред да се пазите с надеждни контрацептивни средства.
А за този случай можете да изчакате 12-14 дена от половия акт и тя да направи тест. Преди това няма как да се разбере дали е станало нещо.
Тук никой не може да каже на какво се дължи прокървяването. Най-добре е да намерите начин да се консултирате с гинеколог.

# 10
  • Мнения: 12
Здравейте! Бременна съм в началото на 5 месец и съм леко притеснена, нямам никакви симптоми от началото на бременността. Само леко болезнени и издути гърди и леко напрежение в корема като го пипах усещах матката, но от два дни съм супер стресната защото не усещам нито гърдите издуди нито напрежението в корема. Мислите ли, че имам повод за притеснение? На преглед съм чак след седмица.

# 11
  • Мнения: 70
Жена на 20 години съм; уж смятам, че съм с достатъчно висока сексуална култура, но са ме превзели толкова много ирационални мисли и страхове, че почти не мога да се справя с тях, каквото и да си повторя на чисто разумно ниво. Ще ви разкажа за ситуацията.

До преди около 2 седмици бях девствена – на 23.08.2020г. приятелят ми единствено проникна с пръсти в мен, не е имало контакт между половите ни органи, за единствен такъв би могъл да се смята потъркване през дрехи и бельо. Имаше малко кръв, но нищо по-стряскащо. Знам колко минимални са шансовете нещо да се е случило, но в главата ми се въртят всякакви лоши сценарии, че по някакъв още малко извънземен и абсолютно невнимателен път, нещо от него е попаднало в мен – при потъркването през бельото евентуална предеякулационна течност да е достигнала до съответните места. Разбира се, сама осъзнавам, че рисковете са малки, тъй като тя невинаги съдържа сперматозоиди, от влияние са много други фактори; да не говорим, че сперматозоидите не са скоростни бегачи и им е нужна почти постоянна влажна среда, за да оцелеят. Наличието на дрехи и бельо пък съвсем усложнява биологичната им задача. Е, да, да, но аз все мисля за най-лошото и за крайните изключения!

Последната ми менструация дойде на 7-ми август, като продължи до 11-ти. Според приложението, което използвам под формата на календар, между 18-ти и 24-ти август се е очаквал и овулационният ми период. Цикълът ми е що-годе редовен, продължава средно между 28 и 33 дни, като за тези 6-7 години съм имала едва около 7-8 случая, в които абсолютно фрапантно да ми е закъснявало с около седмица.

На 07.09.2020г. решихме да преминем към нещо друго, аз смятах, че таймингът е добър, вярвайки, че менструацията ми ще ме навести в следващите 1-2 дни, та да не навлизам още повече в режим на паника. Използвахме предпазни средства – надежден кондом на вероятно най-популярната марка на пазара. След приключването на акта, проверихме презерватива, не беше скъсан, не течеше. Нищо тревожно или съмнително. Отново имаше малко кръв от моя страна, стараехме се да бъда максимално овлажнена, но явно в моя случай нямаше как повече; тук, предполагам, това все пак е нормално. 1-2 дни имах леко кафеникаво течение, като личното ми предположение е, че става дума за остатъчна кръв след доразкъсването на химена; естествено обаче постоянното необосновано съмнение в мен се обажда с идеи, че би могло да става дума за нещо съвсем различно, характерно за началния етап на бременността. Нямам оплаквания, болка, парене или нещо подобно. Просто ми закъснява за 4-ти ден и съм се притеснила до краен предел, че колкото и внимателна да съм била, би могло да се окаже недостатъчно.

Вчера (09.09.2020г.) покрай абсолютната си панировка реших да си направя тест за бременност, та уж да прекратя целия този стрес и тормоз, които си прилагам тези дни. Използвах писалката на SureCheck, направих си 2 теста – и двата бяха напълно отрицателни (нямаше никакви бледи втори черти). Първоначално се успокоих, но след това започнах да пресмятам и да си мисля, че тестовете биха могли и да не са достатъчно точни при такова малко закъснение, въпреки че се твърди, че още на първия ден именно след такова са „чувствителни" към съответния хормон, който се отделя и натрупва още в началото на бременността.

Запозната съм, че е почти невъзможно да става въпрос за бременност, но... пуста му паника! Имам чувството, че мозъкът ми притежава нелепата способност да създаде какви ли не обстоятелства и да игнорира напълно, каквито и да е било други по-обосновани знания! В момента гърдите ми са чувствителни, имам характерните леки болки в областта на кръста, които се появяват преди настъпване на този период от месеца, но все още съм стресирана. Отделно... имах изпълнен с лични проблеми месец и съм с доста допълнителни притеснения, свалила съм 2-3 килограма и ми липсва апетит. Изобщо... трагична картина.

Какво е вашето мнение по въпроса? Благодаря предварително на всичко, прочели това и включили се в темата! Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
Не си бременна. Успокой се и ще ти дойде.

# 13
  • Мнения: 1 502
Прекалено много мислиш и анализираш. Спазила си най-важното, отпусни се.
Почети още малко как става забременяване Wink

# 14
  • Мнения: 70
Тъкмо написах всичко това и ми дойде! Нямам думи просто. Не мога да повярвам... хем ми е смешно някак, хем ми е трагично, че така съм се натоварвала.

Благодаря ви много! Лек и успешен ден! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт